Jump to content
Mitsaras...

18'' ζαντες σε Golf Iv

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ! Θα ηθελα τη βοηθεια σας , μου εχει κολλησει να βαλω 18αρα ζαντα στο golfaki μου το οποιο ειναι 1.6 tongue.gif ! Θελω να μου πειτε αν θα μου 'κοψει' πολυ και γενικα ολα τα αρνητικα καθως και τα θετικα ! Επισης το golf iv εχει οφσετ 35 σωστα ? Μια ζαντουλα που εχω βρει εχει οφσετ 42 , θα εχω μεγαλο προβλημα ? Ευχαριστω εκ των προτερων ! Ολες οι γνωμες δεκτες !

Link to comment
Share on other sites

Aν δν σε νοιαζει η ταχυτητα και εισαι υπερ της εμφανισης βαλε...Σιγουρα θα κοψει αλλα αν δν ετρεχες και πας κυριλλε μπορει και να μην το καταλαβεις καν!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου ! Μου αρεσει η ταχυτητα αλλα περισσοτερο μου αρεσει να ειναι ωραιο το golfaki μου ! Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι το οφσετ ! Αν θα εχω προβλημα ή οχι ! Οποιος γνωριζει ας απαντησει γιατι τα λεφτα ειναι πολλα και αμα κανω λαθος επιλογη ζαντας γ@@@σε τα ! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου ! Μου αρεσει η ταχυτητα αλλα περισσοτερο μου αρεσει να ειναι ωραιο το golfaki μου ! Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι το οφσετ ! Αν θα εχω προβλημα ή οχι ! Οποιος γνωριζει ας απαντησει γιατι τα λεφτα ειναι πολλα και αμα κανω λαθος επιλογη ζαντας γ@@@σε τα ! Ευχαριστω

Αυτο θα στο πει ο ζαντολαστιχας...Θα πας και θα σου πει αν κανει η οχι..Ειναι πολυ πιθανο η ζαντα που θες να βγαινει και στο offset που εχεις τωρα!Καλυτερα να στο πει ενας ειδικος αυτο...

Link to comment
Share on other sites

O ζαντολαστιχας ισχυριζεται οτι κανει και δεν θα εχω κανενα προβλημα αλλα δεν τον πολυ εμπιστευομαι γιατι αυτος να μου πουλησει θελει οποτε ... τεσπα θα δουμε , ελπιζω να μην εχω προβλημα ! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

O ζαντολαστιχας ισχυριζεται οτι κανει και δεν θα εχω κανενα προβλημα αλλα δεν τον πολυ εμπιστευομαι γιατι αυτος να μου πουλησει θελει οποτε ... τεσπα θα δουμε , ελπιζω να μην εχω προβλημα ! Ευχαριστω

Φίλε μου μόλις τα περάσεις κόβεις το τιμόνι τέρμα προς τη μια πλευρά, τσουλάς το αμάξι και αν δε βρίσκει είσαι οκ.

Λογικά δε παίζει να έχεις πρόβλημα, εδώ έχω δοκιμάσει σε αμάξι με 35αρι offset να βάλω ζάντα με 50αρι, χωρίς κανένα πρόβλημα. Η ρόδα μπήκε λίγο πιο μέσα αλλά επειδή η ζάντα που έβαλα ήταν πιο φαρδυά δε φαινόταν καθόλού... Και αφού δεν έβρισκε μέσα στο θόλο όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το offset στο τεσσάρι είναι όντως 35. Λογικά και με το 42 δεν θα έχεις πρόβλημα.. Στην χειρότερη περίπτωση ίσως χρειαστείς αποστάτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.