Jump to content
hamurabi

χερουλια κτλ

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.μολις αγορασε η γυναικα μου ενα Golf 4. Eιναι φθαρμενα μεσα στις πορτες οδηγου και συνοδηγου τα μπρατσα ,εκει που ακουμπας το χερι σου πανω στις πορτες και το χερουλι που "χουφτωνεις" οταν κρατιεσαι.

που μπορω να βρω τετοια;

ψαχνω στο ebay αλλα τιποτα...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολις αγορασε η γυναικα μου ενα Golf 4. Eιναι φθαρμενα μεσα στις πορτες οδηγου και συνοδηγου τα μπρατσα ,εκει που ακουμπας το χερι σου πανω στις πορτες και το χερουλι που "χουφτωνεις" οταν κρατιεσαι.

που μπορω να βρω τετοια;

ψαχνω στο ebay αλλα τιποτα...

ευχαριστω

στην αντιπροσωπια.

www.tmtuning.com

Link to comment
Share on other sites

Τα χερούλια αλλάζουν εύκολα και δεν κοστίζουν ιδιαίτερα ακόμη κι αν πάρεις καινούρια.

Καλύτερα να ψάξεις για κομπλέ εσωτερικό κάλυμμα της πόρτας από μάντρες τρακαρισμένων.

Link to comment
Share on other sites

παρε καινουρια φιλε, δεν νομιζω να κοστιζουν πιο πολλυ απ το golf 5.

και γω πηρα ενα golf 5 πριν 4 μηνες και τα αλαξα επεδη ειχαν γρατζουνιες και δεν μ αρεσε να φαινονται ετσι.

γυρω στα 15 ευρο αν θυμαμαι καλα εκαναν για καθε πορτα.

και μεταχειρισμενα να ψαξεις να βρεις, δεν θα ειναι στην καλυτερη κατασταση, ασε που για πλακα θα σου ζητησει απο 10 ευρο για την καθε πορτα ο παλιατζης.

Link to comment
Share on other sites

15 ευρω μονο καινουργια???? περιεργο μου φαινεται ναναι τοσο φθηνα.

Να ξαναπω οτι δεν μιλαω για τα ΕΞΩτερικα χερουλια της πορτας αλλα και ουτε για το εσωτερικο χερουλι που ανοιγει την πορτα. Μιλαω για αυτο που "χουφτωνεις" οταν εισαι μεσα και κρατιεσαι σαν συνοδηγος οταν στριβει π.χ. αποτομα ταμαξι. Διπλα στο χερουλι της πορτας δηλαδη το μακροστενο πλαστικο.

Link to comment
Share on other sites

15 ευρω μονο καινουργια???? περιεργο μου φαινεται ναναι τοσο φθηνα.

Να ξαναπω οτι δεν μιλαω για τα ΕΞΩτερικα χερουλια της πορτας αλλα και ουτε για το εσωτερικο χερουλι που ανοιγει την πορτα. Μιλαω για αυτο που "χουφτωνεις" οταν εισαι μεσα και κρατιεσαι σαν συνοδηγος οταν στριβει π.χ. αποτομα ταμαξι. Διπλα στο χερουλι της πορτας δηλαδη το μακροστενο πλαστικο.

ναι φιλε τοσο κανει περιπου μπορεις να τα αλλαχεις ευκολα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

15 ευρω μονο καινουργια???? περιεργο μου φαινεται ναναι τοσο φθηνα.

Να ξαναπω οτι δεν μιλαω για τα ΕΞΩτερικα χερουλια της πορτας αλλα και ουτε για το εσωτερικο χερουλι που ανοιγει την πορτα. Μιλαω για αυτο που "χουφτωνεις" οταν εισαι μεσα και κρατιεσαι σαν συνοδηγος οταν στριβει π.χ. αποτομα ταμαξι. Διπλα στο χερουλι της πορτας δηλαδη το μακροστενο πλαστικο.

Ναί, είναι φθηνό κι αλλάζει εύκολα. Επειδή όμως ανέφερες φθορές και σε άλλα σημεία εσωτερικά της πόρτας, γι αυτό σου πρότεινα να ψάξεις ένα κομπλέ εσωτερικό πόρτας.

Ρίξε μιά ματιά παρακάτω. Διευκρινίζω ότι αυτά που παραθέτω είναι για Golf με ηλεκτρικά παράθυρα:

Οδηγού: http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-IV-Tuerverkle...93%3A1|294%3A50

Συνοδηγού: http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-IV-Tuerverkle...93%3A1|294%3A50

Χερούλι οδηγού (για 3πορτο ή 5πορτο) : http://cgi.ebay.de/Original-VW-Tuergriff-s...93%3A1|294%3A50

Κι αν τα παράθυρά σου δεν είναι ηλεκτρικά, τότε πας για τα παρακάτω χερούλια:

http://cgi.ebay.de/Haltegriff-VW-Golf-4_W0...93%3A2|294%3A50

Σ αυτή την περίπτωση φυσικά θα πάρεις διαφορετικό εσωτερικό κάλυμα πόρτας οδηγού.

Πως το βλέπεις, αξίζει? :lol:

Link to comment
Share on other sites

τα εσωτερικα χερουλια θελω και εγω να τα αλλαξω παιδια γιατι εχουν γινει χαλια ...που μπορω να τα βρω εκτος ebay? εχω ενα golf 5 fsi 5θυρο

Link to comment
Share on other sites

τα εσωτερικα χερουλια θελω και εγω να τα αλλαξω παιδια γιατι εχουν γινει χαλια ...που μπορω να τα βρω εκτος ebay? εχω ενα golf 5 fsi 5θυρο

Η φθηνότερη λύση πιστεύω είναι να ψάξεις σε μάντρες με τρακαρισμένα, μεταχειρισμένα ανταλλακτικά κλπ

Για να έχεις όμως καλύτερη εικόνα, κάνε και μία ερώτηση στην VW καθότι όπως προαναφέρθηκε, το κόστος τους δεν είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.