Jump to content
newton

Σερβις στα 90.000 σε Golfv Fsi

Recommended Posts

Ο τίτλος τα λέει όλα.

Ποιο το κόστος και τι αλλάζουμε στο golfV FSI...?Τακάκια έχω αλλάξει στα 75.000.(στην αντιπροσωπεία μου είπανε γύρω στα 300 ευρώ χωρίς να μου πούνε τι αλλάζουν..σαν πολλά δεν είναι:lol:

Ιμάντα τα FSI νομίζω δεν έχουν οπότε τι γίνεται;

επίσης έχω παρατηρήσει κάτι που το είδα και σε άλλο τοπικ...μετά την αλλάγη στα τακάκια το μπροστά αριστερό σφυρίζει...όταν το "πιάνει"να με κάνει ρεζίλι!

Ξέρει κάποιος τι φταίει;Ο δίσκος στάνταρ δεν είναι στραβός!!!κάτι για οικολογικά υλικά μου είπανε,αλλά σαν μούφα μου φαίνεται...!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...!

Link to comment
Share on other sites

Στα 90Κ αλλαζεις ιμαντα δυναμου, λαδια και ολα τα φιλτρα...

Και μενα στην αρχη τα τακακια ακουγοταν αλλα εστρωσαν με το πατημα και δεν ακουγεται τιποτα πλεον...

Σημ. Ειχε ετοιμο θεμα για service :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα 90Κ αλλαζεις ιμαντα δυναμου, λαδια και ολα τα φιλτρα...

Και μενα στην αρχη τα τακακια ακουγοταν αλλα εστρωσαν με το πατημα και δεν ακουγεται τιποτα πλεον...

Σημ. Ειχε ετοιμο θεμα για service :lol:

Το δικό σου Billgr είναι 1,6 , το δικό σου newton ?

Ιμάντα αλλάζουν όσοι έχουν , όσοι δεν έχουν ιμάντα και έχουν καδένα .... :D

Εμένα στα 90 , άλλαξε όλα τα φίλτρα και λάδια και καθαριστικό παρμπρίζ tongue.gif

Τα τακάκια είναι φυσιολογικό να ακούγονται όταν είναι ολοκαίνουργια για λίγο καιρό .. εάν ακούγονται μονό όταν πατάς φρένο τότε έχεις διαφορετικά τακάκια (άλλο κωδικό ) από ότι πριν .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

:lol: ευχαριστώ για το Link......δεν είχα κοιτάξει τόσο κάτω..

speedy, το ανησυχητικό είναι ότι ακούγεται(για το σφυριγμα στον αριστερό τροχο) ΟΤΑΝ του καπνίσει..είτε με κρυα φρένα είτε με ζεστα,είτε όταν στρίβω είτε όταν πηγαινω ευθεία...!

τι να πεις..!?άβυσσος! :D

Edited by newton
Link to comment
Share on other sites

:lol: ευχαριστώ για το Link......δεν είχα κοιτάξει τόσο κάτω..

speedy, το ανησυχητικό είναι ότι ακούγεται(για το σφυριγμα στον αριστερό τροχο) ΟΤΑΝ του καπνίσει..είτε με κρυα φρένα είτε με ζεστα,είτε όταν στρίβω είτε όταν πηγαινω ευθεία...!

τι να πεις..!?άβυσσος! ;)

μήπως θέλουν καθάρισμα ? :D

Link to comment
Share on other sites

α,ωραία...καθαρίζονται και αυτά..(ασχετοσύνη)!!!

τώρα που θα το πάω για σερβις θα τους το πω να δω τι θα μου πουν...!!!

Ψιτ,είσαστε καταπληκτικοί όλοι....και σε άλλο θεμα που έχω ανοίξει πήρα εμπεριστατωμένες απαντήσεις.....ΤΣΑΚΑΛΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.