Jump to content
antouan_tsi

22 ΣΦΑΛΜΑΤΑ ΣΤΑ ΦΩΤΑ!

Recommended Posts

Παιδιά σας έχει τύχει αυτό: με το που βάζω μπρος...αναβει το λαμπακι με την ενδειξη στο καντραν " λαπτήρας κιτρινος" και στην οθονη μου...

22 σφαλματα!! όλα αφορουσαν τα φωτα!!!

όλα τα φώτα αναβαν...κολλουσε μόνο το φλας! μετα που το εσβησα και το ξαναναψα όλα οκ!

Καμια ιδεα τι μπορει να έγινε? στην αλλαγη λαδιων θα τους το πω...! Ακόμα δεν το έχει ξανακάνει...Τι να πω...να παιρνα AURIS??? B)

Link to comment
Share on other sites

Σου εδειξε 22 σφαλματα που ? στο MFD?

Παραξενα πραγματα.....

Οταν λες το φλας κωλουσε τι ενοεις ? το ρελεδακι κολουσε?

Στιγμιαιο θα ηταν φιλε....αν δεν στο ξανακανε....

δυστηχως τυχαινουν αυτα...και εγω στα 10.000 μου επεσαν τα τζαμια.... αλλα οχι να παρω και auris...μια χαρα αισθητικη εχω.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο στα 9000 είμαι περιπου, κατα τ' άλλα οκ αλλα ήταν πολυ κουφό, πρωτη φορα είδα τετοιο πράγμα!

Μου φαινεται όσο το χαιδευεις τόσα βγάζει...θελει και λίγο σκισιμο..σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε ρε φιλε μη φρικαρεις...... εχουμε και εμεις τα κουσουρακι μας αλλα κατα τα αλλα ειναι αμαξαρα....

Μπορει να εγινε κατι στιγμιαια με το ρευμα η με τον εγκεφαλο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει αυτό: με το που βάζω μπρος...αναβει το λαμπακι με την ενδειξη στο καντραν " λαπτήρας κιτρινος" και στην οθονη μου...

22 σφαλματα!! όλα αφορουσαν τα φωτα!!!

όλα τα φώτα αναβαν...κολλουσε μόνο το φλας! μετα που το εσβησα και το ξαναναψα όλα οκ!

Καμια ιδεα τι μπορει να έγινε? στην αλλαγη λαδιων θα τους το πω...! Ακόμα δεν το έχει ξανακάνει...Τι να πω...να παιρνα AURIS??? ;)

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα, 1 μήνα μετά την αγορά του.

Μα μιλάμε ακριβώς το ίδιο!!!

Το πήγα την άλλη μέρα στην αντιπροσωπεία, το βάλαν στο διαγνωστικό, είχαν καταγραφεί και τα 21-22 σφάλματα με την ώρα τους το καθένα.

Μου μίλησαν για πιθανή πτώση τάσης, απάντηση που φυσικά δε με ικανοποίησε.

Έστειλαν σημείωση-ερώτηση στην Κοσμοκάρ για να δουν τι να κάνουν.

Επειδή οι μέρες πέρναγαν, απάντηση δεν πήρα, τους πίεσα να κάνουν κάτι και τελικά μου άλλαξαν εγκέφαλο.

Από τότε κανένα παρόμοιο συμβάν.

Αν τελικά ήθελε αλλαγή όντως ο εγκέφαλος ή ήταν πτώση τάσης, δε θα μάθω ποτέ.

Πάντως όλα λειτουργούν οκ από τότε....

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα, 1 μήνα μετά την αγορά του.

Μα μιλάμε ακριβώς το ίδιο!!!

Το πήγα την άλλη μέρα στην αντιπροσωπεία, το βάλαν στο διαγνωστικό, είχαν καταγραφεί και τα 21-22 σφάλματα με την ώρα τους το καθένα.

Μου μίλησαν για πιθανή πτώση τάσης, απάντηση που φυσικά δε με ικανοποίησε.

Έστειλαν σημείωση-ερώτηση στην Κοσμοκάρ για να δουν τι να κάνουν.

Επειδή οι μέρες πέρναγαν, απάντηση δεν πήρα, τους πίεσα να κάνουν κάτι και τελικά μου άλλαξαν εγκέφαλο.

Από τότε κανένα παρόμοιο συμβάν.

Αν τελικά ήθελε αλλαγή όντως ο εγκέφαλος ή ήταν πτώση τάσης, δε θα μάθω ποτέ.

Πάντως όλα λειτουργούν οκ από τότε....

Καλό βράδυ

θα το παω και εγω να δούμε τι θα μου πουν, αν και πιστευω κατι στιγμιαίο πρεπει να ήταν, αφού μετα εσβησαν όλα τα σφαλματα και το λαμπακι, ξεκόλλησε και το φλας, αλλα ας το βαλουν όμως στο διαγνωσικο καλό είναι...

Τωρα για αλλαγη εγκεφαλου δεν ξερω κατα πόσο είναι εφικτο, αν μου πουν εσβησε, είσαι οκ τωρα? ειναι και οι αντιπροσωπιες...

Link to comment
Share on other sites

θα το παω και εγω να δούμε τι θα μου πουν, αν και πιστευω κατι στιγμιαίο πρεπει να ήταν, αφού μετα εσβησαν όλα τα σφαλματα και το λαμπακι, ξεκόλλησε και το φλας, αλλα ας το βαλουν όμως στο διαγνωσικο καλό είναι...

Τωρα για αλλαγη εγκεφαλου δεν ξερω κατα πόσο είναι εφικτο, αν μου πουν εσβησε, είσαι οκ τωρα? ειναι και οι αντιπροσωπιες...

Όλα καλά τώρα!

Πήγαινε εσύ και βλέπεις τι θα σου πουν!

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

Να πηγαινετε στην αντιπροσωπεια αμεσως και να καταγραφεται το προβλημα γιατι αν σου τυχει εκτος εγγυησης αργοτερα και εφοσον δεν το εχουν φτειαξει οπως του παιδιου παραπανω, τοτε θα μπορεις να παλεψεις τη ζημια αφου το κοστος δεν θα ειναι και μικρο.

Καλο ειναι να αναφερουμε το προβλημα εδω αλλα ο σωστοτερος τροπος ειναι να πηγαινουμε κατευθειαν και να καταγραφεται στην αντιπροσωπεια, για να ειμαστε οσο το δυνατον περισσοτερο κατωχυρωμενοι μελλοντικα εφοσον δεν βρεθει αμεσα λυση.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.