Jump to content
chachs

Χωράει 3 Παιδικά Καρεκλάκια Στη 2Η Σειρά?

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά... επανέρχομαι στο forum καθώς τα περιθώρια στένεψαν και η ανάγκη έγινε επιτακτική...

ξέρει κανείς ή έχει κανείς τοποθετήσει 3 καρεκλάκια στη δεύτερη σειρά καθισμάτων του touran???

λογικά, βάση εξωτερικών διαστάσεων πρέπει να χωράνε... αλλά κανείς δεν το λέει σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά... επανέρχομαι στο forum καθώς τα περιθώρια στένεψαν και η ανάγκη έγινε επιτακτική...

ξέρει κανείς ή έχει κανείς τοποθετήσει 3 καρεκλάκια στη δεύτερη σειρά καθισμάτων του touran???

λογικά, βάση εξωτερικών διαστάσεων πρέπει να χωράνε... αλλά κανείς δεν το λέει σίγουρα...

Χωράει μην ανησυχείς, αρκεί να μην είναι και τα τρία τεράστια. Εγώ έχω δοκιμάσει 5 καθισματάκια και μπορώ να πώ πως κανένα δεν ήταν ίδιο σε πλάτος με το άλλο. Συγκεκριμένα τα Chicco μου είχαν φανεί πολύ φαρδιά.

¶ρα χωράει 3 παιδικά αρκεί να μην είναι τα τρία μεγαλύτερα που θα βρείς. Να πω βέβαια ότι στη διάταξη που εγώ έχω (2 παιδικά) ο ενήλικας που θα μπει πίσω ζορίζεται (στους ώμους).

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ χωράνε 3 παιδικά καθίσματα στο Mitsubishi Colt που έχει φίλος μου, δεν θα χωράνε στο Touran????? :lol::lol:

για 3 καρεκλάκια χρειάζεται περίπου 1,5 μέτρο πλάτος καθίσματος... έχει τόσο το colt???.. ουάου...

Link to comment
Share on other sites

Χωράει μην ανησυχείς, αρκεί να μην είναι και τα τρία τεράστια. Εγώ έχω δοκιμάσει 5 καθισματάκια και μπορώ να πώ πως κανένα δεν ήταν ίδιο σε πλάτος με το άλλο. Συγκεκριμένα τα Chicco μου είχαν φανεί πολύ φαρδιά.

¶ρα χωράει 3 παιδικά αρκεί να μην είναι τα τρία μεγαλύτερα που θα βρείς. Να πω βέβαια ότι στη διάταξη που εγώ έχω (2 παιδικά) ο ενήλικας που θα μπει πίσω ζορίζεται (στους ώμους).

Ελπίζω να βοήθησα

τα chicco είναι πράγματι από τα πιο φαρδιά... και εμένα τα δύο είναι chicco... το τρίτο britax... μάλλον θα πάω στην αντιπροσωπεία με το μέτρο να μετρήσω... χαχαχαχα ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

για 3 καρεκλάκια χρειάζεται περίπου 1,5 μέτρο πλάτος καθίσματος... έχει τόσο το colt???.. ουάου...

Που να το δεις φορτωμένο να κάνει ταξίδι Αθήνα - Καρπενήσι!!

Link to comment
Share on other sites

πήγα και το ξαναείδα χτες... 3,5 μήνες παράδοση...

εκτός κι αν περιμένω να το πάρω ατελές... 2000 λιγότερα...

να δίνανε και κάτι παραπάνω για το παλιό...

Link to comment
Share on other sites

Maxi Cosi Priori κατά την γνώμη μου είναι το κορυφαίο παιδικό κάθισμα. Εκτός της ποιότητας κατασκευής και του καλού - ανθεκτικού σκελετού έχει "θέση ύπνου" είναι δηλ. ανακλινόμενο μέχρι κάποιο σημείο.

Το Chicco σε test των 4 Τροχών δεν είχε καλά αποτελέσματα νομίζω.

Και καλύτερα ήταν Maxi cosi, Britax, Recaro αν θυμάμαι καλά.

Το Maxi Cosi εκτός των άλλων είναι και ανθεκτικό, το 9-18 που έχω (μέχρι 3,5 ετών) το χρησιμοποίησαν και τα 2 μου παιδιά και το έχω 5 χρόνια.

http://www.dionicgroup.com/files/1/UNIKID/Maxi-Cosi-09.pdf

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το δοκίμασα στο Touran μου,

χωράνε 3 παιδικά καθίσματα πολύ άνετα.

Υ.Σ.: και 3 καροτσάκια στο πορτμπαγκαζ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το δοκίμασα στο Touran μου,

χωράνε 3 παιδικά καθίσματα πολύ άνετα.

Υ.Σ.: και 3 καροτσάκια στο πορτμπαγκαζ.....

Που είσαι βρε George!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα καλά?????????

Το Touran θα χωράει πιστεύω και όσα χωράει το Sharan!! Δες εδώ :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32445&st=0&p=345494&fromsearch=1entry345494

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το δοκίμασα στο Touran μου,

χωράνε 3 παιδικά καθίσματα πολύ άνετα.

Υ.Σ.: και 3 καροτσάκια στο πορτμπαγκαζ.....

ευχαριστώ φίλε μου...

καλά για το πορτμπαγκάζ δεν είχα αμφιβολία...

αλλά για τα καθισματάκια επειδή δεν τους είδα τους πωλητές να το "έχουν" το θέμα (ίσως και φυσιολογικά),

μου δημιουργήθηκε μια ανησυχία...

μένει να αποφασίσω το πότε... τώρα ή το καλαοκαίρι με την τριτεκνική ατέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Θάνο καλησπέρα,

όλα καλά

πολύ δουλειά...

εσύ ολά καλά??

Γιώργο όλα καλά!

Και εγώ μια από τα ίδια, ώρες ώρες mucho trabajo :rolleyes: !!! (πολύ δουλειά στα Ισπανικά).

Link to comment
Share on other sites

πήγα και το ξαναείδα χτες... 3,5 μήνες παράδοση...

εκτός κι αν περιμένω να το πάρω ατελές... 2000 λιγότερα...

να δίνανε και κάτι παραπάνω για το παλιό...

καλή μέρα. συγνώμη για το off topic.

επειδή ενδιαφέρομε να πάρω ένα καινούριο Touran τι εννοείς με το "εκτός κι αν περιμένω να το πάρω ατελές... 2000 λιγότερα..." και από που?

ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

καλή μέρα. συγνώμη για το off topic.

επειδή ενδιαφέρομε να πάρω ένα καινούριο Touran τι εννοείς με το "εκτός κι αν περιμένω να το πάρω ατελές... 2000 λιγότερα..." και από που?

ευχαριστώ. :D

καλησπέρα...

όι τρίτεκνοι απαλλάσονται του τέλους ταξινόμησης το οποίο στην περίπτωση του touran είναι 2000 ευρώ...

αυτό εννοώ... αν περιμένω να γεννηθεί το< τρίτο μου ή αν θα το παραγγείλω τώρα να τελειώνω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

όι τρίτεκνοι απαλλάσονται του τέλους ταξινόμησης το οποίο στην περίπτωση του touran είναι 2000 ευρώ...

αυτό εννοώ... αν περιμένω να γεννηθεί το< τρίτο μου ή αν θα το παραγγείλω τώρα να τελειώνω...

lol ευχαριστώ για την διευκρίνιση... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.