Jump to content
manos1218

Θόρυβος Από Την Πόρτα Του Οδηγού

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα Golf VI DSG (4 μηνες) και σχεδον μετα τον πρωτο μηνα ακουω ένα περίεργο θόρυβο σαν ένα (τσικ-τσικ) από την πόρτα του οδηγού, έχω την υποψία ότι προέρχεται από το πλαστικό στη πόρτα στο ύψος που βρίσκεται το παράθυρο και μάλλον έχει να κάνει με την συστολή –διαστολή των πλαστικών γιατί συνήθως μου το κάνει κατά την διάρκεια της μέρας, αλλά είναι πολύ σπαστικό και το αυτί μου είναι συνέχεια εκεί, αν ξεκινήσει να το κάνει δεν σταματά με τίποτα παρά μόνο αφού μου σπάσει να νευρά!!! θα ήθελα να μάθω αν το παρουσιάζει σε κανένα άλλο κάτι παρόμοιο και αν μπόρεσε κάποιος να το εξαλείψει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το έχω αυτό και είναι εκνευριστικό!

Σκέφτομαι να βάλω WD40...

και σε golf 5 το ιδιο κανει.... σκεφτομουνα μηπως ενα ρεγουλαρισμα της πορτας διορθωνε το προβλημα,ετσι ωστε οταν κλεινει να βεντουζωνει καλυτερα και να μη κανει το σπαστικο αυτον θορυβο. ειναι κουφο παντως,γιατι του συνοδηγου δεν το κανει. closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

ο θόρυβος αυτός προερχεται απο την ντιζα που ανοίγει την πορτα απο μέσα.

Για να σταματήσετε αυτον το θορυβο πρεπει εσωτερικα να κολλήσετε κατα μήκος της ντιζας ενα αφρώδες υλικο όπως αυτο στην φώτο. Ιαχυει για ολες τις πορτες. (η ντιζα φαίνεται στην φώτο)

dsc02572gl.jpg

Πρεπει να βγει το η επένδυση της πορτας

Καλη δουλειά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αφρολεξένιο γκρί υλικό τι είναι φίλε Νίκο και που το βρίσκουμε? Θα κερδίσουμε τίποτα αν ντύσουμε και όλο το εσωτερικό της πόρτας με τέτοιο(ηχομόνωση,τριγμοί, κλπ)??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αφρολεξένιο γκρί υλικό τι είναι φίλε Νίκο και που το βρίσκουμε? Θα κερδίσουμε τίποτα αν ντύσουμε και όλο το εσωτερικό της πόρτας με τέτοιο(ηχομόνωση,τριγμοί, κλπ)??

Είναι αφρώδες ηχομονωτικό που βάζουν στα ηχεία, μπορείς να ντύσεις ολη την πορτα αν εχεις όρεξη, καλό θα κάνεις. Γίνετε πιο στιβαρή και γλιτώνεις όλους τους τριγμούς.

Υπάρχει "HOW TO's" στην υπογραφή μου για το πως θα βγάλετε τις επενδύσεις από τις πόρτες, Θέλουν προσοχή!!! και νέα κλιπς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.