Jump to content
nikoskallithea

New As-7608 (Aftermarket Multimedia System)

Recommended Posts

Δεν δοκίμασα τίποτα μόλις είδα αυτό έβαλα την δικιά του και το πακεταρισα

ΥΓ και που να ήξερες ποιος είναι αυτός 5.gif

Το κατάλαβα !!

Link to comment
Share on other sites

Η μονάδα πάει πίσω στην πατρίδα της!!!!!

Ο λόγος είναι ότι δεν δουλεύει όταν το κλειδί του κινητήρα είναι στην θέση '0', δουλεύει μόνο στην θέση '1' δηλαδή εκεί που δουλεύει και ο κινητήρας.

Τους μ@λ@κες και τους είχα ρωτήσει 100 φορές, τεσπα τέλος κάλο όλα καλά.

Γιατί έτσι και αλλιώς δεν την είχα πληρώσει, ήταν μια ευγενείς προσφορά των κινέζων εν οψι οικονομικής κρίσης την οποία ως γνωστόν έχουμε ζητήσει και επίσημος σαν κράτος χαχααα.

I lucky man ως συνήθως!!!

πια έκδοση του μηχανήματος σου στείλανε αυτή με ανάλυσης 480x234 η 800x480;το 800x480 έχει κόκκινο/μαύρο menu ενώ το 480x234 έχει γκρι,με το νέο 800x480 το μηχάνημα δουλεύει με το κλειδί στο off,το έχω δοκιμάσει προσωπικά

Link to comment
Share on other sites

πια έκδοση του μηχανήματος σου στείλανε αυτή με ανάλυσης 480x234 η 800x480;το 800x480 έχει κόκκινο/μαύρο menu ενώ το 480x234 έχει γκρι,με το νέο 800x480 το μηχάνημα δουλεύει με το κλειδί στο off,το έχω δοκιμάσει προσωπικά

Και που να ξερω τι έκδοση ΕΙΝΑΙ το μηχάνημα μήπως λένε και τίποτα τα προσπέκτους, την μονάδα την έβαλα επάνω για 4-5 λεπτά. Εσύ από που την πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Και που να ξερω τι έκδοση ΕΙΝΑΙ το μηχάνημα μήπως λένε και τίποτα τα προσπέκτους, την μονάδα την έβαλα επάνω για 4-5 λεπτά. Εσύ από που την πήρες?

μα καλά 4-5 λεπτά,δεν είδες τι χρώμα είναι το menu τού;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να το ξεκαθαρίσουμε το menu που έχει το δικό σου είναι όπως στο πιο κάτω video,η όπως στη φωτογραφία

Ωραία τι σημαίνει αυτό σε ρώτησα από την πείρες, τι να ξεκαθαρίσουμε μήπως βρίσκεις άκρη με τούς Κινέζους άλλα τους άλλα σου λένε και σου στέλνουν και στην τελική αυτοί μπορεί να έχουν και 10 βερσιον στο μοντέλο αυτό. Πιάσε το αυγό και κούρευτο. Αλλα βρήκαν τον δάσκαλο τους χαχαααα Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τι σημαίνει αυτό σε ρώτησα από την πείρες, τι να ξεκαθαρίσουμε μήπως βρίσκεις άκρη με τούς Κινέζους άλλα τους άλλα σου λένε και σου στέλνουν.

πεζή ρολο φιλε,διότι το άλλο version το 800x480 έχει αναβαθμισμένο can-bus,ενώ το 480x234(αυτό δηλαδή με το γκρι menu) έχει άλλο,για αυτό σε ρώτησα εάν θυμάσαι τι menu έχει,εγώ το έφερα από Ιταλία που είχα πάει αλλα δεν έχει σημασία τις ίδιας εταιρίας είναι το μηχάνημα,αλλα άλλο η μια version και άλλο η άλλη

Link to comment
Share on other sites

πεζή ρολο φιλε,διότι το άλλο version το 800x480 έχει αναβαθμισμένο can-bus,ενώ το 480x234(αυτό δηλαδή με το γκρι menu) έχει άλλο,για αυτό σε ρώτησα εάν θυμάσαι τι menu έχει,εγώ το έφερα από Ιταλία που είχα πάει αλλα δεν έχει σημασία τις ίδιας εταιρίας είναι το μηχάνημα,αλλα άλλο η μια version και άλλο η άλλη

Εγω μίλησα μαζι τους 300 φορές και μου ειπαν οτι ενταξυ δουλεύει κανονικά. Φταίω εγω τώρα να την κρατήσω και να την κάνω ανθοδοχείο χαχαααααα

Link to comment
Share on other sites

Εγω μίλησα μαζι τους 300 φορές και μου ειπαν οτι ενταξυ δουλεύει κανονικά. Φταίω εγω τώρα να την κρατήσω και να την κάνω ανθοδοχείο χαχαααααα

κοίτα έχει σημασία,διότι το 480x234 έχει καταργηθεί πλέον και τη θέση του πείρε το αναβαθμισμένο 800x480 με το κοκκινόμαυρο menu,μπορείς να το τσεκάρεις εάν όντως δεν έχει κοκκινόμαυρο menu;διότι εάν έχει και δεν δουλεύει με το κλειδί στο off,τότε αλλου πρέπει να είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

κοίτα έχει σημασία,διότι το 480x234 έχει καταργηθεί πλέον και τη θέση του πείρε το αναβαθμισμένο 800x480 με το κοκκινόμαυρο menu,μπορείς να το τσεκάρεις εάν όντως δεν έχει κοκκινόμαυρο menu;διότι εάν έχει και δεν δουλεύει με το κλειδί στο off,τότε αλλου πρέπει να είναι το πρόβλημα

Που αλλου μπορει να ειναι το προβλημα μια φισσα εχει ολη και ολη.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ,εμεις που εχουμε το πρηγουμενο με το γκρι μπορουμε να το αναβαθμισουμε με το καινουργιο κοκκινο-μαυρο?

Εσένα μένει σε λειτουργιά στην θέση '0' του διακόπτη του κινητήρα?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ,εμεις που εχουμε το πρηγουμενο με το γκρι μπορουμε να το αναβαθμισουμε με το καινουργιο κοκκινο-μαυρο?

Όχι..

Link to comment
Share on other sites

Νίκο,

Πρέπει να είναι όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι ο κινέζος σου έστειλε το προηγούμενο μοντέλο και όχι το τελευταίο. Εαν είναι έτσι και με δεδομένο ότι έχεις και το πάνω χέρι λόγω του οικονομικού πλεονεκτήματος, εγώ θα έκανα το εξής:

Θα πρότεινα την πληρωμή στον κινέζο μόνο με την προϋπόθεση της επιστροφής του μηχανήματος που έχεις στα χέρια σου & ανταλλαγής με το τελευταίο μοντέλο, χωρίς παραπέα διαπραγματεύσεις και επιπλέον έξοδα αποστολής κλπ. Αυτός δεν θα μπορεί να στο αρνηθεί και εσύ θα έχεις το μηχάνημα με το κόκκινο GUI.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με αυτούς τους Κινέζους ειναι πολλα, ενα εκ των οποιον ειναι οτι: βγάζουν ας πούμε την 7608 και μετά κανουν επάνω της συνεχώς αλλαγές χωρις κανεις να ξέρει ποια βέρσιον ειναι και τι κάνει. Κανονικα θα επρεπε σε καθε αναβάθμιση να αλλάζουν και το όνομα 7608, 7609, 7610 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να το ξεκαθαρίσουμε το menu που έχει το δικό σου είναι όπως στο πιο κάτω video,η όπως στη φωτογραφία;

η

20101283144363.jpg

Φίλε μου έχεις το συγκεκριμένο μοντέλο της φωτογραφίας???

Έχεις κάποιο λινκ για αγορά???

Link to comment
Share on other sites

[όνομα παραθέτω nikoskallithea 'date = = «29 Ιανουαρίου 2010 - timestamp 16:46:10 'post = '1264776370' = '363679 ]

Η μονάδα πάει πίσω στην πατρίδα της !!!!!

Ο λόγος είναι ότι δεν δουλεύει όταν το κλειδί του κινητήρα είναι στην θέση «0», δουλεύει μόνο στην θέση «1», δηλαδή εκεί που δουλεύει και ο κινητήρας.

Τους μ @ λ @ κες και τους είχα ρωτήσει 100 φορές, τεσπα τέλος κάλο όλα καλά.

Γιατί έτσι και αλλιώς δεν την είχα πληρώσει, ήταν μια ευγενείς προσφορά των κινέζων εν οψι οικονομικής κρίσης την οποία ως γνωστόν έχουμε ζητήσει και επίσημος σαν κράτος χαχααα.

I τυχερός άνθρωπος ως συνήθως!

[/ quote]

Πως το κατάφερες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάφερες αυτό;

To γράφω λιγο πιο πανω "ειμαι τυχερός" αν βρεθούμε καμιά μερα απο κοντά θα στα πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες καινούργιος στο club !!

Όσο αφορά τις πηγές ήχου ρίξτε μια ματια στο Planet Electron

Πανάκριβος thumbsdown.gif

Με 650 ευρώ αγοράζω μεταχειρισμένο RNS, όχι κινέζικο αμφιβόλου ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες καινούργιος στο club !!

Όσο αφορά τις πηγές ήχου ρίξτε μια ματια στο Planet Electron

Οχι σε αυτο το θεμα Φίλε κανε το ποστ σου ΕΔΩτο συγκεκριμενο θεμα ειναι για μια ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΝΕΝΗ μοναδα

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&st=0

Αν θελεις περισσότερες πληροφοριες για μοναδες διαβασε την υπογραφη μου :D

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβος thumbsdown.gif

Με 650 ευρώ αγοράζω μεταχειρισμένο RNS, όχι κινέζικο αμφιβόλου ποιότητας.

Αγαπητέ φίλε σε πληροφορώ ότι μπορείς φυσικά να βρείς RNS μεταχειρισμένο από έναν άγνωστο πωλητή και μετά φυσικά θα ψάχνεσαι όπως όλοι να βρείς πως θα παίζεις TV τι σύστημα πλοήγησης θα βαλεις και ούτω καθ' εξής χίλιες δυο "ιστορίες" για το πως θα το "φέρουμε" στα γούστα μας. Επίσης όπως γνωρίζεις ότι τα περισσότερα ηλεκτρονικά που υπάρχουν (για να μην πω όλα) είναι από Κίνα. Γι αυτό ίσως δεν θα πρεπε να τα υποτιμάς και σε προκαλώ να κοιτάξεις τα περισσότερα πραγματα που έχει σπίτι σου να δεις το made in. Εξάλλου τότε γιατί όλοι μας ψάχνουμε τα κινεζάκια και δεν βάζουμε RNS.

P.S. Ας μας πουν οι φίλοι που έχουν κινεζάκια τι γίνεται εγώ πάντως το σκέφτομαι σοβαρά... και 1 χρόνο εγγύηση

Οχι σε αυτο το θεμα Φίλε κανε το ποστ σου ΕΔΩτο συγκεκριμενο θεμα ειναι για μια ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΝΕΝΗ μοναδα

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&st=0

Αν θελεις περισσότερες πληροφοριες για μοναδες διαβασε την υπογραφη μου :good:

Sorry λάθος μου Νίκο :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε σε πληροφορώ ότι μπορείς φυσικά να βρείς RNS μεταχειρισμένο από έναν άγνωστο πωλητή και μετά φυσικά θα ψάχνεσαι όπως όλοι να βρείς πως θα παίζεις TV τι σύστημα πλοήγησης θα βαλεις και ούτω καθ' εξής χίλιες δυο "ιστορίες" για το πως θα το "φέρουμε" στα γούστα μας. Επίσης όπως γνωρίζεις ότι τα περισσότερα ηλεκτρονικά που υπάρχουν (για να μην πω όλα) είναι από Κίνα. Γι αυτό ίσως δεν θα πρεπε να τα υποτιμάς και σε προκαλώ να κοιτάξεις τα περισσότερα πραγματα που έχει σπίτι σου να δεις το made in. Εξάλλου τότε γιατί όλοι μας ψάχνουμε τα κινεζάκια και δεν βάζουμε RNS.

P.S. Ας μας πουν οι φίλοι που έχουν κινεζάκια τι γίνεται εγώ πάντως το σκέφτομαι σοβαρά... και 1 χρόνο εγγύηση

Στο vwclub εχουμε αναλύσει μεχρι "θανάτου" (και τα εχουμε χρηματοδοτήσει κιόλας) τα κινεζικά.

Αυτη την στιγμη που μιλάμε απο τα γνωστά κινεζικά που κυκλοφορούν όλα μα ολα εχουν προβλήματα. Διάβασε λιγο και θα καταλάβεις. Οσο για την εδώ εγγύηση του ενος χρόνου που δίνουν, άστο καλύτερα ας μην το συζητήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.