Jump to content
fotakas21

4 Αλλαγές Σασμάν Dsg 6 Σε 2 Χρόνια !

Recommended Posts

δεν ξέρω εάν έχετε να μου πείτε κάτι πάντως εγώ έχω.... έχω αλλάξει 4 σασμάν DSG 6 μέσα σε 2 χρονια. τα 3 με διαρροή λαδιού και 1 με μηχανικό πρόβλημα.

1. μην πάρετε DSG για το καλο σας

2. άλλαξα 3 DSG σε 1,5 μηνα !!!!

3. μάθετε ότι τα σασμάν που μου άλλαξαν είναι ανακατασκευασμένα και όχι καινούργια(μου έλεγαν ότι είναι καινούργια)

4. δεν μου έδιναν επιπλέον εγγύηση παρότι το τελευταίο σασμάν το άλλαξα 3 μέρες πριν λήξει η εγγύηση (μετά από πιέσεις , φωνές , τρέξιμο ,μου έδωσαν .

έχω περάσει τα πάντα !! οποιος θέλεις συμβουλές η να ρωτήσεις κάτι ας το κάνει...

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Edited by Speedy
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες για την δική μας ευκολία στην ανάγνωση! Στη συνέχεια, δεν μπορείς να συμβουλεύεις σε όλους να μην πάρουν dsg. Υπάρχουν 10δες μέλη που έχουν κάνει αυτή την επιλογή και είναι απόλυτα ευχαριστημένοι. Γιατί αντιμετώπισες τόσα πρόβληματα, δεν μπορώ να το ξέρω. Δοκίμασες να πας να το φτιάξεις πουθενά αλλού; Μήπως γινόταν τπτ λάθος κατά την τοποθέτηση και έβγαιναν αργότερα αυτά τα προβλήματα; Μήπως έκανες εσύ κάτι άλλο;

Στα λέω αυτά γιατί πρώτη φορά ακούω για τόσες ίδιες ζημιές σε ένα αυτοκίνητο. Τα ανταλλακτικά, εδώ και χρόνια έχουν σταματίσει να είναι καινούρια και βάζουν ανακατασκευασμένα. Λόγοι πολλοί και κυρίως οικονομικοί. Και αυτό είναι κάτι γνωστό!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εάν έχετε να μου πείτε κάτι πάντως εγώ έχω.... έχω αλλάξει 4 σασμάν DSG 6 μέσα σε 2 χρονια. τα 3 με διαρροή λαδιού και 1 με μηχανικό πρόβλημα.

1. μην πάρετε DSG για το καλο σας

2. άλλαξα 3 DSG σε 1,5 μηνα !!!!

3. μάθετε ότι τα σασμάν που μου άλλαξαν είναι ανακατασκευασμένα και όχι καινούργια(μου έλεγαν ότι είναι καινούργια)

4. δεν μου έδιναν επιπλέον εγγύηση παρότι το τελευταίο σασμάν το άλλαξα 3 μέρες πριν λήξει η εγγύηση (μετά από πιέσεις , φωνές , τρέξιμο ,μου έδωσαν .

έχω περάσει τα πάντα !! οποιος θέλεις συμβουλές η να ρωτήσεις κάτι ας το κάνει...

Εχω λυθει στα γελια λεμε.Και ξερεις γιατι;Διοτι πρωτον εχεις σπασει καθε ρεκορ γκαντεμιας με 3 προβληματικα σασμαν σε εναμιση μηνα και δευτερον καταφερες να κανεις 3 παραγγελιες και 3 τοποθετησεις σασμαν σε εναμιση μηνα.Εδω αλλοι παλευουν μηνες για να τους αντικαταστησουν ενα και συ ρε αθεοφοβε 3;;;;;Εισαι Θεος ,αλλα Θεος της βλακειας γιατι πιστευεις οτι θα το χαψουμε.Γραφτηκες εδω μεσα και με μολις 7 ποστ πεταξες το ψεμα σου.Ασε...το εργο το εχουμε ξαναδει.Μπηκαν κι αλλοι και το εκαναν αυτο αλλα δεν μου επιτρεπει η αγωγη μου να σου πω τι πηραν.Φιλακια και περαστικα διοτι φαινεται οτι το DSG πρεπει να τσουζει αρκετα.Βαλε λιγη βαζελινη ομως και συ.Που πας ετσι;

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εχω λυθει στα γελια λεμε.Και ξερεις γιατι;Διοτι πρωτον εχεις σπασει καθε ρεκορ γκαντεμιας με 3 προβληματικα σασμαν σε εναμιση μηνα και δευτερον καταφερες να κανεις 3 παραγγελιες και 3 τοποθετησεις σασμαν σε εναμιση μηνα.Εδω αλλοι παλευουν μηνες για να τους αντικαταστησουν ενα και συ ρε αθεοφοβε 3;;;;;Εισαι Θεος ,αλλα Θεος της βλακειας γιατι πιστευεις οτι θα το χαψουμε.Γραφτηκες εδω μεσα και με μολις 7 ποστ πεταξες το ψεμα σου.Ασε...το εργο το εχουμε ξαναδει.Μπηκαν κι αλλοι και το εκαναν αυτο αλλα δεν μου επιτρεπει η αγωγη μου να σου πω τι πηραν.Φιλακια και περαστικα διοτι φαινεται οτι το DSG πρεπει να τσουζει αρκετα.Βαλε λιγη βαζελινη ομως και συ.Που πας ετσι;

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaxaxaxaax new_lol.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εδώ και δύο χρόνια VW και ο μόνος λόγος για τον οποίο σκέφτηκες να γραφτείς και να επισκεφθείς το VW Club είναι για να μας πεις ότι σου κάηκε ο εγκέφαλος και ότι σου χάλασε το DSG;;;

Εγώ πάντως σε πιστεύω ότι σου κάηκε ο εγκέφαλος. Και δεν αναφέρομαι στου αυτοκινήτου σου...

Link to comment
Share on other sites

<το ιδιο θεμα το εχεις ανοιξει παλι στην σωστη κατηγορια,αυτο εδω κλειδωνει.

Επισης γραφε με μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.