Jump to content
titos80

Ανακληση Ντιζασ!

Recommended Posts

Ειχα παει σημερα στην αντιπροσωπεια για να ελεγξουν τους θορυβους απο την πορτα-παραθυρο οδηγου και ειδα πως σε καποιον που ειχε το golf vi, παραλαβη πασχα 2009, του αλλαζαν τις ντιζες απο τα παραθυρα λογω εντολης απο το εργοστασιο. Προφανως καταλαβαν οτι κατι παει στραβα!!! Τρεξτε να ρωτησετε εαν αφορα και εσας...ΥΓ Τα λαμογια στην αντιπροσωπεια κανουν τους ανηξερους και προσπαθουν να σε χαρσκτηρησουν ηλιθιο για καποιο προβλημα που τους αναφερεται,για αν μην αντικαταστησουν ενα ανταλλακτικο που εχει προβλημα(τσιμουχα στην δικη μου περιπτωση), περιμενω τηλ και μετα θα ξεκινησω ιστορια ολοκληρη...

Link to comment
Share on other sites

Τι σου ειπαν για τους θορυβους?Κι εγω ακουω κατι απο την πορτα οταν πεφτει σε ανωμαλιες και τριζει και το παραθυρο οταν ειναι μισανοιχτο.Παρουσιαστηκαν μετα την αλλαγη ντιζας παραθυρου...

Link to comment
Share on other sites

Τι σου ειπαν για τους θορυβους?Κι εγω ακουω κατι απο την πορτα οταν πεφτει σε ανωμαλιες και τριζει και το παραθυρο οταν ειναι μισανοιχτο.Παρουσιαστηκαν μετα την αλλαγη ντιζας παραθυρου...

Οτι θα στειλουν τον προβληματισμο μου στα κεντρικα για διερευνηση και μετα θα με παρουν τηλεφωνο. Εαν φαω φολα θα ξαναπαω και θα απαιτησω αλλαγη τσιμουχας. Εινα 100% απο εκει ο θορυβος(δυνατο κρατς-κρουτς απο την επαφη τζαμιου με τσιμουχα στο πανω ακρο προς την μεσαια κολωνα εκει που η τσιμουχα σχηματιζει ενα τριγωνο).Εχω κανει εκατονταδες χλμ για να διαπιστωσω απο που προερχεται και με ολους τους δυνατους συνδυασμους.Επισης στο σερβις ηταν ενας οδηγος ταξι passat με το ιδιο προβλημα. Αυτο που λες δεν πρεπει να εχει σχεση με την ντιζα, αλλα με την τσιμουχα, μπορεις να το καταλαβεις περνωντας με κλειστο παραθυρο πανω απο σαμαρακια με μικρη ταχυτητα(εαν οχι τοτε εδεσαν λαθος την πορτα). Παιδια να τους πιεζουμε-πρηζουμε γιατι μονο ετσι ερχονται ανακλησεις και καταλαβαινουν και οι ιδιοι τα προβληματα(ηδη απο εμενα πηραν εναν προβληματισμο στα κεντρικα).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 2 θορυβους.

1 από την τσιμούχα και άλλον 1 από τον μηχανισμό ζώνης.

Ο 2ος λύθηκε με την αλλαγη της ρύθμισης ύψους.Ο 1ος, με την αλλαγή ανάρτησης επιδεινώθηκε τραγικά, αφού πλέον το σασί ''έσφιξε'' πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμέωη recall ειναι για τους γρύλλους και αφορα σχεδόν ολα τα golf 6 (εξαιρετικα θορυβώδης λειτουργία στο πάνω-κάτω του τζαμιού)

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμέωη recall ειναι για τους γρύλλους και αφορα σχεδόν ολα τα golf 6 (εξαιρετικα θορυβώδης λειτουργία στο πάνω-κάτω του τζαμιού)

Σωστος φιλε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να μην δουλευόμαστε στην αντιπροσωπεια και τσακονωμαστε η εντολη που δοθηκε για αλλαγη ντιζας απο ποιον δοθηκε; Υπαρχει σχετικο εγγραφο ή η καθε αντιπροσωπεια το διαχειριζεται οπως θελει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να μην δουλευόμαστε στην αντιπροσωπεια και τσακονωμαστε η εντολη που δοθηκε για αλλαγη ντιζας απο ποιον δοθηκε; Υπαρχει σχετικο εγγραφο ή η καθε αντιπροσωπεια το διαχειριζεται οπως θελει;

Εγω στη Κορινθο που ειχα παει για αλλο λογο, ειδα οτι σε εναν κατοχο vw golv vi που το ειχε παραλαβει το Πασχα 2009 του αλλαξαν τους γρυλλους παραθυρων λογω ανακλησης απο το εργοστασιο οπως ειπαν. Δεν ξερω σιγουρα εαν η ανακληση αφορα ΟΛΑ τα μοντελκα ή ορισμενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.