Jump to content
thodoristsi

Θορυβος Σε Golf Iv Μπροστα

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα golf IV του 99 και μου χτυπαει εμπρος δεξια, στα λιγα χλμ. εχω αλλαξει τα πλαστικα πανω στο θολο αλλα το κανει παλι.Φοραει BILSTEIN επισκευαζομενα με ελατηρια HR.

Link to comment
Share on other sites

Πως χτυπάει;Τι εννοείς;Όταν πέφτεις σε λακούβα ή ακόμη και όταν προχωράς ακούγεται κάτι;Είσαι σίγουρος πως είναι από τα αμορτισέρ;Πως ακούγεται ο ήχος;Και γενικά κάνε μας μια καλή περιγραφή μήπως βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πως χτυπάει;Τι εννοείς;Όταν πέφτεις σε λακούβα ή ακόμη και όταν προχωράς ακούγεται κάτι;Είσαι σίγουρος πως είναι από τα αμορτισέρ;Πως ακούγεται ο ήχος;Και γενικά κάνε μας μια καλή περιγραφή μήπως βοηθήσουμε.

Οχι σε λακουβες οταν προχωραω, ακομα και σταματημενος οταν κοβω το τιμονι. Δεν νομιζω οτι ειναι αμορτισερ. Κανει γκαπ γκαπ σαν να εχει σπασει αμορτισερ, αλλα τα αμορτισερ ειναι καλα τα εχω μετρησει.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ... το χε και του πατέρα μου αυτό το πρόβλημα και άλλαξε κάτι από κάτω που έχει την "τάση" να φαγώνεται...Αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς και δεν είχε μεγάλο κόστος.Νομίζω κάτι στην ζυγαριά ή στα ψαλίδια...Δεν είμαι σίγουρος όμως.Αλλά αν πας εκεί που το κάνεις service θα στο βρούνε αμέσως και μόνο που θα πείς πως κάνει.

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε και τον άξονα στο μουαγιέ μήπως τζογάρει (μη με ρωτήσεις λεπτομέριες, δεν είμαι ειδικός, απλά είχα κ έχω ακόμη το ίδιο πρόβλημα και έτσι μου το είπαν :thumbsup: ). Το κάνει πιο έντονα όταν έχεις κουμπωμένη ταχύτητα? Εμένα για κάποιο περίεργο λόγο όταν το αμάξι ανεβαίνει σε ανυψωτήρα συνεργείου και κρέμονται οι ρόδες, σταματάει για μεγάλο χρονικό διάστημα. Φαίνεται έρχεται στα ίσια του.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω παιδια. Μολις βρω χρονο γιατι λογο δουλειας δεν εχω και πολυ θα παω στο συνεργειο να δω τη ειναι.Αλλα εαν ξερει και κανεις αλλος κατι ας μου πει μηπως με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.