Jump to content
Tatosxan

Περιεργος Θορυβος Μεταξυ 2500 Και Πανω Κατα Την Επιταχυνση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα.Αν καποιος ξερει τιποτα ή ακουει τιποτα παρομοιο οτιδηποτε,ας βοηθησει!!!Διαβασα ολα τα topic και δεν ειδα τιποτα σχετικο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Αν καποιος ξερει τιποτα ή ακουει τιποτα παρομοιο οτιδηποτε,ας βοηθησει!!!Διαβασα ολα τα topic και δεν ειδα τιποτα σχετικο...

Για να σε βοηθησουμε θα πρεπει να γινεις λιγο πιο κατατοπιστικος.Ουτε το αυτοκινητο που εχεις δε μας λες.Τελοσπαντων, αν ειναι αυτο που υποψιαζομαι λογικα εχεις το TSI πιθανοτατα με τον κομπρεσσορα οχι το 122αρι και ακους ενα μεταλλικο σφυριγμα που καπου μετα τις 3000 χανεται.Πας ή για αλλαγη Ν75 και Ν249 (ή μια απο τις δυο) οι οποιες πλεον ειναι βελτιωμενες ή πας για αλλαγη τρομπας νερου.Διαβασε τις τελευταιες σελιδες του παρακατω θεματος να ενημερωθεις :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20810&pid=368459&st=260entry368459

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες την επικεφαλιδα του Topic εκει λεει ποιο αμαξι εχω,τον θορυβο που ακουω δεν θα τον ελεγα ηλεκτρονικο οπως αναφερει το Topic του link που με παραθεσες.Ουτε απωλεια δυναμης εχω ουτε τιποτα!

Οποτε περιμενω κατι το οτιδηποτε απο καποιον φιλο του club!

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθησουμε θα πρεπει να γινεις λιγο πιο κατατοπιστικος.Ουτε το αυτοκινητο που εχεις δε μας λες.Τελοσπαντων, αν ειναι αυτο που υποψιαζομαι λογικα εχεις το TSI πιθανοτατα με τον κομπρεσσορα οχι το 122αρι και ακους ενα μεταλλικο σφυριγμα που καπου μετα τις 3000 χανεται.Πας ή για αλλαγη Ν75 και Ν249 (ή μια απο τις δυο) οι οποιες πλεον ειναι βελτιωμενες ή πας για αλλαγη τρομπας νερου.Διαβασε τις τελευταιες σελιδες του παρακατω θεματος να ενημερωθεις :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20810&pid=368459&st=260entry368459

Φιλε δες την επικεφαλιδα του Topic εκει λεει ποιο αμαξι εχω,τον θορυβο που ακουω δεν θα τον ελεγα ηλεκτρονικο οπως αναφερει το Topic του link που με παραθεσες.Ουτε απωλεια δυναμης εχω ουτε τιποτα!

Οποτε περιμενω κατι το οτιδηποτε απο καποιον φιλο του club!

Φιλε μπορεί να μην ειδε την επικεφαλίδα αλλα ο @NASOS_ea επεσε μεσα 100% στον εντοπισμό της βλαβης σου. Ενα απο αυτα που σου λεει ειναι το πρόβλημα σου. :(

Να σου δώσω αλλο ενα λινκ για την σκαστρα και την βαλβιδα μεταγωγης.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31850&st=0&p=339812&fromsearch=1entry339812

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες την επικεφαλιδα του Topic εκει λεει ποιο αμαξι εχω,τον θορυβο που ακουω δεν θα τον ελεγα ηλεκτρονικο οπως αναφερει το Topic του link που με παραθεσες.Ουτε απωλεια δυναμης εχω ουτε τιποτα!

Οποτε περιμενω κατι το οτιδηποτε απο καποιον φιλο του club!

Φιλε μου εχεις δικιο συγγνωμη.Ο ηχος ακουγεται μεταλλικος παντως.Επισης δεν αναφερουν ολοι για απωλεια ισχυος.Μαλιστα στη δικη μου περιπτωση ειχα μια ανεπαισθητη πτωση αποδοσης στις 3500 αλλα οχι παντα.Αλλες φορες μου εκοβε λιγο αλλες φορες καμια διαφορα.Ο ηχος ομως παρεμενε.Κατα 99% ειναι αυτο που σου ειπα.Ειναι γνωστο προβλημα.Απλα να θυμασαι οτι η Ν75 ΔΕΝ βγαζει σφαλμα στον εγκεφαλο συνεπως αν σου πουν δεν εχει τιποτα διοτι δεν εχει καταγραψει σφαλμα ο εγκεφαλος πες τους το.Η Ν249 αν εχει προβλημα θα βγαλει σφαλμα οπωσδηποτε.Η αντιπροσωπειες γνωριζουν για το προβλημα.Πηγαινε να το ελεγξουν.Παντως δεν ειναι προβλημα που θα σε ακινητοποιησει οποτε κανε αφοβα τις μετακινησεις σου μεχρι να πας στην αντιπροσωπεια για επισκευη.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν χρειάστηκε πριν από καιρό να βάλω τον αντάπτορα της Forge για το TSI μου,δεν δούλευε με την μανίσια την σκάστρα οπότε μέσο αντιπροσωπείας άλλαξα και μου έβαλαν την καινούργια που φοράν τώρα και τα Sciroco και τα MK6 οπότε πιστεύω από σκάστρα είμαι καλυμμένος.

Τώρα ρε παίδες τι είναι αυτό το Ν249 δεν έχω καταλάβει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν χρειάστηκε πριν από καιρό να βάλω τον αντάπτορα της Forge για το TSI μου,δεν δούλευε με την μανίσια την σκάστρα οπότε μέσο αντιπροσωπείας άλλαξα και μου έβαλαν την καινούργια που φοράν τώρα και τα Sciroco και τα MK6 οπότε πιστεύω από σκάστρα είμαι καλυμμένος.

Τώρα ρε παίδες τι είναι αυτό το Ν249 δεν έχω καταλάβει!!!

Τα ποστς που κανουμε ειναι για να τα διαβαζει ο ενδιαφερομενος, δεν τα γραφουμε ετσι για πλακα!!! thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν χρειάστηκε πριν από καιρό να βάλω τον αντάπτορα της Forge για το TSI μου,δεν δούλευε με την μανίσια την σκάστρα οπότε μέσο αντιπροσωπείας άλλαξα και μου έβαλαν την καινούργια που φοράν τώρα και τα Sciroco και τα MK6 οπότε πιστεύω από σκάστρα είμαι καλυμμένος.

Τώρα ρε παίδες τι είναι αυτό το Ν249 δεν έχω καταλάβει!!!

Ειναι μια βαλβιδα που "διαχειριζεται" μεσω του εγκεφαλου τη σκαστρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποστς που κανουμε ειναι για να τα διαβαζει ο ενδιαφερομενος, δεν τα γραφουμε ετσι για πλακα!!! thumbsdown.gif

Για πες μου εσυ ρε φιλε μου μαλλον θα ξερεις τι ειναι γιατι θελω να ΜΑΘΩ!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια βαλβιδα που "διαχειριζεται" μεσω του εγκεφαλου τη σκαστρα.

Δηλαδη και το ενα και το αλλο (Ν75) & (Ν249), εχουν σχεση με την σκαστρα!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεί να μην ειδε την επικεφαλίδα αλλα ο @NASOS_ea επεσε μεσα 100% στον εντοπισμό της βλαβης σου. Ενα απο αυτα που σου λεει ειναι το πρόβλημα σου. :p

Να σου δώσω αλλο ενα λινκ για την σκαστρα και την βαλβιδα μεταγωγης.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31850&st=0&p=339812&fromsearch=1entry339812

Παιδια γιατι δεν διαβαζετε το DIY του φιλου μου του Κωστα να σας λυθουν ολες οι απορειες? Ο Κώστας καθησε και έγγραψε αυτα που εκανε για να βοηθήσει κατι άσχετους σαν εμας!!!

Το ανεβαζω και εδώ με την αδεια του θελω να πιστευω

DIY_N249_N75.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δεν διαβαζετε το DIY του φιλου μου του Κωστα να σας λυθουν ολες οι απορειες? Ο Κώστας καθησε και έγγραψε αυτα που εκανε για να βοηθήσει κατι άσχετους σαν εμας!!!

Το ανεβαζω και εδώ με την αδεια του θελω να πιστευω

DIY_N249_N75.pdf

Νικο σ'ευχαριστω πολυ αυτο προσπαθουσα να κατεβασω αλλα δεν μου το δινε το rapid share!!!

καλα ο Κωστας ειναι φοβερος!!!Ευχαριστω παιδια τωρα με αυτο καταλαβα οτι εχω αλλαξει σκαστρα και δεν εχω αλλαξει N75 αυτο τελος και παλι ευχαριστω!!

Λετε να αλλαξω και Ν75!!!Την γνωμη σας μονο...

Edited by Tatos GT-SPORT
Link to comment
Share on other sites

Νικο σ'ευχαριστω πολυ αυτο προσπαθουσα να κατεβασω αλλα δεν μου το δινε το rapid share!!!

καλα ο Κωστας ειναι φοβερος!!!Ευχαριστω παιδια τωρα με αυτο καταλαβα οτι εχω αλλαξει σκαστρα και δεν εχω αλλαξει N75 αυτο τελος και παλι ευχαριστω!!

Λετε να αλλαξω και Ν75!!!Την γνωμη σας μονο...

Ακριβώς γιατι η Ν249 ή αλλιως ΣΚΑΣΤΡΑ που ρωτουσες :good: "Τώρα ρε παίδες τι είναι αυτό το Ν249 δεν έχω καταλάβει" ηταν και αυτη που ειχες αλλαξει!!! :angry2:

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.