Jump to content
terlegas

Πόρτα Golf2 Σε Golf1

Recommended Posts

Πως μπορεί να προσαρμοστεί η πόρτα του golf2 σε golf1?

Έχει κάνει κάποιος το εγχείρημα?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να προσαρμοστεί η πόρτα του golf2 σε golf1?

Έχει κάνει κάποιος το εγχείρημα?

Φιλε μου πιστευω πως ειναι αδυνατον.... δεν μοιαζουν καν οι πορτες του Μκ1 με του Μκ2, εντελως διαφορετικες μεταξυ τους.

εχω caddy mk1 και μεχρι προσφατα ειχα και golf 2 και τις ξερω πολυ καλα και τις 2 πορτες.

το μονο που δεν γνωριζω ειναι αν γινεται να βαλεις το τζαμι απο manhatan πορτα σε Μκ1 (φυσικα με πολεεεες πατεντες) και να αφερεσεις το φινιστρινι!

παντως εντελως πληροφοριακα μιας και το εφερε η κουβεντα ειχα δει Μκ2 (πριν το 89 μοντελο που επρεπε να εχει φινιστρινι) και ειχε κανει ολοκληρη πατεντα ο τυπος για να βαλει μονοκοματο τζαμι για να μην αλαξει τις πορτες και να βαλει manhatan.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πιστευω πως ειναι αδυνατον.... δεν μοιαζουν καν οι πορτες του Μκ1 με του Μκ2, εντελως διαφορετικες μεταξυ τους.

εχω caddy mk1 και μεχρι προσφατα ειχα και golf 2 και τις ξερω πολυ καλα και τις 2 πορτες.

το μονο που δεν γνωριζω ειναι αν γινεται να βαλεις το τζαμι απο manhatan πορτα σε Μκ1 (φυσικα με πολεεεες πατεντες) και να αφερεσεις το φινιστρινι!

παντως εντελως πληροφοριακα μιας και το εφερε η κουβεντα ειχα δει Μκ2 (πριν το 89 μοντελο που επρεπε να εχει φινιστρινι) και ειχε κανει ολοκληρη πατεντα ο τυπος για να βαλει μονοκοματο τζαμι για να μην αλαξει τις πορτες και να βαλει manhatan.

Βασικά κι εγώ για caddy σκέφτομαι την μοντίφα.

Αν ταιριάζει σαν κάσωμα,θα την βάλω με τον όποιοδήποτε τρόπο(αλλαγή μεντεσέδων και συναφή).

Ή άλλη λύση είναι οι πόρτες απο αφρικάνικο golf1 αλλά λοστίζουν τρελλά τα μεταφορικά και σαφώς το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κι εγώ για caddy σκέφτομαι την μοντίφα.

Αν ταιριάζει σαν κάσωμα,θα την βάλω με τον όποιοδήποτε τρόπο(αλλαγή μεντεσέδων και συναφή).

Ή άλλη λύση είναι οι πόρτες απο αφρικάνικο golf1 αλλά λοστίζουν τρελλά τα μεταφορικά και σαφώς το τελωνείο.

? :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

παιδια οι πορτες απο Golf 2 σε golf 1 ΔΕΝ μπαινουν......εχουν αλλο μεγεθος!

ναι νομιζω οτι ακομα βγαινει Golf 1 εκει στην αφρικη

αν θυμαμαι καλα με ταμπλο απο scoda και μοτερ απο Polo 1600 με 101 ps (6Ν)

το ειχα διαβαει σε ενα AUTOBILT παλαια και ειχε και φωτος

απο το εργοτασιο οπου ηταν η γραμμη παραγωγης του Golf 1 και του Golf 5 διπλα-διπλα !

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι πορτες απο Golf 2 σε golf 1 ΔΕΝ μπαινουν......εχουν αλλο μεγεθος!

ναι νομιζω οτι ακομα βγαινει Golf 1 εκει στην αφρικη

αν θυμαμαι καλα με ταμπλο απο scoda και μοτερ απο Polo 1600 με 101 ps (6Ν)

το ειχα διαβαει σε ενα AUTOBILT παλαια και ειχε και φωτος

απο το εργοτασιο οπου ηταν η γραμμη παραγωγης του Golf 1 και του Golf 5 διπλα-διπλα !

Off Topic

Ναι , το είχα διαβάσει κι εγώ αυτό το τεύχος , απλά ο μορφασμός ήταν για το εάν θα καταφέρεις να φέρεις αυτό που θέλεις λόγω διαφόρων προβλημάτων (βλ. γλώσσα , απόσταση κλπ ) . Μπράβο τους πάντως που ακόμη το παράγουν έστω και μπ......νο thumbsdown.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Αφρικάνικο...αν κι αν με απογοητεύσατε

post-1622-126774368708_thumb.jpgpost-1622-126774371945_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Αφρικάνικο...αν κι αν με απογοητεύσατε

post-1622-126774368708_thumb.jpgpost-1622-126774371945_thumb.jpg

Φοβερες πορτες πραγματι!

Αλλα και σαν γενικη εμφανιση το Αφρικανικο Μκ1 πολλυ ομορφο! Βγαινει μονο σαν δεξιοτιμονο ομως??

Link to comment
Share on other sites

Φοβερες πορτες πραγματι!

Αλλα και σαν γενικη εμφανιση το Αφρικανικο Μκ1 πολλυ ομορφο! Βγαινει μονο σαν δεξιοτιμονο ομως??

΄

Βγαίνει και αριστερό.

Σαν ανταλλακτικά 2 πόρτες κομπλέ με παράθυρα ηέκτρικά- καθρέφτες και συναφή κοστίζουν περί τα 300 ευρώ!!!!!

Τα μεταφορικά όμως είναι κλάφτα!!!

Link to comment
Share on other sites

΄

Βγαίνει και αριστερό.

Σαν ανταλλακτικά 2 πόρτες κομπλέ με παράθυρα ηέκτρικά- καθρέφτες και συναφή κοστίζουν περί τα 300 ευρώ!!!!!

Τα μεταφορικά όμως είναι κλάφτα!!!

Αρε γαμωτο... μου βαζεις ιδεες τωρα για το caddy μου! που τις βρισκεις με 300 ευρω?

Στην vw δεν υπαρχει περιπτωση να βρουμε ακρη...?

Link to comment
Share on other sites

Αρε γαμωτο... μου βαζεις ιδεες τωρα για το caddy μου! που τις βρισκεις με 300 ευρω?

Στην vw δεν υπαρχει περιπτωση να βρουμε ακρη...?

Μίλησα και με cosmocar,δυστυχώς δεν τις εισάγουν,μόνο απο Αφρική αν κάνουμε κάτι.

Επειδή απο ότι καταλαβάινω την ίδια τρέλλα έχουμε,κι εγώ τα έχω δύο(τα caddy) μήπως πρέπει να το ψάξουμε απο κοινού..?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με cosmocar,δυστυχώς δεν τις εισάγουν,μόνο απο Αφρική αν κάνουμε κάτι.

Επειδή απο ότι καταλαβάινω την ίδια τρέλλα έχουμε,κι εγώ τα έχω δύο(τα caddy) μήπως πρέπει να το ψάξουμε απο κοινού..?

Καλη ιδεα ρε συ, αλλα να μην μας βγει ο κουκος αηδονι ομως! Σε ebay λιγο που κοιταξα δεν παιζει τιποτα....

300 ευρω τιμη για μια η 2 πορτες???

το κακο ειναι οτι επειδη δεν εισαγονται σε περιπτωση (χτυπα ξυλο) χτυπησει η πορτα τρεχα γυρευε μετα...

Edited by VW_GOLF2
Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα ρε συ, αλλα να μην μας βγει ο κουκος αηδονι ομως! Σε ebay λιγο που κοιταξα δεν παιζει τιποτα....

300 ευρω τιμη για μια η 2 πορτες???

το κακο ειναι οτι επειδη δεν εισαγονται σε περιπτωση (χτυπα ξυλο) χτυπησει η πορτα τρεχα γυρευε μετα...

Αν βρούμε την άκρη στα μεταφορικά,δεν υπάρχει θέμα.

300 είναι και οι δύο πόρτες κομπλέ.

Αν χτυπήσει....ή ξαναφέρνεις απέξω ή ξαναγυρνάς στην παλιά σου πόρτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.