Jump to content
tsotras

Βοηθεια Κωδικοι Τακακια Golf V Gti..

Recommended Posts

Παιδια τοποθετησα σημερα τακακια στο Golfaki μου, σε φρενά στο Καματερο. Του είπα να βαλει τα ιδια original μιας κ ημουν ευχαριστημενος. Εβγαλε τα παλια, τα πηρε μαζι του κ πηγε κ εφερε τα καινουρια. Πραγματι τα τακακια ηταν τα ιδια σε μαρκα με αυτα που εβγαλε, JURID μπροστα κ FERRODO πισω με μια διαφορα οτι οι κωδικοι δεν ηταν ιδιοι. Μαλιστα μου ειπε οτι αυτοι αλλαζουν ΜΑΛΛΟΝ με τα χρονια κ οτι δεν θα εχω κανενα προβλημα. Προλαβα να κοιταξω το ενα κουτι κ εγραφε original VW για Bora, Jeta αλλα k Audi A3. Τα φρενα βεβαια δεν εχουν στρωσει ακομα αλλα εχω την αισθηση οτι δεν πιανουν καλα.. Παραθετω τους κωδικους που εβαλε, τονιζοντας οτι το αμαξι ειναι προγραμμα 250HP.

Μπροστα JURID 1KO-698-151 M

Πισω FERRODO 1KO-698-451 D

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην εχω προβλημα ασφαλειας κυριως κ φυσικα αν με κοροιδεψε κ τι κανω. Αν γνωριζει κανεις σχετικα ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τοποθετησα σημερα τακακια στο Golfaki μου, σε φρενά στο Καματερο. Του είπα να βαλει τα ιδια original μιας κ ημουν ευχαριστημενος. Εβγαλε τα παλια, τα πηρε μαζι του κ πηγε κ εφερε τα καινουρια. Πραγματι τα τακακια ηταν τα ιδια σε μαρκα με αυτα που εβγαλε, JURID μπροστα κ FERRODO πισω με μια διαφορα οτι οι κωδικοι δεν ηταν ιδιοι. Μαλιστα μου ειπε οτι αυτοι αλλαζουν ΜΑΛΛΟΝ με τα χρονια κ οτι δεν θα εχω κανενα προβλημα. Προλαβα να κοιταξω το ενα κουτι κ εγραφε original VW για Bora, Jeta αλλα k Audi A3. Τα φρενα βεβαια δεν εχουν στρωσει ακομα αλλα εχω την αισθηση οτι δεν πιανουν καλα.. Παραθετω τους κωδικους που εβαλε, τονιζοντας οτι το αμαξι ειναι προγραμμα 250HP.

Μπροστα JURID 3C0-698-151 M

Πισω FERRODO 1K0-698-451 D

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην εχω προβλημα ασφαλειας κυριως κ φυσικα αν με κοροιδεψε κ τι κανω. Αν γνωριζει κανεις σχετικα ευχαριστω εκ των προτερων...

Καλησπέρα ,

Απ' ότι βλέπω ,ο κωδικός 1K0698451D υπάρχει σαν κωδικός ανταλλακτικών της VW και χρησιμοποιούνταν από το 2004 έως το 2007. Από το 2007 έως το 2010 χρησιμοποιούν τον 1K0698451G . Για τον άλλο κωδικό δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι είναι ή όχι κωδικός ανταλλακτικών της VW. Θα βοηθούσε εάν μου έστελνες με προσωπικό μήνυμα την χρονολογία του αυτοκινήτου και κωδικό κινητήρα .

Ελπίζω να βοήθησα !

Link to comment
Share on other sites

μηπως την επομενη φορα καλυτερα να πας σε επισημη αντιπροσωπια ωστε να κοιμασαι ησυχος;

λεω μηπως.

εγω παντως δεν τσιγκουνευουμαι τα ελαχιστα παραπανω χρηματα για το σερβις στην αντιπροσωπια.

δεν μπορω να καταλαβω οσους βαζουν κατοσταρα , ξοδευουν πολλα για την αγορα του αμαξιου και ξοδευουν σε μπουζουκια κτλ και απο την αλλη οικονομια κανουν στο σερβις.

πχ μην βγεις εξω για φαγητο μια φορα που ηταν να βγεις και αυτα τα λεφτα σου αρκουν για την διαφορα του σερβις.

η μην βαζεις κατοσταρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μηπως την επομενη φορα καλυτερα να πας σε επισημη αντιπροσωπια ωστε να κοιμασαι ησυχος;

λεω μηπως.

εγω παντως δεν τσιγκουνευουμαι τα ελαχιστα παραπανω χρηματα για το σερβις στην αντιπροσωπια.

δεν μπορω να καταλαβω οσους βαζουν κατοσταρα , ξοδευουν πολλα για την αγορα του αμαξιου και ξοδευουν σε μπουζουκια κτλ και απο την αλλη οικονομια κανουν στο σερβις.

πχ μην βγεις εξω για φαγητο μια φορα που ηταν να βγεις και αυτα τα λεφτα σου αρκουν για την διαφορα του σερβις.

η μην βαζεις κατοσταρα.

Επισημη αντιπροσωπεια το αμαξι πηγαινει απο την αρχη κ για 3.5 χρονια ως σημερα. Επειδη βαρεθηκα να με κλεβουν κ να μου λενε κ λαλακιες, συνειδητα ΔΕΝ θα ξαναπαω παρα μονο για οτι δεν μπορω να φτιαξω εξω. Ενδεικτικα:

1. Αλλαγη λαδιων Castrol 5-30, 60 Euro εξω κ 120 Euro στα επισημα....

2. Αλλαγη τακακιων μπρος πισω, τα μαμισια, 150 Euro εξω κ 300 Euro στα επισημα κλπ...

Επισης υστερα απο ψαξιμο,οι κωδικοι 1 ή 3 CO ή ΚΟ 698151A ή Μ ή G ειναι οι ιδιοι για τα JURID k FERRODO τα μαμισια που φοραει. Τα φρενα υστερα απο 200 Km δεν παιζονται...κ τρωγω κ εξω με τα λεφτα που γλυτωσα. Ειναι θεμα οπτικης γωνιας....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.