Jump to content
kukuruku

Veltiosi Mk3 Genika?

Recommended Posts

EIMAI KATOXOS ENOS MK3 KAI PAEI SAN TON THANATO,DEN PAIZOUN POLLA LEFTA KAI THELO NA KANO KATI NA TIN PALEUO EPEIDI DEN PAEI BIMA. FORAO KINITIRA 1400 75 ALOGA KAI NIOTHO OTI ODIGAO 1000ARAKI. KOITAZA KITAKIA ME KOMPRESORES, EPEIDI LENE OTI KOUMPONONTE ME KAMIA 1500ARA,ALLA SKEFTOMAI TI PAIZEI APO THEMA ANATINAKSIS AFOU TA XILIOMETRA EINAI 150.000 STO MOTER.

EXEI KANENAS NA PROTINEI TIPOTA??? KOITAO KATI XORIS NA XO POLLA POLLA PROBLIMATA GIATI DEN THA THELA NA KOITAO TO AMAKSI META...

EYXARISTO

Link to comment
Share on other sites

χρηστο γραφε με ελληνικους χαρακτηρες κ οχι με greeklish και κεφαλαια... για να σε καταλαβαινουμε

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 2λιτρο ABF 150 αλογα απο Golf 3 gti...Ευκολη μετατροπη και χωρις πολλα προβληματα αρκει να βρεις ενα μοτερ καλο και με αληθινα χιλιομετρα γιατι οι περρισοτεροι τα πασαρουν για 100000 χλμ και εχουν πανω απο 200000!Αλλιως αν θες και εχεις χρημα πετας εναν 20v turbo πανω ,του 2000 μοντελο και μετα μοτερ,με 150 αλογα μαμα!Πρωτο σταδιο πας 220 για πλακα!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Ορεος φιλε αλλα παιζει θεμα με τον διλιτρο δεν ξερω τι παιζει για να μην δηλωθει,δεν ειμαι να πληρωνω τον διλιτρο ετσι οπως εχουν τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Ορεος φιλε αλλα παιζει θεμα με τον διλιτρο δεν ξερω τι παιζει για να μην δηλωθει,δεν ειμαι να πληρωνω τον διλιτρο ετσι οπως εχουν τα πραγματα..

Δηλωνετε 100%...Δεν ξερω να σου πω ακρινως το ποσο!Κανενα 300αρι νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν τον δηλωσεις απλα παντρευεσαι το αμαξι!βεβαια μπορεις να βρεις κονε να σου χτυπησουν τα νουμερα σου στο μοτερ να σπρωξεις και λιγο για κτεο και ολα οκ!παντως μη σκεφτεσαι την βελτιωση του δικου σου!δεν αξιζει.ειμαι σε παρομοια φαση και το απεκλησα εξαιτιας του μεγαλου κοστους (για σωστη δουλεια)και δεν εχει και θεαματικα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ψαξες καμια τιμη πανω κατω εχεις ρε φιλε? ευχαριστω παντως για τισ πληροφοριες, αποτι ειδα μετραει πιο πολυ μαλλον να αλλαξω μοτερ χωρισ βελτιωσεισ κτλ αν θελω να δω διαφορα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.θες σιγουρα ρεκτιφιε μηχανης.διαφορα ανταλλακτικα απο 1.8 μοτερ σφυριλατα πιστονια μπιελες ροικη εξελιξη για να βαλεις ενα κιτ τουρμπο αξιοπιστα!μαζι με φιλτρο προγραμμα εξατμιση θα πιασεις στην καλυτερη περιπτωση τα 4000 ευρακια!υστερα θες ακρα φρενων απο 1.8 για να βαλεις μεγαλυτερα φρενα!αλλα 1000!

αντιθετως ειχα βρει μοτερ 1.8τ κομπλε 2500

Link to comment
Share on other sites

θα εχεις το κεφαλι σου ισυχο και το πορτοφολι σου γεματο.κοιτα και για τροπετο ακομα πιο φθηνο και μπορεις να παρεις και αλλα πραγματα απο πανω

Link to comment
Share on other sites

καλα παντως αν δεν γουσταρεις να δωσεις τοσα φραγκα και να μην μπλεκεις να δηλωνεις και να πληρωνεις 2λιτρο, γιατι δεν κοιτας κανεναν AFH 16V με τα 100 αλογακια; βρισκεις ανετα και φτηνα, του κανεις και ενα φπε και απο τα 60 αλογα που εισαι τωρα στα 110 πανω κατω αρκετα ευκολα. και σκυλι το μοτερ.

μη παρεξηγηθουμε, σου μιλαω για την περιπτωση που θες να δεις απλα περισσοτερη δυναμη στο αμαξακι σου, τωρα αν ψαχνεσαι για πολυ παραπανω δυναμη, ο ABF νομιζω η καλυτερη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

....εχει Golf III το ποιο ευκολο και οικονομικό είναι να βάλει απο Golf III μοτερ...αν δεν θέλεις 2000cc

βαλε το 1600 του Golf III με τα 100 ps...ιδια τελη κυκλοφορίας θα έχεις με το 1400 το δηλώνεις δλδ κανονικά

και δνε φοβασε κανέναν...+ οτι το αμάξι σου ΔΕΝ βγάζει 75 ps.....ανάλογα την χρονολογία η 60 πσ εχεις η 67

οπότε από τα 60-67ps στα 100 θα δεις διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα βρες μοτερ απο golf mk3 1600 GT!100ps ονομαστικα...109 πραγματικα!

και εχει κοντη κλιμακωση κιβωτιου...το εχω και ειναι οικονομικο και απροβληματιστο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες για τις λυσεις και μου φενεται οτι το 1600 100 ps 3αρι ειναι κοντα σε αυτα που θελω, απλα εχω απορια σχετικα οτι, οκ βρισκω το μοτερ και απο τι εχω τσεκαρει με μια 500αρα το χω. το θεμα ειναι τι αλλο εξτρα θελει. οι αναρτησεισ που χω ειναι σωστες δεν ειναι η μαμα συν οτι φοραο 16αρες ζαντες . απο κει και περα θα χρειαστω κατι μεσα στη μηχανη μπροστα η γενικα εξατμισεις κτλ παραπανω εκτοσ απο το μοτερ? ειμαι ασχετος .....

Link to comment
Share on other sites

Αναρτηση δεν νομιζω να χρειαστεις κατι αλλο αφου ειναι ελαφρυ το 1.6!

Φρενα καλο θα ηταν να εβαζες τα δισκοφρενα του GT..νομιζω μπροστα ειναι τα ιδια οποτε μονο τα πισω τσιμπακαι βαλτα πανω μαζι με τα μουαγε και δαγκανες...!

Επισης κοιτα να βρεις το μοτερ του GT μαζι με κιβωτιο και πλεξουδα-εγκεφαλο...να μην τρεχεις μετα..!

Επισης το διο μοτερ φορεσε και το toledo mk1 GT!

Χαρακτηριστικο του ειναι η μεταβλητη πεταλουδα γκαζιου!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το μονο που χριαζομαι εξτρα ειναι το μοτερ- πλεξουδα-κιβωτιο και τα φρενα πισω, απο κατω ξερω γω ??(οκ κανα τελικο και κανα φιλτρο θα μπει αλλα τα υπολοιπα??) συν τισ αλλησ ποσο πιστευεισ οτι θα μου παει η μετατροπη ρε φιλε?? ειμαι διατεθιμενος πανω απο 2000 το πολυ να μην χαλασω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.