Jump to content
bmxas

Ποδήλατα

Recommended Posts

Εγω περασα απο Κασιματη σημερα στον Πειραια και μου προτεινε αυτο... http://www.specialized.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=35&flypage=flypage_bikes2010.tpl&product_id=113&option=com_virtuemart&Itemid=81〈=el&vmcchk=1&Itemid=81Για πειτε καμια γνωμη. Βεβαια ψαχνομαι και για Ideal και GT.

παρε το specialized μην το συζητας καν!

καλα τα ideal και τα gt αλλα τα specialized ειναι κορυφη!!!

Link to comment
Share on other sites

παρε το specialized μην το συζητας καν!

καλα τα ideal και τα gt αλλα τα specialized ειναι κορυφη!!!

Μαλλον για εκει με βλεπω. Αν καταφερω να ριξω και την τιμη λιγο θα ειμαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

:clapping:

χαχαχαχα

καγκουριες!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

επισης μονο ο ενας κανει drift drift!ο αλλος απλα κανει κολιες και ο αλλος πανω στον παγο!χαιρω πολυ! sillyhorse1rb5.gif

http://www.youtube.com/watch?v=gCgCFFN_4vU&feature=related

παρε εδω!!! :rolleyes:

και ενα σοβαρο video

Edited by trelaras582
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

καγκουριες!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

επισης μονο ο ενας κανει drift drift!ο αλλος απλα κανει κολιες και ο αλλος πανω στον παγο!χαιρω πολυ! sillyhorse1rb5.gif

http://www.youtube.com/watch?v=gCgCFFN_4vU&feature=related

παρε εδω!!! :clapping:

και ενα σοβαρο video

Το τελευταίο video, όλα τα λεφτά!! Το Σ/Κ θα είμαι άλσος συγγρού τα πρωινά προσπαθώντας να τους μοιάσω!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο video, όλα τα λεφτά!! Το Σ/Κ θα είμαι άλσος συγγρού τα πρωινά προσπαθώντας να τους μοιάσω!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

γτ δν πας στα βασιλικα?

ειναι καλυτερα!

δν λεω καλο το αλσος αλλα στην παρνηθα θα δεις τρομερα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

γτ δν πας στα βασιλικα?

ειναι καλυτερα!

δν λεω καλο το αλσος αλλα στην παρνηθα θα δεις τρομερα πραγματα!

Θέλω να φτιάξω λίγη φυσική κατάσταση ακόμα πριν πάω Πάρνηθα. Σε κανα μήνα βλέπουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε εκπληκτικη μέρα για βόλτα!!! Του έδωσα και κατάλαβε!!!Σύνολο χλμ το Σ/Κ 65!!! Πάρνηθα σου'ρχομαι!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif:yahoo:

σου εχω διαδρομη στη παρνηθα 30χλμ αλλα αξεχαστα sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βγήκε σήμερα βόλτα με ποδήλατο πιστεύω θα το ευχαριστήθηκε! :good:

Εγώ θα πάω και αύριο παρόλο που είμαι ήδη πτώμα απο σήμερα!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βγήκε σήμερα βόλτα με ποδήλατο πιστεύω θα το ευχαριστήθηκε! :good:

Εγώ θα πάω και αύριο παρόλο που είμαι ήδη πτώμα απο σήμερα!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

σε ζηλευω!!!εγω δυστυχως δν ξυπνησα γτ εκανα ολο το βραδυ ποδηλατο και κατεγραψα 68,75 χλμ χθες και ημουν πτωμα!!!!

αυριο δουλευω δυστυχως και δν μπορω να ερθω μαζι σου...

Link to comment
Share on other sites

σε ζηλευω!!!εγω δυστυχως δν ξυπνησα γτ εκανα ολο το βραδυ ποδηλατο και κατεγραψα 68,75 χλμ χθες και ημουν πτωμα!!!!

αυριο δουλευω δυστυχως και δν μπορω να ερθω μαζι σου...

Δε πειράζει, τη γυμναστική σου την έκανες!! Εγω 68 χλμ θα κάνω και τις 2 μέρες σύνολο :good::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει, τη γυμναστική σου την έκανες!! Εγω 68 χλμ θα κάνω και τις 2 μέρες σύνολο :good::lol::lol:

εμενα μου πηρε 5ωρες ακομα ποναει ο πισινος μ :p

στο επομενο freeday που θα παω φροντισε να εισαι και εσυ!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πηρε 5ωρες ακομα ποναει ο πισινος μ :good:

στο επομενο freeday που θα παω φροντισε να εισαι και εσυ!!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Την ώρα που γίνεται το freeday εγώ κοιμάμαι!!! new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω να σου πω την αληθεια παω προς τα βουνα μιας και τα εχω γυρω μου αλλα δν θα πω κ οχι για κεντρο η νοτια!ελπιζω να μαζευτουμε!!!! :-)

pas sta bouna gia na kryftis? foras kai :ninja: gia na mi se anagnorizoun? paidia einai epikyrigmenos!!!! ;):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

pas sta bouna gia na kryftis? foras kai :thumbsup: gia na mi se anagnorizoun? paidia einai epikyrigmenos!!!! :drinks::good:

βαλε την :ninja: :ninja: παρε ποδηλατο κ ελα να παμε μαζι sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

prepei na me vohthiseis panta me apoluti :thumbsup: se auto to site www.tretwerk.net :Dhmmm.gif

καλα εγω σου εχω πει!!πες μου ποσα λεφτα θες να δωσεις και ασε τα υπολοιπα πανω μου! B):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους συναντήθηκα με το Παναγιώτη(trelaras) στο ¶λσος Συγγρού...Παναγιώτη άργησες και δεν έκατσα πολύ...

Ελπίζω όταν κανονήσουμε για Βασιλικά να έρθεις πιο πρωί new_iloveyou.gif

Τελικά το Zascar του φίλου σου κάνει 4.600 και όχι 3.500 που σου είπα!!! το καινούριο βέβαια.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

1. KTM

2. CUBE

3. SCOTT

4. GT

5. IDEAL

Να προσθέσω στην λίστα σου τα GIANT που είναι ο μεγαλύτερος κατασκευαστής. Και ακόμα ένα , τα electra τα οποία είναι ίσως τα καλύτερα εναλλακτικά-αναπαυτικά ποδήλατα και τα πιo γνωστά beach-cruiser.

Να πω κι εγώ το ποιηματάκι μου για τα bicycles. Είναι ίσως ο καλύτερος τρόπος

να σου ανεβαίνει θετικά η ψυχολογία. Είτε βουνό επιλέξεις είτε θάλασσα είτε κέντρο, κάνεις τόσα χιλιόμετρα και βλέπεις τόσα πολλά που θα ήταν αδύνατο να δεις σαν πεζός και με το αμάξι απλά δεν θα προλάβαινες. Θα μου πείτε όμως ότι μπορεί να σου φτιάξει έτσι την ψυχολογία και μία βόλτα με το αμάξι. Στο αυτοκίνητο όλο και κάτι θα σου τύχει να σε τσιτώσει , είτε κίνηση , είτε κάποιος ηλίθιος , είτε να τσακωθείς κλπ. Με το ποδήλατο τίποτα , απολύτως τίποτα. Γυρνάς σπίτι, έχεις κάνει το χρέος σου για την υγεία σου, νιώθεις ότι έζησες μία μικρή περιπέτεια και είσαι σε μία απόλυτη ηρεμία. Πραγματικά αν με βάζανε να διαλέξω ανάμεσα σε μία βόλτα Πέμπτης βράδυ με το αμάξι και ανάμεσα σε μία βόλτα Κυριακής πρωί με τα ποδήλατα στην παραλία θα διάλεγα το δεύτερο. Προφανώς βέβαια το ένα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το άλλο.

Επιπλέον δεν θεωρώ ότι πρέπει να μπαίνει όριο για την αγορά ενός καλού ή ακριβού ποδηλάτου. Είμαι από αυτούς που προτιμάω να δώσω τα λεφτά μου εκεί, σε αντίθεση με άλλους που τα δίνουν σε iphone, video games, laptop κλπ. Παίρνεις ένα εργαλείο που θα σε πάει από ένα σημείο Α σε ένα κοντινό σημείο Β και όσο ακριβότερο είναι τόσο πιο εύκολα, σωστά και με μεγαλύτερη ασφάλεια θα σε πάει.

Αυτά :p

Here is mine.

0084o.jpg

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους συναντήθηκα με το Παναγιώτη(trelaras) στο ¶λσος Συγγρού...Παναγιώτη άργησες και δεν έκατσα πολύ...

Ελπίζω όταν κανονήσουμε για Βασιλικά να έρθεις πιο πρωί new_iloveyou.gif

Τελικά το Zascar του φίλου σου κάνει 4.600 και όχι 3.500 που σου είπα!!! το καινούριο βέβαια.....

ααα μονο τοσο λιγο?χαχα

τα εσπασε η βολτα ετοιμασου για βασιλικα!!!!! sillyhorse1rb5.gif

ναι εχεις δικιο αργησα να ερθω γτ κοιμομουν χεχεχε

την επομενη φορα θα παμε μαζι απο νωρις

Να προσθέσω στην λίστα σου τα GIANT που είναι ο μεγαλύτερος κατασκευαστής. Και ακόμα ένα , τα electra τα οποία είναι ίσως τα καλύτερα εναλλακτικά-αναπαυτικά ποδήλατα και τα πιo γνωστά beach-cruiser.

Να πω κι εγώ το ποιηματάκι μου για τα bicycles. Είναι ίσως ο καλύτερος τρόπος

να σου ανεβαίνει θετικά η ψυχολογία. Είτε βουνό επιλέξεις είτε θάλασσα είτε κέντρο, κάνεις τόσα χιλιόμετρα και βλέπεις τόσα πολλά που θα ήταν αδύνατο να δεις σαν πεζός και με το αμάξι απλά δεν θα προλάβαινες. Θα μου πείτε όμως ότι μπορεί να σου φτιάξει έτσι την ψυχολογία και μία βόλτα με το αμάξι. Στο αυτοκίνητο όλο και κάτι θα σου τύχει να σε τσιτώσει , είτε κίνηση , είτε κάποιος ηλίθιος , είτε να τσακωθείς κλπ. Με το ποδήλατο τίποτα , απολύτως τίποτα. Γυρνάς σπίτι, έχεις κάνει το χρέος σου για την υγεία σου, νιώθεις ότι έζησες μία μικρή περιπέτεια και είσαι σε μία απόλυτη ηρεμία. Πραγματικά αν με βάζανε να διαλέξω ανάμεσα σε μία βόλτα Πέμπτης βράδυ με το αμάξι και ανάμεσα σε μία βόλτα Κυριακής πρωί με τα ποδήλατα στην παραλία θα διάλεγα το δεύτερο. Προφανώς βέβαια το ένα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το άλλο.

Επιπλέον δεν θεωρώ ότι πρέπει να μπαίνει όριο για την αγορά ενός καλού ή ακριβού ποδηλάτου. Είμαι από αυτούς που προτιμάω να δώσω τα λεφτά μου εκεί, σε αντίθεση με άλλους που τα δίνουν σε iphone, video games, laptop κλπ. Παίρνεις ένα εργαλείο που θα σε πάει από ένα σημείο Α σε ένα κοντινό σημείο Β και όσο ακριβότερο είναι τόσο πιο εύκολα, σωστά και με μεγαλύτερη ασφάλεια θα σε πάει.

Αυτά :drinks:

Here is mine.

0084o.jpg

παρε το ποδηλατο σου εσυ και ελα μαζι μας!!!!αντε!!! :whistling::(:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

:thumbsup:

Που 'σαι αγορίνα; Πήρες το hillmaster τελικά ε; Τέλειο! Καλορίζικο sillyhorse1rb5.gif . Στο'χα πει και μένα ideal θα είναι το επόμενο δεν ξανακάνω μ@λ@κ1α. Παίρνεις πολύ καλά περιφερειακά και μένουν και τα χρήματα που δίνεις Ελλάδα. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ωραία ιδέα αν είχαμε και ποδηλατόδρομους... 3φορές έχουν φαγωθεί τα κονδύλια για την κατασκευή τους.... όταν πρωτοβρέθηκα στο βερολίνο το πρώτο πράγμα που είδα ήταν οι ειδικές λωρίδες για τα ποδήλατα και εμείς έπρεπε να προσέχουμε να μην κινούμαστε στο χώρο τους γιατί θα φέραμε ευθύνη.... έτη φωτός μπροστά ..... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

ωραία ιδέα αν είχαμε και ποδηλατόδρομους... 3φορές έχουν φαγωθεί τα κονδύλια για την κατασκευή τους.... όταν πρωτοβρέθηκα στο βερολίνο το πρώτο πράγμα που είδα ήταν οι ειδικές λωρίδες για τα ποδήλατα και εμείς έπρεπε να προσέχουμε να μην κινούμαστε στο χώρο τους γιατί θα φέραμε ευθύνη.... έτη φωτός μπροστά ..... :wacko:

γενικοτερα στην Ελλαδα ειμαστε ετη φωτος πισω!

στο εξωτερικο ειναι απιστευτα ειδικα για τους ποδηλατες!

τωρα βεβαια προσεξε στους ελληνικους δρομους θα δεις οτι εχουν αρχισει και κυκλοφορουν πολλα ποδηλατα στους δρομους!

τουλαχιστον ειναι μια αρχη και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.