Jump to content
Kakos

Golf 5 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

συτο ειναι ευκολο!

απλα κατω απο την ασφαλιοθηκη κατω απο το τιμονι θα βαλεις μια λεπτη βεργα η οποια θα βγει διπλα στην μπαταρια και ετσι περασες απο την καμπινα στο καπο.

Thanks worthy.gif

Οσο για τα λεντακια εχεις δικιο, τα δικα μου σαν να φενονται κ πιο μικρα (μπορει κ να ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Thanks worthy.gif

Οσο για τα λεντακια εχεις δικιο, τα δικα μου σαν να φενονται κ πιο μικρα (μπορει κ να ειναι)

ειναι σιγουρα μικροτερα αφου εγω επιασα ολο το πλαστικο με 15 ενω εσυ το 70% με 20

αν βαλεις εκεινα που λες, θα σου προτεινα αυτα που βρηκα ,τα εχ ω ποσταρει ποιο πανω, με μαυρο τζαμι!!!

ειναι πολυ ωραια !

θα δειξει πολυ ποιο ωραια με μαυρο τελειως μαυρο τζαμι.

α και η δικια μου ταινια που εβαλα μαυρη ειναι. εσυ εβαλες διαφανη;

μολις βρηκα αυτη την ταινια που ειναι μαυρη (βασικο) αλλα εχει ενα προτερημα σε σχεση με αυτη που εβαλα.

τα λεντακια ειναι ανα 3 οποτε απο μακρια θα φαινονται οντως 5 αντι 15 λεντακια και νομιζω ειναι καλυτερα.

http://www.diytrade.com/china/4/products/4...PE_LED_DRL.html

σκεφτομαι να την αγορασω

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

http://www.diytrade.com/china/4/products/5...D_Car_Mark.html

λετε να βαλουμε και το δικο μας σημα μπροστα με λεντακια;

http://www.diytrade.com/china/4/products/5...1/fog_bulb.html

νομιζω πς μπορουμε αμεσαν α αλλαξουμε την λαμπα απο τον προβολεα ομιχλης με αυτη με τα λεντακια

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-2009-V...SILFQ3aCHQ3a102

νομιζω αυτα αξιζουν πολυ. η τιμη ειναι για ενα φαναρι ή ενα σετ;

εχουν και xenon αν καταλαβα για τα μακρινα φωτα.

εχουν και τα led φωτα ημερας. ειναι και μαυρα οπως τα original του GTI.

οποτε εχω αρχισει να το σκεφτομαι να αλλαξω τα μαμισια φαναρια.

ακουω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-2009-V...SILFQ3aCHQ3a102

νομιζω αυτα αξιζουν πολυ. η τιμη ειναι για ενα φαναρι ή ενα σετ;

εχουν και xenon αν καταλαβα για τα μακρινα φωτα.

εχουν και τα led φωτα ημερας. ειναι και μαυρα οπως τα original του GTI.

οποτε εχω αρχισει να το σκεφτομαι να αλλαξω τα μαμισια φαναρια.

ακουω γνωμες

Πρόκειται για σετ με 2 φανάρια, αλλά δεν έχει προτζέκτορα για xenon στην μεγάλη σκάλα. Στη μεσαία σκάλα έχει προτζέκτορα οπότε μπορείς να βάλεις ένα xenon hid (δίχως τον φόβο να στραβώνεις τους απέναντι :lol: ).

Όσον αφορά τα συγκεκριμένα φανάρια, σκέψου και το ενδεχόμενο ότι ίσως πληρώσεις τελωνείο όταν τα παραλάβεις.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-2009-V...SILFQ3aCHQ3a102

νομιζω αυτα αξιζουν πολυ. η τιμη ειναι για ενα φαναρι ή ενα σετ;

εχουν και xenon αν καταλαβα για τα μακρινα φωτα.

εχουν και τα led φωτα ημερας. ειναι και μαυρα οπως τα original του GTI.

οποτε εχω αρχισει να το σκεφτομαι να αλλαξω τα μαμισια φαναρια.

ακουω γνωμες

Εχουν ξανασυζητηθει τα συκγεκριμενα φαναρια.

Κακγουρικα, προτειμω τα hella κ εξτρα λεντ απο κατω οπως πρωκειται να κανουμε.

Γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να μου προτινει κανα μαγαζι για να βαλω xenon στην θεσσαλονικη?

εστω να μου πρωτινει μαρκες...

Edited by Chris_4
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να μου προτινει κανα μαγαζι για να βαλω xenon στην θεσσαλονικη?

εστω να μου πρωτινει μαρκες...

mtec μόνο! Ποιότητα ασύγκριτη

Link to comment
Share on other sites

και ποσο παει το μαλι για τα mtec ?

Περίπου 200 με 250.

Και εγώ τα έχω περίπου 2 χρόνια (και ο αδερφός μου σε Α3 το ίδιο) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-2009-V...SILFQ3aCHQ3a102

νομιζω αυτα αξιζουν πολυ. η τιμη ειναι για ενα φαναρι ή ενα σετ;

εχουν και xenon αν καταλαβα για τα μακρινα φωτα.

εχουν και τα led φωτα ημερας. ειναι και μαυρα οπως τα original του GTI.

οποτε εχω αρχισει να το σκεφτομαι να αλλαξω τα μαμισια φαναρια.

ακουω γνωμες

Βασικα αν κοιταξετε λιγο καλυτερα στο ebay θα βρειτε τα ιδια φαναρια με BI-XENON..

αυτα ειναι: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150384091223&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

και σκεφτομαι να τα αγορασω 260Ε + 70Ε τα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες ετοιμο το project μου, καταρχιν θελω να πω οτι χωρις να βγει ο προφυλακτηρας δεν γινεται δουλεια με τπτ(ασε που αυτο ειναι το μονο ευκολο βαλε/βγαλε 10' μου πηρε)

Το γ@$$σι ειναι να μπουν τα λεντ μιας κ ειναι σχεδιασμενα για το προφηλακτηρα R32.

Κ η σωστη λυση ειναι να καταργηθουν τα προβολακια ομιχλης,(οι σιτες στη VW κανουν 42 ευρα χωρις τρυπες για οποιος ενδιαφερεται) εγω επειδι τα χρειαζομαι γιατι πρωκειτε να ταξιδεψο σε περιοχες με ομιχλη, τα αφησα.

Κ οπως ξερεται καποιοι εδω μεσα ηθελα να τα βαλω απο πανω, αλλα λογω του σασι δε γινοταν με τπτ, ετσι εκοψα το προφυλακτηρα κατω απο τις σιτες κ τα εβαλα εκει.

Η συνδεση: Για να μη μπω στο vag com κ ψαχνω ρυθμησεις daylight k γραμες κ ιστοριες.. βρηκα μια γραμη που να εχει ρευμα μονο οταν το κλειδη ειναι στο ON κ το συνδεσα εκει (την ωρα που χτυπαει μιζα αυτα σβυνουν, μολις βαλει μπροστα το αυτ/το, αναβουν), βεβαια εχω κ ενα κρυμενο διακοπτακι στο μικρο ντουλαπακι σε περιπτωση που δε θελω να αναβουνε καθολου.

Δε τραβιξα περισσοτερες φοτογραφιες γιατι ειχε κρυο κ ηθελα να τελειωσο γριγορα(ουτε ενα φραπεδακι δεν ειπια thumbsdown.gif )

Μου πηρε περιπου 7 ωρες να ολοκληροθει η πατεντα, ποοολυ υπομονη κ κουραση φυσικα αφου ειμουνα πολλες ωρες σκυμενος κατω, βεβαια με το αποτελεσμα σου φευγει κ η κουραση κ ολα.

Να πω οτι η τελευταια φοτο τα αδικει πολυ, στη πραγματηκοτιτα φεγγουν ακριβως οπως του Α5-6

pic1

pic2

pic3

pic4

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

τωρα εγινε ωραιο οχι οπως πριν με την ταινια

2 ερωτησεις

απο που τα αγορασες κ ποσο

εκοψες προφυλακτηρα η απλα τις σιτες?γιατι σαν ειδα οτι πηρε κ λιγο απο το ασπρο κομματι του προφυλακτηρα...

επισης μπορουσαν να μπουν τερμα πανω στο σκληρο πλαστικο το εχω δει γιαυτο το λεω

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

τωρα εγινε ωραιο οχι οπως πριν με την ταινια

2 ερωτησεις

απο που τα αγορασες κ ποσο

εκοψες προφυλακτηρα η απλα τις σιτες? γιατι σαν ειδα οτι πηρε κ λιγο απο το ασπρο κομματι του προφυλακτηρα...

επισης μπορουσαν να μπουν τερμα πανω στο σκληρο πλαστικο το εχω δει γιαυτο το λεω

Οχι λιγο, το προφυλακτηρα εκοψα οχι τις σιτες :wacko: (το λεω κ πιο πανω, το εκανα αυτο γτ ηθελα να αφησω και τα προβολακια)

Τα εχω δει και'γω απο πανω σε ενα gti, αλλα δεν ξερω πως τα εβαλε κ αν ειναι ιδια, ειναι το σασι απο πισω κ δεν μπαινουν με τπτ.

Απο εδω τα πηρα.

Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσε που τα εβαλες τοσο χαμηλα. γιατι δεν τα εβαλες πανω απο τα φωτα ομιχλης;

δεν νομιζω οτι εμποδιζει το σασι τοσο μπροστα αλλα το πανω μερος του προφυλακτηρα.

νομιζω θα μπορουσαν να μπουν στο πανω μερος της σιτας.

κανονικα για λογους ασφλαειας πρεπει να βρισκονται ποιο ψηλα. εκει χαμηλα δεν φαινονται στον καθρεπτη υο μπροστινου σου.

μου αρεσε η φωτεινοτητα τους. ειναι ποιο φωτεινα απο ταινια λογω το οτι εχουν προτζεκτορα.

παρατηρησα οτι εχεις διαφορετικες σιτες απο μενα (GTI).

οι δικες μου ειναι μεγαλυτερες οποτε πιστευω θα χωραει να βαλω τα λεντακια. απλα βρηκα καποια αλλα που ειναι με μαυρο τζαμι μπροστα και μου αρεσαν περισσοτερο.

απλα προς το παρον δεν κανω κατι, περιμενω μηπως μεχρι το καλοκαιρι βγει κατι μαμα η εστω aftermarkte αλλα να ταιριαζει ακριβως στη σιτα μου.

παντως σιγουρα αξιζε αυτο που εκανες και θα τα τραβας τα βλεματα.

οσο αναφορα για την παροχη ρευματος, ναι το ιδιο εχω κανει και εγω.

και φυσικα ενα κουμπακι στο μικρο ντουλαπακι ωστε να τα κλεινω το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσε που τα εβαλες τοσο χαμηλα. γιατι δεν τα εβαλες πανω απο τα φωτα ομιχλης;

δεν νομιζω οτι εμποδιζει το σασι τοσο μπροστα αλλα το πανω μερος του προφυλακτηρα.

νομιζω θα μπορουσαν να μπουν στο πανω μερος της σιτας.

κανονικα για λογους ασφλαειας πρεπει να βρισκονται ποιο ψηλα. εκει χαμηλα δεν φαινονται στον καθρεπτη υο μπροστινου σου.

μου αρεσε η φωτεινοτητα τους. ειναι ποιο φωτεινα απο ταινια λογω το οτι εχουν προτζεκτορα.

παρατηρησα οτι εχεις διαφορετικες σιτες απο μενα (GTI).

οι δικες μου ειναι μεγαλυτερες οποτε πιστευω θα χωραει να βαλω τα λεντακια. απλα βρηκα καποια αλλα που ειναι με μαυρο τζαμι μπροστα και μου αρεσαν περισσοτερο.

απλα προς το παρον δεν κανω κατι, περιμενω μηπως μεχρι το καλοκαιρι βγει κατι μαμα η εστω aftermarkte αλλα να ταιριαζει ακριβως στη σιτα μου.

παντως σιγουρα αξιζε αυτο που εκανες και θα τα τραβας τα βλεματα.

οσο αναφορα για την παροχη ρευματος, ναι το ιδιο εχω κανει και εγω.

και φυσικα ενα κουμπακι στο μικρο ντουλαπακι ωστε να τα κλεινω το βραδυ.

Οι σιτες ειναι ιδιες διαστασεις, το σχεδιο αλλαζει.

Για το αν μπαινουν πανω απ'τα προβολακια το εχω πει 2 φορες πιο πανω, εαν δε πιστευεις βγαλε το προφηλακτηρα κ δες μονος σου.

Για κατι αλλο δε βλεπω να βγει για τα δικα μας, γτ τα αφτερμαρκετ ασχολουνται πλεον με τα 6αρια.

Οσο για το αν φενονται στο καθρεφτη του μπροστινου, φενονται.

Εδω ορθιος στα 5 μετρα κ σε κατηφορηκι κληση φενονται την ημερα κ οσο πιο μακρια πας τοσο πιο εντονα φεγγουν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, new_sugkrotima.gif

ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ "ΦΩΤΑ" ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ XENON -LED ..ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ THREAD.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΧΕΝΟΝ(6000) ΑΠΟ HONG KONG ΛΑΜΠΕΣ , ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΕΣ,ΒΑΣΕΙσ ΜΕ 120 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ...ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ...ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ CHINESE..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΤΙΘΕΣΗ Η ΜΕΣΑΙΑ ΣΚΑΛΑ (XENON) ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΦΩΤΑ (ΑΝ Κ ΕΒΑΛΑ XENON LOOK ΚΙΤΡΙΝΙΖΕΙ),

EXEI KANEIΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΦΩΤΑ??

ΥΓ.1 ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΥΛΩΣΩ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΑΡΑ(ΞΥΛΩΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ)

ΥΓ.2 ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ LED ΣΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ (ΦΩΤΑ ΗΜΕΡΑΣ) ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ

GOLF 5 GT SPORT new_sugkrotima.gif

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εβαλες δυο λαμπες ξενον και μαλιστα κινεζια στα δικα σου απλα φαναρια για να στραβώνεις ολους εμας που θα εχουμε την κακη τυχη να σε συναντησουμε στο δρομο μας.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εβαλες δυο λαμπες ξενον και μαλιστα κινεζια στα δικα σου απλα φαναρια για να στραβώνεις ολους εμας που θα εχουμε την κακη τυχη να σε συναντησουμε στο δρομο μας.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΜΑ ΨΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ XENON.

ΟΙ ΛΑΜΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ H7 ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΖΕΚΤΟΡΕΣ.ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΛΑΜΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ ΤΟ ΦΩΣ...

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 200 ΧΙΛΛΙΟΜΕΤΡΑ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΨΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ....

ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ ΑΛΟΓΟΝΟΥ.... closedeyes.gif

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.