Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS

1.8Τ Αγελαδα

Recommended Posts

καλησπερα.εχω ενα golf mk3 με μοτερ 1.8τ agu.θελω να βαλω αγελαδα.forge και samco που εχω δει ειναι μαλακεσ.εχω βρει μια που λεγεται viper performance την οποια την φερνει η carworks.την εχει δοκιμασει κανενασ?ειναι σκληρη μου ειπαν και εχει μια επιστρωσει σιλικονησ παραπανω απο την forge και την samco.και η αλλη παλι που σκεφτομουνα ειναι τησ apr η οποια κι αυτη μου ειπαν οτι ειναι καπωσ ποιο σκληρη.θελω τη γνωμη σασ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαλακες σχετικα με τι?γενικα οι αγελαδες ειναι ιδιου επιπεδου,ειδικα οι επωνυμες.

Για τι πιεση θελεις να την δουλεψεις και δεν σου αρκει πχ μια forge ή samco?

Link to comment
Share on other sites

1.2 πιεση θα δουλεψει το αυτοκινητοι.εσεισ τι προτινετε?κατι που να ναι δοκιμασμενο.εχει διαφορα κατ αρχην η δεν αξιζει να τη βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Η πιεση δεν ειναι μεγαλη για να σου ρουφαει και την αγελαδα σιλικονης.

Αποψη μου,παρε μια samco ή μια forge και βαλτην και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Στο Passat εχω μια samco εδω και 5 χρονια κοντα,δουλευει 1,5οβερ και 1,2 σταθερο και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα.

Αν κρατησεις την μαμα,επειδη ειναι παααρα πολυ μαλακη,στα πολλα χιλιομετρα και σε δυνατα πατηματα θα στην ρουφαει.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Η πιεση δεν ειναι μεγαλη για να σου ρουφαει και την αγελαδα σιλικονης.

Αποψη μου,παρε μια samco ή μια forge και βαλτην και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Στο Passat εχω μια samco εδω και 5 χρονια κοντα,δουλευει 1,5οβερ και 1,2 σταθερο και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα.

Αν κρατησεις την μαμα,επειδη ειναι παααρα πολυ μαλακη,στα πολλα χιλιομετρα και σε δυνατα πατηματα θα στην ρουφαει.

Οπως τα ειπες....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εκτος απο αυτες υπαρχει και η venair που ειναι αρκετα σκληρη!Αλλα πριν κανεις την αγορα δες αν μπορεσεις να την παρεις απο ebay.Τις εχουν μιση τιμη..δεν το ηξερα και την πληρωσα εδω ενα σωρο λεφτα!Ειναι πολυ σκληρες και πολυ τσιτα για να τις ρουφηξει η τουρμπινα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι αυτη ειναι πιο σκληρη κ απο την samco και κ απο την forge.Σου ξαναλεω βρες την απ εξω!Μη φανταστεις βεβαια οτι θα παρεις καμια 50 αλογα βαζοντας αγελαδα,απλα θα εχει καλυτερη αναπνοη το αμαξι!Ρουφαει δλδ πιο ευκολα η τουρμπινα.Εγω την πηρα απο ενα μαγαζι στην Θεσσαλονικη που πουλαει παντος τυπου σωληνωσεις,φλαντζες,για ιντερκουλερ κτλ.Αν θες πιο συγκεκριμενα στειλε μου πμ!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σκληρη δεν ειναι με τιποτα...Αν τις βαλεις διπλα διπλα φαινετε και με το ματι οτι ειναι πιο χοντρες οι αγελαδες forge και samco αλλα εχουν μεσα και πιο εντονα συρμα με πιο πολλες στρωσεις!Οτι πληρωνεις περνεις...Επισης εχω δει και κατι autobahn στο ebay αλλα δεν ξερω τι παιζει με αυτες..

Link to comment
Share on other sites

Καλα μπορει και να ειναι πιο σκληρες οι αλλες αλλα και αυτη ειναι αρκετα σκληρη.Η πιο καλη λυση ειναι να κανεις σε εξατμισα inox αγελαδα και να τελειωνεις!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο.εφοσον θα αλλαξω αγελαδα και θα βαλω σιλικονουχα μηπωσ να εβαζα απο s3 και μαφοκουτο απο s3 η δεν αξιζει.χρειαζεται ομωσ ανταπτορα για την αγελαδα για να μπει.υπαρχει αυτοσ πουθενα η ειναι φτιαχτοσ.και κατι αλλο αν βαλω απο s3 το αμαξι θα δουλευει κανονικα με την κ03?η μηπωσ θελει προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.