Jump to content
Guest dahlback

VolksWagen EOS

Recommended Posts

Δεν νομιζεις οτι ειναι λιγο ακριβη? Την βρηκα 250 Δολλαρια!!!!!! Ο κωδικος της ειναι ΖVW400109 αν και πρεπει να εχει αλλαξει. Κανει για μοντελα 2ου εξαμηνου 2005 και μετα.

Μην ψαξεις στο ελληνικο site, ως συνηθως εχει ελλειψεις......

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Το σάββατο είδαμε ένα με τον Geopan στο μικρολίμανο!!!!Το αμάξι απίστευτα όμορφο!!!!Από κόντά έπαθα πλάκα!!πιάσαμε και την κουβέντα με τα παιδιά που το οδηγούσαν!!! Αν και 2.0 fsi μας είπε ότι είναι αρκετά βαρύ για τα κυβικά του!!! Επειδή το αμάξι ήταν test drive περίμεναν και αυτοί το 2.0τ!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Φιλε μου διαδικαστικα!το καλο ειναι οτι το αυτοκινητο ειναι Ελλαδα τωρα ειναι του τελωνειου ποτε θα τελειωσει!!!την τριτη μου ειπαν να παω να βαλω και τα υπολοιπα χρηματα!αρα ειναι θεμα ημερων....μου εχουν ψιλο σπασει τα νευρα αλλα υπομονη τι να κανουμε..!μολις το παρω στα χερια μεινε ησυχος θα σου πω εντυπωσεις...γιατι αλλο το test drive και αλλο να το ζεις το αυτοκινητο!θελω να παρω και κουκουλα του jetta λετε να κανει???

Το παρέλαβες; Εγώ τηλεφώνησα για να δω αν έχει πάρει ημερομηνία παραγωγής και ακόμα τίποτα… Ελπίζω αρχές Σεπτεμβρίου να μου πούνε.

By the way… Δες και αυτό…

http://www.vwvortex.com/artman/publish/art...14.shtml?page=1

P.S. Πρέπει να βρούμε τα VW Individual προστατευτικά αλουμίνια για το μαρσπιέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επτιτελους σημερα θα παω να το παραλαβω...και φανταζεσαι?πως ειμαι περιμενω να τελειωσω απο δουλεια για να παω να το παρω....σημερα θα το ξεσκισω στις βολτες.....Ναι οντως για αυτο για το μαρσπιε εχεις δικιο....

Edited by vweos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω πολυ να σε καλα!!ειλικρινα οποτε θελεις,θελω κιολας να κατεβω σε καποια συναντιση του club!Το αμαξι οπως ειχα πει οτι θα γινει,κολλησα μαζι του, ;) και ειναι πολυ καλο στο δρομο...τωρα να μου πειτε εγω τι θα πω οτι δεν ειναι καλο?παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος...μου αρεσαι κιολας που στο δικο μου στην κεντρικη κονσολα εχει και γυρω,γυρω εχει αλουμουνιο και σπαει το μουντο του μαυρου,απο δω και περα ετσι θα βγαινουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Φιλε μου επτιτελους σημερα θα παω να το παραλαβω...και φανταζεσαι?πως ειμαι περιμενω να τελειωσω απο δουλεια για να παω να το παρω....σημερα θα το ξεσκισω στις βολτες.....Ναι οντως για αυτο για το μαρσπιε εχεις δικιο....

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!

Write a review!!!

Δες τι έγραψαν κάτι βλάκες...

http://www.thetruthaboutcars.com/?p=2015

τους τα είπα ένα χεράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου και εσυ καλως να το δεκτης...!μπηκα στην σελιδα που ειπες και διαβασα...τι να τους πεις...?ο καθενας μπορει να πιστευει και να λεει οτι θελει, το ζητουμενο ειναι αν εμεις που το εχουμε αγορασει ειμαστε ικανοποιημενοι και μας καλυπτει...!Τωρα ο χρονος θα το δειξει!

Πρεπει οποσδηποτε να κατσω να διαβασω το manual γιατι απο αυτα που μου ειπαν στην εταιρεια μου εμειναν λιγα....να φανταστεις το radio-cd εχει προεπιλογη αν θες να ανεβαινει η ενταση της μουσικης καθως το αυτοκινητο αυξανει ταχυτητα,το οποιο το ρυθμιζεις εσυ μεχρι που θες να φτανει!εχει ωραια πραγματακια...

οταν λες Review????

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει οποσδηποτε να κατσω να διαβασω το manual γιατι απο αυτα που μου ειπαν στην εταιρεια μου εμειναν λιγα....να φανταστεις το radio-cd εχει προεπιλογη αν θες να ανεβαινει η ενταση της μουσικης καθως το αυτοκινητο αυξανει ταχυτητα,το οποιο το ρυθμιζεις εσυ μεχρι που θες να φτανει!εχει ωραια πραγματακια...

οταν λες Review????

νομιζω αυτο που λες για την αυξηση της εντασης γινεται με το ανεβασμα των στροφων και οχι απαραιτητα με το ανεβασμα της ταχυτητας..χωρις να μαι σιγουρος παντα!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Ευχαριστω πολυ φιλε μου και εσυ καλως να το δεκτης...!μπηκα στην σελιδα που ειπες και διαβασα...τι να τους πεις...?ο καθενας μπορει να πιστευει και να λεει οτι θελει, το ζητουμενο ειναι αν εμεις που το εχουμε αγορασει ειμαστε ικανοποιημενοι και μας καλυπτει...!Τωρα ο χρονος θα το δειξει!

Πρεπει οποσδηποτε να κατσω να διαβασω το manual γιατι απο αυτα που μου ειπαν στην εταιρεια μου εμειναν λιγα....να φανταστεις το radio-cd εχει προεπιλογη αν θες να ανεβαινει η ενταση της μουσικης καθως το αυτοκινητο αυξανει ταχυτητα,το οποιο το ρυθμιζεις εσυ μεχρι που θες να φτανει!εχει ωραια πραγματακια...

οταν λες Review????

Review, εννοώ να γράψεις 2-3 πραγματάκια για τις εντυπώσεις σου...

Το manual πρέπει να το διαβάσεις απαραιτήτως.

Πήρες το RCD 300??? Εγώ αυτό κράτησα… Αν ναι.. Cool!!!

OuNkaS, η λογική λέει ότι η ένταση θα πρέπει να αυξάνει με την ταχύτητα όταν η οροφή είναι ανοιχτή…

Link to comment
Share on other sites

OuNkaS, η λογική λέει ότι η ένταση θα πρέπει να αυξάνει με την ταχύτητα όταν η οροφή είναι ανοιχτή…

δεν το ειχα σκεφτει με ανοιχτη την οροφη..εχει ενα παρομοιο συστημα η bmw εδω και χρονια βασικα γι αυτο ειπα μηπως ειναι με τις στροφες του κινητηρα..

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Ευχαριστω πολυ φιλε μου και εσυ καλως να το δεκτης...!μπηκα στην σελιδα που ειπες και διαβασα...τι να τους πεις...?ο καθενας μπορει να πιστευει και να λεει οτι θελει, το ζητουμενο ειναι αν εμεις που το εχουμε αγορασει ειμαστε ικανοποιημενοι και μας καλυπτει...!Τωρα ο χρονος θα το δειξει!

Πρεπει οποσδηποτε να κατσω να διαβασω το manual γιατι απο αυτα που μου ειπαν στην εταιρεια μου εμειναν λιγα....να φανταστεις το radio-cd εχει προεπιλογη αν θες να ανεβαινει η ενταση της μουσικης καθως το αυτοκινητο αυξανει ταχυτητα,το οποιο το ρυθμιζεις εσυ μεχρι που θες να φτανει!εχει ωραια πραγματακια...

οταν λες Review????

By the way… Μήπως κατά λάθος αγόρασες την επέκταση εγγύησης για 2 επιπλέον χρόνια (2+2);

Μπορείς να μου πεις κόστος; Κρίνοντας από τις τιμές για το Golf και το Passat και με δεδομένη την επιπλέον πολυπλοκότητα της οροφής φαντάζομαι ότι μπορεί να φτάνει τα 500-550 ευρώ. Προσωπικά θα την πάρω anyway, απλά όταν έκλεισα το αυτοκίνητο δεν ήταν διαθέσιμη η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
δε νομιζω οτι αλλαζει η τιμη απο αμαξι σε αμαξι..

ειναι περιπου 300κατι ευρω το ποσο που λες για 2 χρονια :D

OuNkaS, είδα με τα μάτια μου κατάλογο στην ΕΤΕΑ όπου έγραφε αν θυμάμαι καλά 350 για Golf και 450 για Passat… Για EOS δεν είχε τιμή και ο πωλητής δεν ήξερε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Ευχαριστω πολυ φιλε μου και εσυ καλως να το δεκτης...!μπηκα στην σελιδα που ειπες και διαβασα...τι να τους πεις...?ο καθενας μπορει να πιστευει και να λεει οτι θελει, το ζητουμενο ειναι αν εμεις που το εχουμε αγορασει ειμαστε ικανοποιημενοι και μας καλυπτει...!Τωρα ο χρονος θα το δειξει!

Πρεπει οποσδηποτε να κατσω να διαβασω το manual γιατι απο αυτα που μου ειπαν στην εταιρεια μου εμειναν λιγα....να φανταστεις το radio-cd εχει προεπιλογη αν θες να ανεβαινει η ενταση της μουσικης καθως το αυτοκινητο αυξανει ταχυτητα,το οποιο το ρυθμιζεις εσυ μεχρι που θες να φτανει!εχει ωραια πραγματακια...

οταν λες Review????

VWEOS, μία ακόμα ερώτηση (σε έχω τρελάνει)… Μήπως βρήκες μέσα στο ντουλαπάκι έναν καλώδιο για σύνδεση εξωτερικής πηγής όπως i-Pod ή γενικά MP3 player? (Το έχουν κάποια μοντέλα στο εξωτερικό και στην Αμερική, πρέπει να είναι μικρό στερεοφωνικό καρφί). Μου φαίνεται πως πρέπει να πάω ξανά στην ΕΤΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

VWEOS, μία ακόμα ερώτηση (σε έχω τρελάνει)… Μήπως βρήκες μέσα στο ντουλαπάκι έναν καλώδιο για σύνδεση εξωτερικής πηγής όπως i-Pod ή γενικά MP3 player? (Το έχουν κάποια μοντέλα στο εξωτερικό και στην Αμερική, πρέπει να είναι μικρό στερεοφωνικό καρφί). Μου φαίνεται πως πρέπει να πάω ξανά στην ΕΤΕΑ.

Μονον τα τουτού που πάνε στο αμέρικα έχουν aux in line στο glovebox.. :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου speedster τετοια συνδεση για το i-pod δεν βρηκα,το ιδιο rcd πρεπει να εχουμε και ακουγεται παρα πολυ καθαρα, οσον αφορα απο εντυπωσεις ειμαι ξετρελαμενος τι να πω...χθες πηγα μια σχετικα μεγαλη βολτα κατεβηκα στην αρχη απο πειραια νικαια και γυριζωντας εφτασα μεχρι σουνιο ανοιχτο που σημαινει αρκετες στροφες και αερα, σαν στησιμο στις στροφες πραγματικα ειναι παρα πολυ σταθερο, τωρα απο τους ανεμους δεν φενεται να εχει ιδιαιτερο προβλημα τουλαχιστον για τους μπροστα επιβατες,βεβαια δεν ειμαι και expert στα cabrio!!!αλλα και με τα παραθυρα ανεβασμενα ελαττωνονται πολυ οι θορυβοι απο το στροβιλισμα του αερα!καποια στιγμη ενεργοποιησα και το cruise control το οποιο φενεται να ειναι πιο πολυ χρησιμο σε ανοιχτους δρομους!Τωρα απο θεμα επιδοσεων δεν το ανοιξα να σου πω απλα διχνει οτι εχει δυναμη ο κινητηρας,πολυ περιποιημενο απο θεμα εξοπλισμου δερματος!πολυ καλο και ολοι οι γνωστοι και φιλοι που το ειδαν τους αρεσαι παρα πολυ,και κακα τα ψεματα δεν περναγε και απαρατηρητο απο το δρομο...!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

:whistling:

Φιλε μου speedster τετοια συνδεση για το i-pod δεν βρηκα,το ιδιο rcd πρεπει να εχουμε και ακουγεται παρα πολυ καθαρα, οσον αφορα απο εντυπωσεις ειμαι ξετρελαμενος τι να πω...χθες πηγα μια σχετικα μεγαλη βολτα κατεβηκα στην αρχη απο πειραια νικαια και γυριζωντας εφτασα μεχρι σουνιο ανοιχτο που σημαινει αρκετες στροφες και αερα, σαν στησιμο στις στροφες πραγματικα ειναι παρα πολυ σταθερο, τωρα απο τους ανεμους δεν φενεται να εχει ιδιαιτερο προβλημα τουλαχιστον για τους μπροστα επιβατες,βεβαια δεν ειμαι και expert στα cabrio!!!αλλα και με τα παραθυρα ανεβασμενα ελαττωνονται πολυ οι θορυβοι απο το στροβιλισμα του αερα!καποια στιγμη ενεργοποιησα και το cruise control το οποιο φενεται να ειναι πιο πολυ χρησιμο σε ανοιχτους δρομους!Τωρα απο θεμα επιδοσεων δεν το ανοιξα να σου πω απλα διχνει οτι εχει δυναμη ο κινητηρας,πολυ περιποιημενο απο θεμα εξοπλισμου δερματος!πολυ καλο και ολοι οι γνωστοι και φιλοι που το ειδαν τους αρεσαι παρα πολυ,και κακα τα ψεματα δεν περναγε και απαρατηρητο απο το δρομο...!

Coooollll!!! :D

Στα πίσω καθίσματα ο αέρας είναι αρκετός... music.gif

Το Cruise control είναι καλό σε μεγάλα ταξίδια, στις ευθείες, κυρίως για οικονομία. :whistling:

Πήρες Nappa ή Vienna δέρμα; B)

Για την επέκταση εγγύησης (2+2 χρόνια) γνωρίζεις τιμή; :baby:

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

Τα δερματα ειναι το nappa πακετο!τςρα για την εγγυηση μας ειπαν απο την αutonet οτι τα 2 επιπλεον χρονια μας τα εκανε δωρο η εταιρεια τωρα αν τα χρεωσαν δεν γνωριζω σιγουρα!και μην ξαναπεις οτι με εχεις τρελανει ρωτα με οτι θες?υπαρχει κιολας το σεπτεμβριο μια περιπτωση να αναιβω θεσσαλονικη με το αμαξι!σου ευχομαι πραγματικα να το παραλαβεις οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Τα δερματα ειναι το nappa πακετο!τςρα για την εγγυηση μας ειπαν απο την αutonet οτι τα 2 επιπλεον χρονια μας τα εκανε δωρο η εταιρεια τωρα αν τα χρεωσαν δεν γνωριζω σιγουρα!και μην ξαναπεις οτι με εχεις τρελανει ρωτα με οτι θες?υπαρχει κιολας το σεπτεμβριο μια περιπτωση να αναιβω θεσσαλονικη με το αμαξι!σου ευχομαι πραγματικα να το παραλαβεις οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

Thanks dude !!!

Μου έλυσες αρκετές απορίες.

Εγώ έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.

Αρχές Σεπτεμβρίου θα μπορούν να μου δώσουν εκτίμηση για ημερομηνία παράδοσης. (Πιθανότατα μέσα Νοεμβρίου)… :D

Link to comment
Share on other sites

Τα δερματα ειναι το nappa πακετο!τςρα για την εγγυηση μας ειπαν απο την αutonet οτι τα 2 επιπλεον χρονια μας τα εκανε δωρο η εταιρεια τωρα αν τα χρεωσαν δεν γνωριζω σιγουρα!και μην ξαναπεις οτι με εχεις τρελανει ρωτα με οτι θες?υπαρχει κιολας το σεπτεμβριο μια περιπτωση να αναιβω θεσσαλονικη με το αμαξι!σου ευχομαι πραγματικα να το παραλαβεις οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

Παιδιά γεια χαρά κι από εμένα!

Φίλε vweos, το αυτοκίνητό σου έχει μήπως αυτόματα φώτα/καθαριστήρες, ηλεκτρ. ανακλινόμενους καθρέπτες με αυτόματη σκίαση ή/και εργοστασιακό συναγερμό; (αυτόν που τοποθετείται στο εργοστάσιο κι όχι εδώ στην αντιπροσωπεία.) Σε ρωτάω γιατί όταν εγώ έβαλα την παραγγελία μου αρχές Μαΐου, μου είπαν ότι τα πακέτα αυτά δεν μπορούσα να τα παραγγείλω γιατί δεν ήταν διαθέσιμοι οι κωδικοί για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Παιδιά γεια χαρά κι από εμένα!

Φίλε vweos, το αυτοκίνητό σου έχει μήπως αυτόματα φώτα/καθαριστήρες, ηλεκτρ. ανακλινόμενους καθρέπτες με αυτόματη σκίαση ή/και εργοστασιακό συναγερμό; (αυτόν που τοποθετείται στο εργοστάσιο κι όχι εδώ στην αντιπροσωπεία.) Σε ρωτάω γιατί όταν εγώ έβαλα την παραγγελία μου αρχές Μαΐου, μου είπαν ότι τα πακέτα αυτά δεν μπορούσα να τα παραγγείλω γιατί δεν ήταν διαθέσιμοι οι κωδικοί για Ελλάδα.

Εγώ έκανα την παραγγελία μέσα Ιουλίου και είδα ότι υπήρχαν εργοστασιακός συναγερμός (PT3) (με ογκομετρικό!!!) και το πακέτο comfort (P24)που περιγράφεις με ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες κλπ. σε αγγλικά site και φυλλάδια, οπότε επέμεινα και μου τα έβαλε!!!

Πότε παραλαμβάνεις με το καλό???

Τα δερματα ειναι το nappa πακετο!τςρα για την εγγυηση μας ειπαν απο την αutonet οτι τα 2 επιπλεον χρονια μας τα εκανε δωρο η εταιρεια τωρα αν τα χρεωσαν δεν γνωριζω σιγουρα!και μην ξαναπεις οτι με εχεις τρελανει ρωτα με οτι θες?υπαρχει κιολας το σεπτεμβριο μια περιπτωση να αναιβω θεσσαλονικη με το αμαξι!σου ευχομαι πραγματικα να το παραλαβεις οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

Θα μπορούσες να μου πεις αν αναφέρει το Manual ένα ειδικό υγρό καθαρισμού & συντήρησης για τις τσιμούχες και τα λάστιχα της οροφής με κωδικό G 052 172 A1 (weatherstrip dressing)???

Θα ήθελα να το παραγγείλω από τώρα καθώς άκουσα ότι είναι σημαντικό για την συντήρηση και τη στεγανότητα της οροφής…

Δεν με συγκίνησε σε ασημι-μαμά :)

dsc02114ty5.jpg

Εμένα πάντως μου τρέχουν τα σάλια…

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα.ισως σε αλλο χρώμα να του πηγαινει πιο πολυ.το δικο μου ας πουμε σε ασημι (γκολφ) ειναι ολα τα λεφτα.Ετσι νομιζω εγω..Ειπαμε, ειναι καθαρα υποκειμενικο! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
γουστα ειναι αυτα.ισως σε αλλο χρώμα να του πηγαινει πιο πολυ.το δικο μου ας πουμε σε ασημι (γκολφ) ειναι ολα τα λεφτα.Ετσι νομιζω εγω..Ειπαμε, ειναι καθαρα υποκειμενικο! :)

Προφανώς!!! :blink:

Πάντως αν και είμαι φανατικός των σκούρων χρωμάτων και ειδικά του μαύρου, πιστεύω ότι δεν κολακεύουν αυτό το αμάξωμα, γι’ αυτό και επέλεξα το Silver essence… worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.