Jump to content
Guest dahlback

VolksWagen EOS

Recommended Posts

Guest Speedster

Γειά σας! Είμαι νέος στο Club! Την Τρίτη θα κάνω Test Drive το EOS και θα δώσω προκαταβολή (3,5+ μήνες παράδοση)! Το EOS 1.6 FSI σε Silver Essence με επιπλέον δερμάτινο σαλόνι Vienna ανθρακί, Cruise control, Park Pilot, εργοστασιακό συναγερμό, σπορ ανάρτηση, ανεμοθώρακα, διακοσμητικά αλουμινίου και πακέτο Luxury. Έχω 1 Astra GT 1.4i 5d 82hp (0-100 σε 13) και ήμουν μεταξύ του EOS 1.6 FSI 115hp (0-100 σε 12) και του Astra Twin Top Cosmo 1.8 ecotec 140hp (0-100 σε 11,5). Τα 2 Cabrio βγαίνουν σχεδόν στην ίδια τιμή με τα extra optional που επέλεξα, όμως η ποιότητα του EOS με κέρδισε.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο λοιπον να το παραλαβεις φιλε μου το αυτοκινητο!!

Κανε και μια παρουσιαση σου στην γνωριμια νεων μελων.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονη μου περι του αυτοκινητου εχει αρχισει και μου την δινει fire.gif ,το παραγγειλα απο τους πρωτους και βλεπω να το παιρνω τελευταιος, εχω δει ηδη δυο μαυρα στο δρομο και δεν μπορω!η δικαιολογια για την καθυστεριση ενος μηνα παραπανω απο οτι το περιμενα μου ειπε τελικως οτι φταιει οτι εγινε ειδικη παραγγελια στο δικο μου αυτοκινητο επειδη στα εξτρα δεν εδινε συναγερμο και τωρα λεει πρεπει να συντονισουν το κλειδι και τον εγκεφαλο του αυτοκινητου...ισχυει κατι τετοιο?????!και αν ισχυει δεν θα μπορουσαν να το κανουν στην ελλαδα!παντως πιστευω πωσ καποια μαλ.....κια... εχει παιχτει, τους την ειπα κιολας λιγο γιατι κατσε, ηδη στην οικογενεια ειχαμε 3 vw τωρα εχουμε 2 με το Eos παλι 3!ελπιζω να καταλαβαινετε...και ενταξει δεν ειναι ο ενας μηνας παει στο διαολο ειναι μην μου πουνε οτι θα αργησει και αλλο!εκει τι κανουμε?απεργεια εξω απο την vw protest.gif !!!!!!!?????

Πω πω ήττα... γείτονα χαρά στην υπομονή σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η abt πειραξε λιγάκι το eos που τώρα αποδίδει 270 άλογα απο τον 2.0 tfsi..Φυσικά πάει πακέτο και η εμφάνιση με νέες ζάντες , σποιλεράκια , διπλές εξατμίσεις , αεροτομή και εσωτερική βελτίωση...

7060710.001.1L.jpg

7060710.001.mini2L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η abt πειραξε λιγάκι το eos που τώρα αποδίδει 270 άλογα απο τον 2.0 tfsi..Φυσικά πάει πακέτο και η εμφάνιση με νέες ζάντες , σποιλεράκια , διπλές εξατμίσεις , αεροτομή και εσωτερική βελτίωση...

7060710.001.1L.jpg

7060710.001.mini2L.jpg

τι εργαλείο είναι αυτό worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Καρναβάλι το κάνανανε, σε αυτό το αυτοκίνητο, ούτε λάμπες δεν αλλάζεις. Το παίρνεις για αυτό που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Καρναβάλι το κάνανανε, σε αυτό το αυτοκίνητο, ούτε λάμπες δεν αλλάζεις. Το παίρνεις για αυτό που είναι.

Συμφωνώ! Τελικά το έκλεισα το EOS 1.6 FSI σε Silver Essence με επιπλέον δερμάτινο σαλόνι Vienna ανθρακί, Cruise control, Park Pilot, εργοστασιακό συναγερμό, ανεμοθώρακα, διακοσμητικά αλουμινίου και πακέτο Luxury, μπήκα όμως στον πειρασμό και έβαλα ακόμα σπορ ανάρτηση, ζάντα 17” Westwood και ένδειξη πίεσης ελαστικών.

Link to comment
Share on other sites

Το cabrio παιδια ενοειτε οτι δεν το πειραζουμε, το πολυ αντε καμια ζαντα αν και εγω με αυτη που εχω παραγγειλει ειμαι ευχαριστημενος!φιλε μου καλοριζικο να σου ειναι το αυτοκινητο!ας ελπισουμε πως καναμε καλη επολογη!εγω το περιμενω τελος αυτου του μηνος με το καλο...αφου μου το καθυστερισαν κιολας!το σπορτ πακετο αξιζει πιστευω,χαμηλωνει και 1.5 ποντους μου ειπανε!

Link to comment
Share on other sites

Και η Je Design στο κόλπο....

Volkswagen Eos by JE Design

* Performance enhancement up to 244 hp (180 kW), up to 405 Nm torque

* Lowering, 19-inch rims and sports brake system

* Soon to come: Complete aerodynamics, sports muffler and compressor kit

Punctually for the introduction of the new VW Coupι convertible “EOS”, JE DESIGN from Leingarten already offers several modifications. A total refinement package will follow shortly.

Because one can never have enough power, JE DESIGN endows the engine variants 2.0 TDI and 2.0 TFSI with additional horsepower. The diesel, for instance, delivers approx. 176 hp/130 kW (series 140 hp/103 kW) at 4000 rpm for 1149 Euro. Thanks to the 405 Nm, passing maneuvers are completed on the fly. The performance injection also affects the top speed. The standard 206 kilometers per hour are rivaled by 212 km/h. Of course, this also improves the 0-100 km/h acceleration. 10.3 s become 9.2 s. The TFSI also seems to grow wings. After the engine control has been tuned, the turbo gasoline motor's performance reaches approx. 244 hp/180 kW at 5100 rpm (series: 200 hp/147 kW). 280 Nm become 355 and 232 km/h turn into 239. With an improvement of 7 seconds, the 0-100 km/h acceleration gets ahead by eight tenths. Price: 1449 Euro. Naturally, the engines still meet the emissions requirements. As is proper for a serious tuning company, JE DESIGN delivers the performance enhancements with TάV component certificate.

A lowering set for 149 Euro, lowering the front of the “EOS” by approx. 30 mm, promises improved road handling. The 19-inch rims of the type Multispoke 8x19ET 45 with 235/35 R 19 tires complete the package. They can be used immediately without stipulations. JE DESIGN offers the set of elegant rims in shadow-silver for 2560 Euro or SLC chrome for 2930 Euro. Optionally, the Multispoke rim is also available as 7.5x18 ET 45 with 235/40 R 18 tires (shadow-silver: 2100 Euro / SLC chrome: 2380 Euro). A sports brake package provides a delay matching the performance (1999 Euro).

JE DESIGN will soon introduce a comprehensive aerodynamics program, a 4-pipe stainless steel muffler system as well as a compressor kit for the "EOS" V6.

More information on the comprehensive tuning program by JE DESIGN for automobiles of the Volkswagen group is available at JE-Design.de

7060713.002.mini10L.jpg

7060713.002.mini4L.jpg

Πηγή GermanCarFans.com

Edited by danichro
Link to comment
Share on other sites

τι εργαλείο είναι αυτό worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Τι αμαξάρα ειναι αυτη. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D:thumbsup::blink: :blink:

Η abt πειραξε λιγάκι το eos που τώρα αποδίδει 270 άλογα απο τον 2.0 tfsi..Φυσικά πάει πακέτο και η εμφάνιση με νέες ζάντες , σποιλεράκια , διπλές εξατμίσεις , αεροτομή και εσωτερική βελτίωση...

7060710.001.1L.jpg

7060710.001.mini2L.jpg

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Όλοι έτσι λέγαμε στην αρχή...! Τα έχει όλα δεν χρειάζεται τίποτα το αμάξι! Αλλά σιγά σιγά με τα ρεμάλια εδω μέσα σου κολλάει το τριπάκι της μοντιφιάς και το αμαξάκι γίνεται σιγά σιγά τούμπανο!

Link to comment
Share on other sites

το κιτ της ABT για το ΕΟS ειναι το απολυτο!!! μολις σημερα ειδα απο κοντα το πολυσυζητημένο καμπριο της VW μπορω να πω οτι μου αρεσε αφου ειναι κλασικό VW σε ολους τους τομεις, εσωτερικα, εξωτερικα κ αυτο που θα αγοραζα ειναι:

2.0Fsi με εμφάνιση ΑΒΤ :D

Μεσα, παρατήρησα πολυ χλιδάτη επενδυση κ πολυ εργονομικό design. επισης μου εκανε εντυπωση το μπροστα μέρος κ τα φωτιστικά. Πολυ ομορφη μουρη αλλα γενικά το αμάξι θελει χαμήλωμα ...χμμ worthy.gif μην ειναι σαν το Renault που το πισω ειναι σηκωμένο.ΕΛΕΟΣ!!!

Edited by theos_larissa
Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Το cabrio παιδια ενοειτε οτι δεν το πειραζουμε, το πολυ αντε καμια ζαντα αν και εγω με αυτη που εχω παραγγειλει ειμαι ευχαριστημενος!φιλε μου καλοριζικο να σου ειναι το αυτοκινητο!ας ελπισουμε πως καναμε καλη επολογη!εγω το περιμενω τελος αυτου του μηνος με το καλο...αφου μου το καθυστερισαν κιολας!το σπορτ πακετο αξιζει πιστευω,χαμηλωνει και 1.5 ποντους μου ειπανε!

Καλώς να το δεχτείς και εσύ φίλε (ελπίζω να το έχεις σύντομα). Εγώ όπως κατάλαβες θα το έχω προς το τέλος Νοεμβρίου!!! Μόλις το πάρεις πες μας τις εντυπώσεις σου. Εγώ πάντως έκανα test drive το 2.0 FSI (μαζί με ένα φίλο που είχε παλαιότερα cabrio) και πρέπει να πω ότι φαίνεται πολύ καλό ως cabrio (σχεδόν ανύπαρκτοι στροβιλισμοί, τριγμοί κλπ.) ενώ από επιδόσεις και στήσιμο είναι ικανοποιητικό για το χαρακτήρα και την χρήση του. Σε ότι αφορά ζάντες 18” και 19”, καλές αλλά όχι για Ελλάδα…

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπροσωπεια που επισκεφτηκα, ενα απο αυτα, ειχε πολυ ασχημο προβλημα με την εισαγωγη υδατων μεσα στο αμαξι...Για αυτο οσοι το παρετε ριχτε ενα νερο με πιεση, και δειτε αν θα βαλει νερα μεσα...Λογικα μονο στα πρωτα θα γινει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπροσωπεια που επισκεφτηκα, ενα απο αυτα, ειχε πολυ ασχημο προβλημα με την εισαγωγη υδατων μεσα στο αμαξι...Για αυτο οσοι το παρετε ριχτε ενα νερο με πιεση, και δειτε αν θα βαλει νερα μεσα...Λογικα μονο στα πρωτα θα γινει αυτο...

Πωωω ρε φίλε πίκρααα... βέβαια θα μου πεις εδώ βάζουν νερά και τα SLK... τι να κάνεις... προσοχή παιδιά και καλού κακού κάντε ένα τεστ με πίεση, να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο (και στεγνό new_lol.gifnew_lol.gif )

Link to comment
Share on other sites

Πωωω ρε φίλε πίκρααα... βέβαια θα μου πεις εδώ βάζουν νερά και τα SLK... τι να κάνεις... προσοχή παιδιά και καλού κακού κάντε ένα τεστ με πίεση, να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο (και στεγνό new_lol.gifnew_lol.gif )

Νικολα δεν μπορεις να φανταστεις για ποσα νερα μιλαμε...Αλλα ευτυχως φτιαχτηκε...Τον καημενο τον ανθρωπο λυπαμαι με αμαξι μιας εβδομαδας...

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Νικολα δεν μπορεις να φανταστεις για ποσα νερα μιλαμε...Αλλα ευτυχως φτιαχτηκε...Τον καημενο τον ανθρωπο λυπαμαι με αμαξι μιας εβδομαδας...

:D Δυστυχώς είναι γεγονός ότι όλα τα cabrio παίρνουν νερά από κάποιο σημείο και μετά :D . Βέβαια στην περίπτωση στην οποία αναφέρεσαι μάλλον πρόκειται για κατασκευαστικό λάθος στη συναρμολόγηση, αφού διορθώθηκε κιόλας. Πάντως όπως μου είπε και ένας φίλος που είχε cabrio, είναι καλά που το ζήτησα με δέρμα, για να μην μουσκεύει όταν θα παίρνει νερά… new_lol.gif

Απλά είναι κάτι που συνυπολογίζουμε για την αγορά ενός cabrio. tongue.gif

Για όσους ενδιαφέρονται, 4 απολαυστικά βιντεάκια (ADSL recommended). :D

http://www.youtube.com/watch?v=RClxNrxtMDo...rch=VW%20EOS%20

http://www.youtube.com/watch?v=y5J3qu87-o0...rch=VW%20EOS%20

http://www.youtube.com/watch?v=OW7xKZVZwWo...rch=VW%20EOS%20

Re-discover your senses guys… :o

Link to comment
Share on other sites

Link για το Performance Package της JE-Desigh για το EOS, 10 φωτογραφιες

http://www.seriouswheels.com/top-2007-JE-D...kswagen-EOS.htm

worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε το αμάξι είναι έρωτας ακόμα και τούμπανο!!!! κλείστε μου ένα JE-Design

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διαδικαστικα!το καλο ειναι οτι το αυτοκινητο ειναι Ελλαδα τωρα ειναι του τελωνειου ποτε θα τελειωσει!!!την τριτη μου ειπαν να παω να βαλω και τα υπολοιπα χρηματα!αρα ειναι θεμα ημερων....μου εχουν ψιλο σπασει τα νευρα αλλα υπομονη τι να κανουμε..!μολις το παρω στα χερια μεινε ησυχος θα σου πω εντυπωσεις...γιατι αλλο το test drive και αλλο να το ζεις το αυτοκινητο!θελω να παρω και κουκουλα του jetta λετε να κανει???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.