Jump to content
playmaker

Μικρο Και Οικονομικο

Recommended Posts

παιδια φιλος μου κοιταει μικρο και οικονοικο αυτοκινητο αλλα να μπορει να παει και ενα ταξιδακι οχι μονο πολη π.χ. οπως smart..σιγουρο και οικονομικο

κοιταει ι20 ι10 aygo spark fabia 105ps εχετε να σχολιασετε κατι με εμπειρια πανω σε αυτα η κατι αλλο?

δοκιμασμενο κινητηρα χαμηλη καταναλωση κτλ

το ι20 ειναι αυτο που ξεχωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ρε συ επειδή θέλει μικρό και οικονομικό δεν χρειάζεται να πάρει και κάτι τόσο συντηρητικό. Για μένα οι καλύτερες λύσεις για να έχεις αυτά που λες και να βλέπεται και το αμάξι πας σε ford ka και μετά λίγο ακριβότερα το mazda 2 ή fiesta ή swift. To fiat 500 καλό κι αυτό αλλά τσούζει και στην ουσία είναι μία ακριβή παραλλαγή του ford ka.

Τώρα εντάξει αν θέλει να ξεχνάει να βάζει βενζίνη παίρνει Aygo ή C1.

Από εμπειρίες...ζω καθημερινά με mazda 2 και fiesta και είναι απροβλημάτιστα εντελώς, και πολύ όμορφα σχεδιαστικά μέσα έξω (για την κατηγορία τους εννοείται).

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ επειδή θέλει μικρό και οικονομικό δεν χρειάζεται να πάρει και κάτι τόσο συντηρητικό. Για μένα οι καλύτερες λύσεις για να έχεις αυτά που λες και να βλέπεται και το αμάξι πας σε ford ka και μετά λίγο ακριβότερα το mazda 2 ή fiesta ή swift. To fiat 500 καλό κι αυτό αλλά τσούζει και στην ουσία είναι μία ακριβή παραλλαγή του ford ka.

Τώρα εντάξει αν θέλει να ξεχνάει να βάζει βενζίνη παίρνει Aygo ή C1.

Από εμπειρίες...ζω καθημερινά με mazda 2 και fiesta και είναι απροβλημάτιστα εντελώς, και πολύ όμορφα σχεδιαστικά μέσα έξω (για την κατηγορία τους εννοείται).

μεταξύ των δυο προτιμώ το 2άρι ....

Link to comment
Share on other sites

θελει 1.200αρι το πολυ λεει το Mazda εχει μεγαλη καταναλοση ψαχνει το οριο και αυτος τι να πω..υπαρχη περιπτωση στα χαρτια να διαφερει απο τι πραγματικοτητα?π.χ ενα μοντελο 1-2 λιτρα λιγοτερο απο ενα αλλο στα χαρτια στη πραγματικοτητα να ναι το αντιθετο?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

θελει 1.200αρι το πολυ λεει το Mazda εχει μεγαλη καταναλοση ψαχνει το οριο και αυτος τι να πω..υπαρχη περιπτωση στα χαρτια να διαφερει απο τι πραγματικοτητα?π.χ ενα μοντελο 1-2 λιτρα λιγοτερο απο ενα αλλο στα χαρτια στη πραγματικοτητα να ναι το αντιθετο?

Εμένα μου λες? Εγώ τα ξέρω, έτσι ήταν και ο αδελφός μου. Είχε βάλει "πλαφόν" 10.000¤ 1.200cc και να καίει όχι πολύ πάνω από 5. Και όλο κοιτούσε κάτι αηδίες. Καλά λέω...πήρα ένα prospectus από την mazda του το πήγα και του λέω αν θες αμάξι αυτό θα πάρεις. Ξεπέρασε τα όρια του κατά 1000¤ 100cc και κάτι ψηλά στην κατανάλωση , ΑΛΛΑ πήρε κάτι αξιόλογο, μπορεί να βγει και εκτός πόλης και αν χρειαστεί να το πουλήσει, θα πάρει κάνα φράγκο.

Για να δεις την κατανάλωση που λένε στα χαρτιά πρέπει να πηγαίνεις κατηφόρα...άσ'το πες του να μην τρελαίνεται με τους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.