Jump to content
lancias

Προβλημα Με Led !

Recommended Posts

Καλησπερα,

Λογω χριστουγεννιατικου κλιματος ειπα να στολισω το golf μου με led στα φωτα σταθμευσης για να συνοδευεουν με λευκο φως τα xenon μου.

Μεχρι στιγμης εχω παραγγειλει 2 ζευγαρια led με non can bus warning (ΑΠΟ EBAY)και στα 2 εχω προβλημα.

Στο πρωτο ζευγαρι μου αναβει warning και για τα δυο Lights.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270615288211&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Σημερα που μου ηρθε το δευτερο ζευγαρι

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180483636478&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2513wt_1139

ενω φαινεται να δουλευει κανονικα το δεξι light το αριστερο μου κανει κολπα κ ξανα warning error στην οθονη για το αριστερο μονο.Τα εκανα τραμπα κ ξανα προβλημα στο αριστερο light προβλημα λες κ αυτο το Light διαβαζει αλλη αντισταση!!!

Δεν ξερω πλεον τι να κανω closedeyes.gif .....αν εχετε καμια ιδεα πολυ ευχαριστως θα την ακουγα.....

Υ.Γ. ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ GOLF MK501/2008

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να βαλεις τα λεγομενα κοροιδευτηρια η καπως ετσι τα λενε τα εβαλε ενας φιλος μου ειχε το ιδιο προβλημα με ενα σιροκκο ειναι κατι αντιστασεις που συνδεονται αναμεσα στη λαμπα και στην φυσα και κοροιδευουν τον εγκεφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να βαλεις τα λεγομενα κοροιδευτηρια η καπως ετσι τα λενε τα εβαλε ενας φιλος μου ειχε το ιδιο προβλημα με ενα σιροκκο ειναι κατι αντιστασεις που συνδεονται αναμεσα στη λαμπα και στην φυσα και κοροιδευουν τον εγκεφαλο.

Υποτίθεται ότι αυτά που αγορασα έχουν ενσωματωμένη αντίσταση για να κοροϊδεύουν τον εγκέφαλο.αυτό που μου λες είναι μια λύση αλλά θα την αφσω για το τέλος.πως το εξηγεις όμως ότι στο έναlight δεν έχω πρόβλημα....εκτός αν πεζει κάτι άλλο με το αυτοκίνητο μου κ τα ρεύματα του.....

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έδινες κάτι παραπάνω και να έπαιρνες led canbus.Tώρα δεν έχεις παρά να παραγγείλεις 2 αντιστάσεις εξτρά και να τις συνδέσεις ή να παραγγείλεις κατευθείαν led canbus.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έδινες κάτι παραπάνω και να έπαιρνες led canbus.Tώρα δεν έχεις παρά να παραγγείλεις 2 αντιστάσεις εξτρά και να τις συνδέσεις ή να παραγγείλεις κατευθείαν led canbus.

Φίλε αυτά που παρηγγειλα led can bus δεν είναι;έχω ανεβάσει ταlink που τα παρηγγειλα στο πρώτο post.

Link to comment
Share on other sites

ωπ....

sorry δεν πρόσεξα ότι αυτές που παρήγγειλες ότι είναι canbus....

Tι να πω είναι άξιο απορίας.Δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το cold diagnosis με vagcom??

Link to comment
Share on other sites

ωπ....

sorry δεν πρόσεξα ότι αυτές που παρήγγειλες ότι είναι canbus....

Tι να πω είναι άξιο απορίας.Δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το cold diagnosis με vagcom??

δεν πειράζει...να πω την αλήθεια ούτε vag com έχω oυτε ξέρω το τιειναι το cold diagnosis.πλέον μου φαινεται αναγκαία η αγορά του....αλλά είναι πραγματικά ρε γαμωτο πολύ περίεργο που το ένα light δεν έχει πρόβλημα κ εχει το άλλο Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην ταλαιπωρησε αδικα ειναι αυτο που σου λεω το ιδιο προβλημα ειχε και ο φιλος μου και μολις βαλαμε τα κοροιδευτηρια ηταν ολα κομπλε το vagcom απλα το σφαλμα θα σου δειξει εγω παιδευομουν 2 ωρες μηπως και το φτιαξω με το vagcom αλλα τζιφος και πηραμε τα κοροιδευτηρια με 15 ευρω το ζευγαρι και τελος. Ειναι εγγυηση αυτο που σου λεω καντο και μετα μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην ταλαιπωρησε αδικα ειναι αυτο που σου λεω το ιδιο προβλημα ειχε και ο φιλος μου και μολις βαλαμε τα κοροιδευτηρια ηταν ολα κομπλε το vagcom απλα το σφαλμα θα σου δειξει εγω παιδευομουν 2 ωρες μηπως και το φτιαξω με το vagcom αλλα τζιφος και πηραμε τα κοροιδευτηρια με 15 ευρω το ζευγαρι και τελος. Ειναι εγγυηση αυτο που σου λεω καντο και μετα μιλαμε.

φιλε εχεις κανα link να μου δειξεις?ποσα Ohm ήταν η αντισταση?απο που τα πηρατε???

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος μάλλον κάτι τέτοιο θα εννοεί ο φίλος Σταύρος:

http://cgi.ebay.de/C...=item5adad63ab0

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος μάλλον κάτι τέτοιο θα εννοεί ο φίλος Σταύρος:

http://cgi.ebay.de/C...=item5adad63ab0

χιχι...αν ειχες κ σε αγγλικο ebay κατι ακομα καλυτερα......δεν ξερω γερμανικα

Link to comment
Share on other sites

χιχι...αν ειχες κ σε αγγλικο ebay κατι ακομα καλυτερα......δεν ξερω γερμανικα

Ούτε εγώ ξέρω....

ας είναι καλά το Μετάφραση Google

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι φιλε professor τα λεγομενα κοροιδευτηρια οσο για τον εμπνευστη της φιλε dis εγω με ενα φιλο μου την βγαλαμε γιατι δεν ξεραμε πως να τα ζητησουμε και ετσι αφου κοροιδευουν τον εγκεφαλο η πιο καταλληλη λεξη αυτη ειναι αν ξερετε πως λεγονται κανονικα πειτε μου να ξερω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.