Jump to content
Guest Steven

Corrado 2008

Recommended Posts

Είναι πανέμορφο.... hearts.gifhearts.gifhearts.gif

Και βγάζει μια κακία η μούρη του.... Ποποπο να το δεις αυτό να σου γεμίζει τους καθρέφτες.... worthy.gifworthy.gif

Θα ήθελα όμως να βάλουν και κανέναν μεγαλύτερο κινητήρα -να μην αρκεστούν στους 250 ίππους... (10 παραπάνω από το Astra OPC του 2005 ένα Corrado του 2008??...)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Γιατί? Πού μοιάζουν? Πόρτες? Καμία σχέση. Τα νέυαρ που έχουν οι πόρτες των 2 αυτοκινήτων πολύ απλά δεν έχουν καμία σχέση! Πίσω φτερό-απόληξη αμαξώματος? Καλά να μην πω, φαντάζομαι πως τώρα που το βλέπετε προσεκτικά καταλαβαίνετε ότι δεν έχουν καμία σχέση. Πλαϊνά τζάμια? Προσέξτε το σχήμα τους από μπροστά μέχρι πίσω.... Εμπρός φώτα? Καλά ξέρω, καμία σχέση! Να μην συνεχίσω λοιπόν με καθρέφτες, μάσκες προφυλακτήρες κτλ. Το πιάσατε το νόημα ε???

Πάντως δεν λέω ότι θα είναι έτσι το νέο Corrado, σίγουρα πάντως είναι ένα μοντέλο πάνω στο οποίο θα βασιστεί το νέο αυτοκίνητο. Μέχρι το 2008 έχει να φάνε και οι κότες, μέχρι τότε μπορεί να μην υπάρχουν καν αυτοκίνητα έτσι όπως τα ξέρουμε μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το 2008 ειναι σε δυο χρονια δεν ειναι και σε 10...δε νομιζω λοιπον να αλλαξει κατι απο αυτα που ξερουμε μεχρι τωρα οσον αφορα τα αυτοκινητα.εχουν καποιες ομοιοτητες αλλα οχι οτι ειναι και ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Τελικά έχει δίκιο, ναι, ολόιδια είναι. Όσα ανέφερα δεν έχουν καμιά επαφή με το περιβάλον, είναι ολόιδια, μόνο το σήμα διαφέρει λίγο...

Α, και για όποιον έχει σχέση με το αντικέιμενο, δεν γίνεται photoshop σε 2 εικόνες που έχουν διαφορετική γωνία λήψης...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δίκιο, ναι, ολόιδια είναι. Όσα ανέφερα δεν έχουν καμιά επαφή με το περιβάλον, είναι ολόιδια, μόνο το σήμα διαφέρει λίγο...

μ αρεσει που συμφωνουμε... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μη τσακώνεστε, δείτε και αυτό. εγώ ξενέρωσα, δε μου άρεσε καθόλου. Και αν ονομαστεί Scirocco (που το site ετσι λεει) θα τους κάνω μήνυση :blink:

20051104114958Scirocco.jpg

Διαφωνω καθετως και οριζοντιως.

Αν μπει η σωστη ζαντα, το αυτοκινητο θα δειξει.Αν εχω τα λεφτα τοτε, ισως και το παρω. :blink:

Link to comment
Share on other sites

.... εδω που τα λεμε... οσο το βλεπω, δεν ειναι και τοοσο χαλια... ισως με χαλαει λιγο η μουρη και οι απελπιστικα μεγαλοι τροχοι.

σα αμαξακι της matchbox ειναι

παντος η πρωτη εντθπωση δεν ηταν καλη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
Ζονγκ!

Καμία σχεση!

Ρε Stoilas τι Ζονγκ λές?Είναι ολόιδια η μόνη διαφορά είναι ένα ελάχιστο face lifting στην αρχή.Όλοι εδώ είμαστε άρρωστοι κολλημένοι με την VW αλλα εσύ βλέπεις τα δικά σου μου φένεται rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θα ήθελα να πω οτι τα αυτοκίνητα της εποχής μας ΠΛΕΟΝ μοιάζουν πολύ μεταξύ τους.ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Και ακόμα χειρότερα,η αγαπημένη σε όλους μας VW που ποτέ δεν έκλεβε έχει αρχίσει και αυτή(άσχετο με το θέμα μας ,απλά βγάζω ένα παράπονο).Αρχικά ευχόμουν να ήταν Photoshop.Καθαρά εγωιστικά και αυτό γιατι θέλω το Corrado που έχω να παραμείνει OLD TIME CLASSIC.

Tωρα για τις Φωτό θα πω οτι μετά απο πολύ προσεχτική ματιά και βάση αυτών που έχω γράψει στην αρχή ,ο Stoilas έχει δίκιο.Εξηγώ την άποψη μου.

Αρχικά ,χειρολαβές στις πόρτες είναι διαφορετικές.

Δεύτερων,Κρύσταλα στις πόρτες και στα πίσω φινιστρίνια είναι πολύ πιο χαμηλά στο "Corrado ???".Πιο χαμηλή-σπόρ γραμμή δηλαδή.

Τρίτων ,οι καθρέπτες για τον Γ@^%ιάπονα είναι απο FIAT COUPE ενω για το "Corrado ???" είναι απo το Corrado με την προσθήκη απλά ενός φλας.

Ενα πράγμα που δεν μου άρεσε καθόλου είναι οτι ο Γ@^%ιάπονας έχει κρατήσει πιο καλά την ΚΛΑΣΙΚΗ γραμμή (καμπύλη) του Original Corrado.Aυτή φαίνεται απο το πλάι να ξεκινάει ψηλά στο μπροστινό φτερο ,να χαμηλώνει στο τζάμι της πόρτας και να ξανασηκώνει στο πίσω μέρος στην αεροτομή.post-764-1134897630_thumb.jpg

Εύχομαι να μην κούρασα κανέναν.

post-764-1134898257_thumb.jpg

post-764-1134898278_thumb.jpg

Edited by packageme77
Link to comment
Share on other sites

Guest dahlback

ae_VW_Coupe_2003_01.jpg

Μόνο στο σήμα και σε ορισμένες στιλιστικές λεπτομέρειες θα διαφέρει το νέο coupe της VW από το Skoda Tudor...

ae_Skoda_Tudor_-01.jpg

...το οποίο παρουσιάστηκε ως "έκπληξη" στην πρόσφατη έκθεση της Γενεύης

ae_VW_Corrado_01_5500.jpg

H διακοπή της παραγωγής του Corrado δημιούργησε κενό στην γκάμα της VW, το οποίο καλείται να καλύψει το νέο, μεγαλύτερο σε διαστάσεις, γερμανικό coupe

Αποφασισμένη να διευρύνει την γκάμα των μοντέλων της και να συμμετέχει σε όλες τις δημοφιλείς -και όχι μόνο- κατηγορίες της αγοράς φέρεται η VW και γι' αυτόν το λόγο ετοιμάζεται να λανσάρει το 2003 ένα νέο coupe, ως διάδοχο του αξέχαστου Corrado.

Σύμφωνα με πληροφορίες από τα ενδότερα της γερμανικής αυτοκινητοβιομηχανίας, το πρωτότυπο Skoda Tudor, που παρουσιάστηκε στην έκθεση της Γενεύης τον προηγούμενο μήνα, θα κυκλοφορήσει με το σήμα της VW, προκειμένου να ανταγωνιστεί μοντέλα όπως το Peugeot 406 Coupe και το επερχόμενο νέο Ford Capri.

Βασισμένο στο δάπεδο του Passat, το μελλοντικό coupe θα εφοδιάζεται με επιλεγμένα μηχανικά σύνολα από την "αχανή" σειρά κινητήρων της VW, η οποία όμως δεν έχει διευκρινίσει ακόμη αν θα διατηρήσει τον τίτλο Corrado ή θα επιλέξει ένα νέο, άφθαρτο όνομα.

Έκπληξη πάντως -δεδομένου του χαρακτήρα του μοντέλου- αποτελεί η πρόβλεψη των Γερμανών ότι οι εκδόσεις diesel θα αποδειχθούν οι δημοφιλέστερες, ενώ η κορυφαία έκδοση θα εφοδιάζεται με το W8 μηχανικό σύνολο.

Όσο για την κυκλοφορία του μοντέλου στην ευρωπαϊκή αγορά, αυτή έχει προγραμματιστεί για τα τέλη του 2003 -με πιθανή επίσημη πρεμιέρα στη Γενεύη τον επόμενο Μάρτιο- και τιμές που θα κυμαίνονται από 32.000 έως 49.000 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!

αν βγει ετσι θα ειναι μεγαλη μουφα@σιγα σα πασσατ 3 θυρο ειναι

στερεψαν απο ιδεες στη γερμανια?

Link to comment
Share on other sites

Photoshop είναι, πάνω στο Phaeton! Και δε θα βγάλουν Corrado, γιατί όπως όλοι ξέρουμε το 2007 θα κυκλοφορήσει το Scirocco III, οπότε, μάπα το καρπούζι για Corrado!

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι πως εαν βγει κατι τετοιο, σαν τις παραπάνω φωτο, δε θα επηρεάσει το Σιροκο/Κοραντο (οπως και να ονομαστει).

Το παραπάνω μπαίνει στη κατηγορια Mercedes CLK.

ενω το Scirocco στη κατηγορία C-class Sportscoupe

το ενα θα ειναι 4 θεσιο και το αλλο κατι σε 2+2

so, Νο problem at all!

γνωμη μου παντα :)

Link to comment
Share on other sites

Photoshop είναι, πάνω στο Phaeton! Και δε θα βγάλουν Corrado, γιατί όπως όλοι ξέρουμε το 2007 θα κυκλοφορήσει το Scirocco III, οπότε, μάπα το καρπούζι για Corrado!

Σωστός ο χρήστος, μπορεί ειδικός να μην είμαι αλλά το καπώ του "μυρίζει" μοντάρισμα

Link to comment
Share on other sites

σιγα το νεο μοντελο, phaeton einai

Που κωλάει το phaeton ? Εγω δεν το βλέπω να μοιάζει με το phaeton. Ισως να είναι μια μίξη passat με κάτι άλλο αλλά σίγουρα πινελιά phaeton εγω δεν διακρίνω επάνω του....

Link to comment
Share on other sites

To Πισω μερος ειναι σαν αντιγραφη clk της προηγουμενης!! απο μπροστα σαν τραβηγμενο Bora einai !!! παιδια δεν νομιζω να τρελαθει και στις πωλησεις αν ειανι ετσι !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.