Jump to content
Greg20

Ανάρτηση για να πατάει καλά το Polo!

Recommended Posts

λογω σποιλερ αν θελησω να βαλω αναρτησεις να βαλω bilstein σπορτ με μαμα ελατηρια που πανε?η δεν αξιζει(εχω ηδη 1.5 ποντο ελατηρια)

Φιλε Χρηστο μια και καλη αλλαξε και αναρτηση και ελατηρια μαζι!!Σου συνιστω Bilstein(sprint)κιτρινα 40αρι καλαμι+αpex ελατηρια 30mm h 50mm......!!!!!!!

Εσυ πληρωνεις,εσυ αποφασιζεις!!!!!

Montoya.

Edited by Montoya
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πάμε σε Coil Overs τότε

και μια και αναφέρθηκε η WEITEC

από το site της μεταφέρω τα εξής:

1. Coil Over Suspension Kits Hicon GT : individual lowering, with sportive prefixed character

2. Coil Over Suspension Kits Hicon TX : individual lowering, adjustable shock characteristics

3. Coil Over Suspension Kits Hicon GTN : with adjustable groove rear axle shocks, with sportive prefixed character

4. Coil Over Suspension Kits Hicon TXN : with adjustable groove rear axle shocks, adjustable shock characteristics

και οι τιμές για το Polo 6N με το ΦΠΑ, στην Γερμανία πάντα

1. 649¤ - 2. 789¤ - 3. 499¤ - 4. 649¤

Τώρα εσείς που είστε καλά παιδιά και πάντα βοηθάτε τους συμφορουμίτες σας

(σλουρπ-σλουρπ, γλείψιμο! tongue.gif )

μου εξηγείτε τη σημαίνει αυτό το "adjustable groove rear axle shocks"

Και μήπως πάλι οι τιμές είναι πολύ χαμηλές;

Edited by Vrachos
Link to comment
Share on other sites

Guest LOUPOS9

εγω εβαλα στο lupo τα καγιαμπα κ ελατιρια MG ευχαριστιμενως.προσ το παρων

εγω εβαλα στο lupo τα καγιαμπα κ ελατιρια MG ευχαριστιμενως.προσ το παρων

και το χαμιλοσα 6-6

Link to comment
Share on other sites

μη βλέπεις τιμές από το site της weitec, μπες και δες στο suspensionsupplies.us που έχουν και μεγάλη έκπτωση.

η περιγραφή που έκανες paste είναι αυτό ακριβώς που βλέπεις και στις φωτογραφίες και αναφέρεται μόνο στις πίσω αναρτήσεις, όπου στην μια (ακριβή) το ύψος της ανάρτησης ρυθμίζεται από βιδωτό πιατέλο και στην άλλη έχεις κάποιον αριθμό προκαθορισμένων θέσεων όπου βάζεις ένα clips και σε αυτό το ύψος κάθεται η ανάρτηση.

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

αν εσυ δε στριβεις δε σημαινει πως δεν στριβει και το πολο μιστερ...

+1

to polaki στριβει μαμοντας με τα μαμα ;) , απλα λιγο το γλυτωσουμε τα γερσιμο θελουμε tongue.gif

Βρηκα 4αδα bilstein με 200ευρα.. ψαχνομαι για ελατηρια τωρα.. , γιατι αποτι βλεπω μαλλον προτεινετε να αλλαχτουν και αυτα.. (ειμαι με τα μαμα σχεδον 4 χρονια τωρα.. tongue.gif)

Edited by niikos
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..

αυτά τα B4 , B6 κτλ που έχει στο σιτε http://www.tpauto.gr τι ειναι? Τα bilstein sport & sprint είναι πολύ πιο σκληρά απο τα μαμα? Τα πιο μαλακα πως λεγονται? ποια ειναι η διαβαθμιση σκληρότητας δηλ?

Link to comment
Share on other sites

ριθμιζομενη με 600¤???? Α ΚΑΛΟΟΟΟ απλα το ξεχνας.

βαλε bilstein sport με τα μαμα ελατηρια και εισαι αρχηγος.

@ σε παρακαλω πολυ να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους προσβασης και χρησης.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

υπάρχουν ρυθμιζόμενες ανάρτησης με τόσα χρήματα και μάλιστα σετ.(αμορτισερ+ελατήρια)είναι της powertech η οποία βγάζει πάντως τύπου εξαρτήματα για γερμανικά οχήματα και με μια ιδιαίτερη τάση στον όμιλο vw!

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε λιγο για την weitec hicon gt..

Ειναι ρυθμιζομενη και αρκετα καλη θα ελεγα..Την φοραω εναμισι χρονο

Αν και νομιζω οτι τελευταια ανεβηκε η τιμη της..δες το παντως..

Edited by polistas
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ηδη υπαρχει ανοιχτο topic ειπα να μην ανοιξω αλλο.

Λοιπον εχω ενα 6n και φοραω λαστιχα 195/50/15 θελω να αλλαξω αμορτισερ το πασχα και λεω να το χαμηλωσω

να βαλω bilstein με H&R ελατηρια και να κατεβει το αμαξι γυρω στα 30mm με 40mm...

Το ερωτημα ειναι ποσο σκληρα θα ειναι και επισης τις περισσοτερες φορες το αμαξι μεσα εχει 5 ατομα θα εχω προβλημα με αυτο?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αναμεσα στη Coil Over Suspension Kits Hicon TX και την GT απλως επειδη φοβαμαι πως η ρυθμιζομενη μονο κατα υψος θα ειναι πολυ σκληρη. Αξιζει να δωσω τα 150-200 ευρω που εχουν διαφορα για να ειναι το αμαξι λιγο πιο μαλακο. Εννοειτε πως μετα την τοποθετηση δεν προκειτε να την ξαναπειραξω!

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα λεφτα ειναι λιγα ωστε να εχεις ρυθμιζομενη και σε σκληροτητα εγω τα θεωρω πεταμενα για τετοιου ειδους αναρτησεις.Μια χαρα ειναι και μονο υψους.Και ειδικα αν εχεις προφιλ 50αρι και πανω δε κοπαναει καθολου..

Link to comment
Share on other sites

45 προφιλ εχω. Βασικα την εχει κανενας την GT αναρτηση? Απο σκληροτητα τι λεει? Σου βγαινει η μεση? Μονο για αυτο ανησυχω

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Καμία σχέση, η συγκεκριμένη είναι πολύ καλός συνδιασμός τρελού κρατήματος και άνεσης.

Τη φοράω 1 χρόνο.

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα 6n και φοραω λαστιχα 195/50/15..................

το αμαξι μεσα εχει 5 ατομα θα εχω προβλημα με αυτο?

Είναι από τους καλύτερους συνδιασμούς, απλά ίσως να βρήσκει στους θόλους λίγο επειδή έχεις 50άρι προφίλ.

εγω ειμαι αναμεσα στη Coil Over Suspension Kits Hicon TX και την GT απλως επειδη φοβαμαι πως η ρυθμιζομενη μονο κατα υψος θα ειναι πολυ σκληρη. Αξιζει να δωσω τα 150-200 ευρω που εχουν διαφορα για να ειναι το αμαξι λιγο πιο μαλακο. Εννοειτε πως μετα την τοποθετηση δεν προκειτε να την ξαναπειραξω!

Η GT δεν είναι μια TX χωρίς την ρύθμιση απόσβεσης.

Είναι μια σπορ ανάρτηση και συμβιβάζει την άνεση με το κράτημα.

Η TX είναι πολύ ποιο σκληρή και στις καθημερινές διαδρομές θα σε ταλαιπωρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε και για καθημερινες μετακινησεις(που αποτελουν το 90% μεσα στην πολυ) να προτιμησω την GT ε? οκ καλυτερα μιας και ειναι και πιο φτηνη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.