Jump to content
panos7424

Αναρτήσεις ΤΕΙΝ

Recommended Posts

Στις κλασσικές πλέον αναζητήσεις μου στο internet για περιφερειακά για Golf είδα τις αναρτήσεις ΤΕΙΝ. Στην αρχή έβγαζαν μοντέλα μόνο για ιαπωνικά αμάξια(ρύζια, σαύρες που λέτε και σεις...) αλλά τώρα βγάζουν και για πολλά μοντέλα ευρωπαικής αγοράς. Συγκεκριμένα έχει ένα σετ που λέγεται Basic Damper Kit για Golf με τιμή γύρω στα 900 έουρος και απ΄ότι είδα στο site τους είναι αρκετά καλή! Φοράει κανείς κάτι ανάλογο? Αν ναι, πείτε εντυπώσεις, σχόλια, παρατηρήσεις, διαμαρτυρίες κτλ. Υπάρχουν και άλλα μοντέλα ανάλογα με KW Variant 2-3 κτλ. αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές...

Edited by panos7424
Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

Πάνο η TEIN είναι απο τις καλήτερες για Ιαπωνικά..τώρα με τι εμπηστοσίνη θα έβαζες κάτι τέτιο στο αυτοκίνητο σου?άσε που το κιτ με τα 900 ευρώ δεν θα ναι καν ρυθμιζόμενη αφού τόσο κειμένοντε και τώρα τα απλά κιτακια και για japan..

με κλειστά μάτια μέχρη 1300 ευρώ για κάτι δοκιμασμένο,αν και δεν νομίζω οτι χρειάζεσαι κάτι ρυθμιζόμενο,είναι υπερβολή απο την στιγμή που δεν τρέχεις επαγγελματικα ή είσαι τρελός στροφάκιας...τώρα απο κει και πέρα εσύ ξέρεις καλήτερα τον εαυτό σου...στην θέση σου δεν θα επέλεγα TEIN πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Μονο για ιαπωνικα>>>

κοιτα για την fk ειναι καλη και οχι και τοσο απαγορευτικη η τιμη τησ!!

900 για το 5αρι!!! ρυθμηση καθυψοσ μονο ε??

σε stilo φιλαρακι εδηξε παρα πολυ ειναι αρκετα καλη και δεν κοπαναει υπερβολικα ακομα και στουσ 4 ποντουσ!!!!

Edited by FRITZ
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δοκιμαστεί και σε ευρωπαικά μοντέλα και θα επανέλθω με περισσότερα στοιχεία. Οι άνθρωποι το έχουν ψάξει τρελά το θέμα και λογικά θα είναι εξίσου καλή με τις άλλες γνωστές εταιρείες (Bilstein,KW). Απλά δεν λέει να γίνω πειραματόζωο έγω και να τη δοκιμάσω πρώτος! Ο μηχανικός μου σήμερα μου είπε ότι η ανάρτησή μου είναι βάρκα στο γυαλό και προσπαθούσε να καταλάβει ο άνθρωπος πως κατάφερα τέτοια φθορά σε 25.000 χιλιόμετρα. Είναι ωραίες οι στροφές ρε γαμώτο, σε δελεάζουν οι άτιμες! :D

Edited by panos7424
Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

για το θεμα αναρτηση αυτο τον καιρο το ψαχνο πολυ εντατικα για 2αρι 3αρι 4αρι

στο 4αρι μαλλον καταλιγο σε HR ελατηριο και αμορτισερ απο audi tt

ειναι μια λυση αξιοπιστη οικονομικη και δοκιμασμενη απο εκει και περα ειναι το τι ζηταει ο καθενας και τι ποσο μπορει να διαθεσει

απο εκει και περα ειναι πολυ καλη εταιρια η t tein

Link to comment
Share on other sites

Oi Iapones genikotera den kanoun la8os.

pandws egw dyskola 8a ebaza tein se germaniko...

Ase pou mallon 8a ry8mizeis moono ypsos.

egw me thn FK coilover sto golf (IV) eimai poly eytyxismenos an kai einai sklhrh.

Sto rx7 pandws an den poulh8ei exw parageilei Tein Drift spec HE.

Apopsh mou einai oti ta coilover apla axizoun ta lefta tous

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΕΙΝ έχει πολλά μοντέλα, απο ρυθμιζόμενη μόνο καθ' ύψος, μέχρι ρυθμιζόμενη θερμοκρασία καφέ που σου ψήνει. Για την ακρίβεια, έχουν και ένα εγκεφαλάκι extra, το EDFC (Electronic damping force controller) που ρυθμίζεις την απόσβεση της ανάρτησης ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ καί με μνήμες, ξεχωριστές ρυθμίσεις κ.λπ.!! worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Oi Iapones genikotera den kanoun la8os.

pandws egw dyskola 8a ebaza tein se germaniko...

Ase pou mallon 8a ry8mizeis moono ypsos.

egw me thn FK coilover sto golf (IV) eimai poly eytyxismenos an kai einai sklhrh.

Sto rx7 pandws an den poulh8ei exw parageilei Tein Drift spec HE.

Apopsh mou einai oti ta coilover apla axizoun ta lefta tous

πεσ για την fk εντηπωσεισ!!!

την εχω δει μονο σε ιταλικο και ηταν πολυ καλη!!!

δεν κοπανουσε και υπερβολικα και ασ ηταν 4 ποντουσ χαμηλομενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Koita na deis.. sth germania sygrinetai mono me thn KW variant 2.

Einai anwterh apo pps9.

Egw to exw xamhlwsei 5 pontous mprosta kai 6 pisw.

K h alh8eia einai oti kopanaei sta samaria, k den prepei na ta pernas me panw apo 10 xlm/h

alla apo krathma toulaxiston sto diko mou aytokinhto pou to zorizw poly, alla einai 1400, enai apla hdonh.

Eilikrina to amaxi metamorfonetai.

prin eixa bilstein sprint me eibach kai den exei kamia sxesh.. otan to zoriza poly mou ebriske stous 8olous mprosta par olo pou htan xamhlomeno mono 35mm.

Twra apla kai mono gia to elenxw ti paizei trabhxa mia fora xeirofreno se alana me 90 xlm kai kopsimo timoniou den brhke..

thn idia anarthsh forouse kai o sharky apo to gtc me toledo 340 aloga kai ekane 3 xrono sta megara meta apo mitsubishi evo..

8a sou pw kai parapanw nea se 2 bdomades peripou pou 8elw na to belw megara...

To aytokinhto par olo pou einai sklhro kai exeis foberh ais8hsh to briskw poly ry8misimo kai teleia zygismeno..

exoun faei htta merika focusakia kai merika galika ston dionyso..

Xexasa na anaferw pws foraw 225/45/17.

An 8es otan er8w pame bolta na kerasw kafe na deis pws sou fainetai..

Link to comment
Share on other sites

Στις κλασσικές πλέον αναζητήσεις μου στο internet για περιφερειακά για Golf είδα τις αναρτήσεις ΤΕΙΝ. Στην αρχή έβγαζαν μοντέλα μόνο για ιαπωνικά αμάξια(ρύζια, σαύρες που λέτε και σεις...) αλλά τώρα βγάζουν και για πολλά μοντέλα ευρωπαικής αγοράς. Συγκεκριμένα έχει ένα σετ που λέγεται Basic Damper Kit για Golf με τιμή γύρω στα 900 έουρος και απ΄ότι είδα στο site τους είναι αρκετά καλή! Φοράει κανείς κάτι ανάλογο? Αν ναι, πείτε εντυπώσεις, σχόλια, παρατηρήσεις, διαμαρτυρίες κτλ. Υπάρχουν και άλλα μοντέλα ανάλογα με KW Variant 2-3 κτλ. αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές...

ΚΑΛΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ.

ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΕΙΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΕΝΑ ΜΧ-5 1800.ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΜΕ 3 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ GOLF.

ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 1300€ Η ΑΝΡΤΗΣΗ ΦΙΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΑΝΤΙ 1500€ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΡΙΘΜΙΖΕΙ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ 800€? 500€.ΣΥΝΟΛΙΚΑ 1800€.

ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ AUTO ERGONOMICS.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.