Jump to content
zelista7

Polo Gti 1.4 - 180Ps (2010-11)

Recommended Posts

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε....!

Θα θελα να μου πειτε οποιος γνωριζει τι Ειδους μεταχειρηση θα πρεπει αν εχουμε στο Polo Gti (τουρμπο)....! Εσεις παντα οπου και να πατε το αφηνεται στο τελος κανα 3λεπτο να ηρεμησει η τουρμπινα?

Απο service τι γινεται???

Ευχαριστω! :sword:

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλαράκι μου είπα πως θέλει 2 λεπτά το πολύ στην παγωνιά ζέσταμα και μετά ξεκίνημα "ρολαριστος" και για κρύωμα μισό λεπτό συνήθως και 1-1:30 λεπτό μετά από σπάσιμο...από service ακόμα δεν το έκανα

<<Απαγορευεται η χρηση Greeklish>>

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε οταν ξεκιναω το αφηνω να πεσουν οι στροφες που ανεβαζει λογο προθερμανσης και μολις πεσουν ξεκιναω σιγα σιγα. ποτε δεν γκαζωνω αν πρωτα η θερμοκρασια λαδιων δεν φτασει τουλαχιστον 90 βαθμους και πανω.οσο για μετα κανω μια ηρεμη βολτουλα και μετα αν η θερμοκρασια λαδιων ειναι πανω απο 90(εως 95)το αφηνω λιγο και μετα σβηνω.αν ειναι κατω απο 90 σβηνω κατευθειαν( δηλαδη για μια αποσταση 3 χλμ που κανω πχ δεν χρειαζεται καν να να το αφησεις πριν σβησεις).οταν παω στη δουλεια δηλαδη 13χλμ αποσταση και παλι δεν προλαβαινουν να ζεσταθουν καλα καλα τα λαδια οποτε πιστευω δεν χρειαζεται να το αφηνεις αναμενο.βεβαια οπως και να εχει τα αφηνω μισο λεπτο εγω.τωρα οταν θα κανω μεγαλο ταξιδι εκει σιγουρα δεν θα σβησω κατευθειαν.ελπιζω να σε καλυψα!! -_-

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα το αμάξι πριν 15 μέρες. Πολύ ικανοποιημένος.Πρώτη μέρα το σκασα σε λακούβα και πήγα για ζυγοστάθμιση....Τέλος καλό, όλα καλά... Πόσο είναι το ιδανικό στρώσιμο; Έχω κάνει 1700 χλμ, μέχρι 3500 στροφές..2000 χλμ είναι καλά; Και από κει και πέρα θέλει σταδιακό άνοιγμα; Το εργοστασιακό βιβλίο λέει 1500.Λογικά κάτι θα ξέρουν.Πείτε μου άποψη.Ευχαριστώ

Υ.Γ.Ξέρει κανένας κάποιο πρόγραμμα που να χει βγει Revo ή ΜΤΜ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα το αμάξι πριν 15 μέρες. Πολύ ικανοποιημένος.Πρώτη μέρα το σκασα σε λακούβα και πήγα για ζυγοστάθμιση....Τέλος καλό, όλα καλά... Πόσο είναι το ιδανικό στρώσιμο; Έχω κάνει 1700 χλμ, μέχρι 3500 στροφές..2000 χλμ είναι καλά; Και από κει και πέρα θέλει σταδιακό άνοιγμα; Το εργοστασιακό βιβλίο λέει 1500.Λογικά κάτι θα ξέρουν.Πείτε μου άποψη.Ευχαριστώ

Υ.Γ.Ξέρει κανένας κάποιο πρόγραμμα που να χει βγει Revo ή ΜΤΜ;

κοιτα οσο κρατηθεις περισσοτερο και δεν το ανοιξεις καλο του κανεις!

αν παλι δεν κρατιεσαι θελει σταδιακο ανοιγμα!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οσο κρατηθεις περισσοτερο και δεν το ανοιξεις καλο του κανεις!

αν παλι δεν κρατιεσαι θελει σταδιακο ανοιγμα!

Φίλε μου σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Θα το σκίσω, σταδιακά...χαχα...αστειεύομαι...Αμαξάρα πάντως.Να το χαιρόμαστε όλοι οι κατέχοντες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.