Jump to content
Rizaks

Τρακαρισμα Με Μηχανακι..

Recommended Posts

Ναι καλα!! οκ εχεις δικιο, προσεχε μονο μην σκοτώσεις κανένα και εσυ.

διαβαζουμε και κανα κοκ πριν το παιξουμε ξερολες

γινατε ολοι ειδικοι σε ολα

το μηχανακι δεν επρεπε να προσπερασει το φορτηγο και να βρεθη πανω στο αμαξι. ΑΠΑΟΡΕΥΕΤΑΙ γκεγκε ? πρεπει να εισαι πολυ χαζος για να μην το καταλαβεις

το αν θα προσεχω η χοι εγω ειναι προβλημα μου κοιτα το δικο σοθ το κεφαλι και μονο

ΟΚ?

Παρών στο στο φορουμ άλλα εγκεφαλικά απών.

αν δεν μπορεις να εσαι και εγγεφαλικα παρων τοτε καλλιτερα καθολου.

θα σας παρακαλουσα εσας τους δυο να ηρεμησετε λιγουλακι!!!!

παντως εχουν δικιο τα παιδια μιλα με την ασφαλιστικη σου και οτι σου πει!

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την ασφαλιστικη και τελικα το θεμα το αναλαμβανω εγω με τον δικηγορο μου.. επισης ξεχασα να σημειωσω οτι ο τυπος στην καταθεση του σε ερωτηση των μπατσων για το αν εχει διπλωμα ειπε "οχι, αλλα ειχα περασει επιτυχως τις εξετασεις αλλα δεν ειχα ακομα το χαρτι στα χερια μου.." και αυτο δεν λειτουργει υπερ μου??

Edited by Rizaks
Link to comment
Share on other sites

η τροχαια οταν κατεγραψε το συμβαν στην ερωτηση οτι προσπερνουσε και πατουσε διπλη, απαντησε οτι τα μηχανακια δικαιουνται ελιγμους μεσα στην πολη κατι που δεν ξερω αν ισχυει, αλλα με τον μαρτυρα του αυτοκινητου που εδωσε προτεραιοτητα, τα βρηκανε οι ασφαλειες και βγαλανε φταιχτη το παπακι,

γιατι κανεις ελιγμους αλλα προσεχεις κιωλας

Αν πας δικαστικα εχεις νομικη καλυψη οποτε μηλα με την ασφαλεια σου. Η ασφαλεια σου θα σου πει τι ειναι σωστο.

Επειδή έχω δίπλωμα για μηχανάκι , 125cc, όταν έδινα εξετάσεις και όταν έκανα κάποια μαθήματα, ο ΚΟΚ λέει ότι το μηχανάκι θεωρείται όχημα οπότε και πρέπει να ακολουθεί την κανονική πορεία ενός οχήματος, δλδ πίσω απο τα άλλα αυτοκίνητα.

Ο ελιγμός είναι η λεγόμενη προσπέραση όπου απαγορεύεται προφανώς.

Έτσι ακριβώς είχα τρακάρει και εγώ πριν 10 χρόνια περίπου με το μηχανάκι, σταματημένα οχήματα σε φανάρι, και απο στενάκι βγαίνει ταξιτζής, το σταματημένο όχημα τον αφήνει να περάσει και εγώ προσπερνούσα τα σταματημένα οχήματα. Εγώ έφταιγα φυσικά αν και δεν αναμείχθηκαν ούτε τροχαία ούτε ασφάλεια μιας και δεν του έκανα καθόλου ζημια.

Θα αποζημιωθείς 100%.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την ασφαλιστικη και τελικα το θεμα το αναλαμβανω εγω με τον δικηγορο μου.. επισης ξεχασα να σημειωσω οτι ο τυπος στην καταθεση του σε ερωτηση των μπατσων για το αν εχει διπλωμα ειπε "οχι, αλλα ειχα περασει επιτυχως τις εξετασεις αλλα δεν ειχα ακομα το χαρτι στα χερια μου.." και αυτο δεν λειτουργει υπερ μου??

Υπερ σου οχι αλλα εναντιον του μαλλον ναι καθοτι θα φαει προστιμο για αυτο κι εκτος αυτου η ασφαλεια μαλλον θα βρει πατημα να μην τον αποζημιωσει.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

το αν θα προσεχω η χοι εγω ειναι προβλημα μου κοιτα το δικο σοθ το κεφαλι και μονο

ΟΚ?

!!!!!!!!! ;):frantics: :frantics:

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφώνησα... Εσυ γραφεις οτι "αν θα προσεχω η χοι εγω ειναι προβλημα μου".

α για το ορθογραφικο λες? συγνωμη δεν τα πολυκαταφερνω. η οχι ηθελα να γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω περαστικα και καλα ξεμπερδεματα.Ειναι να μην σου ερθει στο δρομο κατι τετοιο .Εχω ακουσει παντως περιπτωσεις που ενω ειχαν δικιο τελικα πληρωσε και απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω περαστικα και καλα ξεμπερδεματα.Ειναι να μην σου ερθει στο δρομο κατι τετοιο .Εχω ακουσει παντως περιπτωσεις που ενω ειχαν δικιο τελικα πληρωσε και απο πανω.

λεγε μου τετοια να τον λυγισω στα δυο τον ντελιβερα... :bye::growl:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω περαστικα και καλα ξεμπερδεματα.Ειναι να μην σου ερθει στο δρομο κατι τετοιο .Εχω ακουσει παντως περιπτωσεις που ενω ειχαν δικιο τελικα πληρωσε και απο πανω.

Αν εχεις δικηγορο της πλακας ανετα συμβαινει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε τελικα? αποζημιώθηκες? όπως το ακούω και εγώ, πιστεύω ότι φταίει το μηχανάκι. προσπέρναγε αντικανονικά (στο αντίθετο ρεύμα).

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε τελικα? αποζημιώθηκες? όπως το ακούω και εγώ, πιστεύω ότι φταίει το μηχανάκι. προσπέρναγε αντικανονικά (στο αντίθετο ρεύμα).

ακομα περιμενω φιλε μου.. εδωσα την καταθεση μου και εγω και περιμενω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.