Jump to content
tonys keyboards

Αγορά Μεταχειρισμένου Touran 1.4 Tsi

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα καταρχήν σε όλους τους φίλους και κατόχους VW.

Είμαι ο Αντώνης και επειδή πρόκειται να προβώ σε αγορά, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Συγκεκριμμένα ψάχνω για αγορά μεταχειρισμένου VW Touran 1.4 Tsi του 2007 και πάνω, το facelift με το διαφανές φανάρι που στο κάτω μερος του κάνει μια καμπύλη. Πιστεύω να καταλάβατε ποιο εννοώ.

Αυτό που ρωτάω είναι το εξής. Εχω βρει ένα αυτοκίνητο το οποίο είναι το HIGHLINE σε πολύ καλή κατάσταση, αλλά το φτερό μπροστά αριστερά στο σημείο που εφάπτεται με την πόρτα, κάνει ένα σκαλάκι εαν βάλεις το χέρι σου από την πόρτα πηγαίνοντας προς το φτερό. Επίσης στο ίδιο σημείο εκεί που τελειώνει η κολόνα του παμπριζ και ξεκινάει το φτερό, ο αρμός δεν είναι ίδιος σε όλο του το μήκος ( περίπου φάρδος κολόνας 4-5 εκατοστά ), δηλαδή ξεκινάει στενός και στη συνέχεια ανοίγει.

Από τη δεξιά πλευρά είναι άψογο. Αυτό που πιστεύω είναι ότι μπορεί να έχει φάει ένα ελαγρό τρακάρισμα στο φτερό. Και ρωτάω τώρα το εξής. Που μπορώ να απευθυνθώ ( συνεργείο, αντιπροσωπεία...) έτσι ώστε να πάω και να του κάνουν έναν λεπτομερή έλεγχο ?

Να το σηκώσουν να το δουν από κάτω, έλεγχο για τυχόν βαψίματα ( προφυλακτήρες, φτερά κ.λ.π ) ενεδεχόμενο τρακάρισμα κ.λ.π

Το service των 30.000χλμ το έχει κάνει κανονικά σε εξουδιοδοτημένο συνεργείο. Γνωρίζετε πόσο στοιχίζει αυτή η επίσκεψη για έναν έλεγχο αυτοκινήτου ? Επίσης όταν το αγόρασε έκανε επέκταση εγγύησης για άλλα δύο χρόνια. Αυτή μεταβιβάζεται σε εμένα σε περίπτωση που το αγοράσω ?

Τέλος αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι στην ερώτησή μου εαν είναι τρακαρισμένο μου απάντησε απολύτως όχι και εαν θέλω το πάμε σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία να το ελέγξει....

Τι μπορεί να συμβαίνει ? Υπάρχει περίπτωση να έχει ξερυθμιστεί η πόρτα από τους μεντεσέδες και να έχει φύγει ελαφρά από τη θέση της και δημιουργεί αυτό το σκαλοπατάκι ?

Ελπίζω να μην κούρασα. Περιμένω τις υποδείξεις σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ:

Εαν υπάρχει από το club κάποιο μεταχειρισμένο ατρακάριστο σε πολύ καλή κατάσταση που να πωλέιται, ευχαρίστως να μου προτείνετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες !

Το καλύτερο θα ήταν να πάτε σε μια αντιπροσωπεία ή στην αντιπροσωπεία όπου έγιναν τα service και να δεις τι έχει βγάλει το αμάξι. Υπάρχει full ιστορικό σε κάθε αντιπροσωπεία τι αλλαχθηκε και σε πόσα χλμ αλλά και ποια ημερομηνία!

Για την υποψία του χτυπήματος καλό θα ήταν να επισκεφθείς κάποιον φίλο ή φίλο φίλου βαφέα ο οποίος θα μπορεί να σου πει τι συμβαίνει πραγματικά με το αμάξι. Λογικά θα πάρει κάποια αμοιβή αλλά θέλω να πιστεύω πως θα είναι μικρή.

Για τυχόν ζημιές από κάτω κλπ μπορείς να το πας σε ένα ικτεο π.χ. Express Service να στο μετρήσουν, να το σηκώσουν να το δουν κτλπ.. απλά εκεί θα πρέπει να το γράψεις το αμάξι και θα χρειαστεί κάποιο αντίτιμο για να γίνουν "δωρεάν" όλοι οι έλεγχοι για έναν χρόνο.

Για την επέκταση νομίζω πως ακολουθεί το αυτοκίνητο όσους ιδιοκτήτες κι αν αλλάξει, αλλά δεν είμαι σίγουρος.(μια ερωτηση στην αντιπροσωπεια θα βοηθησει πιστευω)

Για το service με ένα τηλεφώνημα σε μια αντιπροσωπεία μπορείς να μάθεις τιμή καθώς και τι περιλαμβάνει το κάθε service, αρκεί να έχεις είτε τον αριθμό πλαισίου που είναι στο παρμπρίζ στη μεριά του οδηγού απ' έξω, είτε κωδικό κινητήρα(αλλά το πλαίσιο θα σε βοηθούσε περισσότερο).

Σε ποια πόλη είσαι ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες !

Το καλύτερο θα ήταν να πάτε σε μια αντιπροσωπεία ή στην αντιπροσωπεία όπου έγιναν τα service και να δεις τι έχει βγάλει το αμάξι. Υπάρχει full ιστορικό σε κάθε αντιπροσωπεία τι αλλαχθηκε και σε πόσα χλμ αλλά και ποια ημερομηνία!

Για την υποψία του χτυπήματος καλό θα ήταν να επισκεφθείς κάποιον φίλο ή φίλο φίλου βαφέα ο οποίος θα μπορεί να σου πει τι συμβαίνει πραγματικά με το αμάξι. Λογικά θα πάρει κάποια αμοιβή αλλά θέλω να πιστεύω πως θα είναι μικρή.

Για τυχόν ζημιές από κάτω κλπ μπορείς να το πας σε ένα ικτεο π.χ. Express Service να στο μετρήσουν, να το σηκώσουν να το δουν κτλπ.. απλά εκεί θα πρέπει να το γράψεις το αμάξι και θα χρειαστεί κάποιο αντίτιμο για να γίνουν "δωρεάν" όλοι οι έλεγχοι για έναν χρόνο.

Για την επέκταση νομίζω πως ακολουθεί το αυτοκίνητο όσους ιδιοκτήτες κι αν αλλάξει, αλλά δεν είμαι σίγουρος.(μια ερωτηση στην αντιπροσωπεια θα βοηθησει πιστευω)

Για το service με ένα τηλεφώνημα σε μια αντιπροσωπεία μπορείς να μάθεις τιμή καθώς και τι περιλαμβάνει το κάθε service, αρκεί να έχεις είτε τον αριθμό πλαισίου που είναι στο παρμπρίζ στη μεριά του οδηγού απ' έξω, είτε κωδικό κινητήρα(αλλά το πλαίσιο θα σε βοηθούσε περισσότερο).

Σε ποια πόλη είσαι ?

Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις σου. Είμαι Αθήνα. Μπορείς να μου πεις σε ποιο σημείο στο προφίλ μου μπορώ να πάω να το συμπληρώσω αυτό ?

Επίσης μίλησα με την Karenta και μου είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα τεχνικού ελέγχου που με 72,00 € κάνουν στο αυτοκίνητο γενικό έλεγχο ! Καλό μου ακούγεται. Ελεγχουν τα πάντα !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις σου. Είμαι Αθήνα. Μπορείς να μου πεις σε ποιο σημείο στο προφίλ μου μπορώ να πάω να το συμπληρώσω αυτό ?

Επίσης μίλησα με την Karenta και μου είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα τεχνικού ελέγχου που με 72,00 € κάνουν στο αυτοκίνητο γενικό έλεγχο ! Καλό μου ακούγεται. Ελεγχουν τα πάντα !

Καλησπέρα,

Δεν είναι υποδείξεις, είναι φιλικές συμβουλές προς έναν μελλοντικό κάτοχο αυτοκινήτου VW :startle:friends.gif

Για να συμπληρώσεις την πόλη-περιοχή στο προφίλ σου ακολούθησε τον παρακάτω σύνδεσμο : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?app=core&module=usercp&tab=members&area=profileinfo κάπου γράφει Location, αφού γράψεις πάτησε το Save Changes για να αποθηκευτούν :yahoo: Αν επιλέξεις άλλες καρτέλες μπορεί να βάλεις και υπογραφή κάποια εικόνα ή κείμενο, τι αμάξι έχεις κλπ

Ο έλεγχος καλός ακούγεται αλλά τα κάνουν σίγουρα όλα ? Στην παραπάνω τιμή περιλαμβάνουν και τον έλεγχο για τρακαρίσματα κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Αμάξι έχει η γυναίκα μου ένα Mitsubishi Colt 1.3 A/T. Εγώ είμαι περισσότερο της μηχανής και καθημερινά κυκλοφωρό με αυτήν. Τώρα όμως λόγω παιδιών ( κάναμε δίδυμα πριν από 21 μήνες )χρειάζομαι αποθηκευτικό χώρο για αυτό σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο Touran 1.4 TSI.

Ο έλεγχος γίνεται σε όλο το αυτοκίνητο ! Συνδέονται μέσω pc με Γερμανία, βλέπουν όλο το ιστορικό του αυτοκινήτου, πιθανά τρακαρίσματα, έλεγχος μοτέρ, βαφής, μέσω-έξω, πάνω-κάτω.... τα πάντα ! ! !

Μένει 3 - 3 1/2 ώρες μέσα στην Karenta για τον έλεγχο και στο τέλος πληρώνεις 72,00€ με το ΦΠΑ. Καλό δεν ακούγεται ?

Link to comment
Share on other sites

Αμάξι έχει η γυναίκα μου ένα Mitsubishi Colt 1.3 A/T. Εγώ είμαι περισσότερο της μηχανής και καθημερινά κυκλοφωρό με αυτήν. Τώρα όμως λόγω παιδιών ( κάναμε δίδυμα πριν από 21 μήνες )χρειάζομαι αποθηκευτικό χώρο για αυτό σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο Touran 1.4 TSI.

Ο έλεγχος γίνεται σε όλο το αυτοκίνητο ! Συνδέονται μέσω pc με Γερμανία, βλέπουν όλο το ιστορικό του αυτοκινήτου, πιθανά τρακαρίσματα, έλεγχος μοτέρ, βαφής, μέσω-έξω, πάνω-κάτω.... τα πάντα ! ! !

Μένει 3 - 3 1/2 ώρες μέσα στην Karenta για τον έλεγχο και στο τέλος πληρώνεις 72,00€ με το ΦΠΑ. Καλό δεν ακούγεται ?

Πολύ καλό !! Όχι απλά καλό ! Αλλα μια επιτήρηση θα ήταν σιγουριά. Έτσι θα ξέρεις ότι πλήρωσες κάτι, το οποίο έγινε :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είναι από ιδιώτη με 29.000 χλμ του 2008 στα 16.000€ το Highline. Πως σου ακουγετε ? Καλό ?

Κοίτα , για την συγκεκριμένη έκδοση με τόσα λίγα χλμ είναι λίγα τα λεφτά που ζητάει αν είναι η πρώτη του τιμή , αλλά από την άλλη ζούμε σε περίεργους καιρούς και αν έχει ανάγκη ......... ίσως είναι η ευκαιρία σου .

Ψάχτο σε φαναρτζή , αν έχει κάτι φαίνεται και με το μάτι από αυτούς σε σημεία κλειδιά που κοιτάνε μην ντραπείς τα λεφτάκια σου δίνεις

Εγώ σε "ατρακάριστο" μόλις το πήγα για έλεγχο βρήκαν τράκο που είχε αλλαχτεί το μισό αυτοκίνητο μπροστά , δύο φορές αυτό σε διαφορετικά αυτοκίνητα , οπότε μην πάρεις γουρούνι στο σακί .

Link to comment
Share on other sites

Εάν είδες και ποιο πάνω θα το πάω Karenta. Εάν έχει οτιδήποτε θεωρώ ότι θα το βρουν...!

Χμμμμ , εγώ πρώτα θα προσπαθούσα να μάθω αν το αυτοκίνητο πήγαινε εκεί για Service . Αν ναι τότε ξέχασέ το για αντικειμενικό έλεγχο εκεί .

Μην ξεχνάς ότι το αυτοκίνητο στοιχίζει περίπου στα 27000 € ή και παραπάνω ανάλογα με τον επιπλέον εξοπλισμό . Οπότε πρέπει να πάρεις μία πειστική απάντηση για την τιμή πώλησης από τον φίλο πωλητή (προς θεού δεν έχω τίποτα με τον άνθρωπο).

Ακούγεται ευκαιριάρα αλλά ψάχτο καλά ......... και όρμα - ντουου - βουρ - με τα μπούνια !!!

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το πήρα ! ! !

Ελεγχος σήμερα το πρωί 01/02/2011 στην karenta στα κεντρικά. Με 72,00€ ελέγξαν όλο το αυτοκίνητο ( φανοποιός, μηχανικός ) και είναι χαρτί ! Αυτοκίνητο 7θέσιο, 3 ετών με 32.000 χλμ και ολοκαίνουργια λάστιχα Bridgestone επάνω και με επέκταση εγγύησης.... ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι το πήρα μόνο 15.000€ ! ( Highline )

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το πήρα ! ! !

Ελεγχος σήμερα το πρωί 01/02/2011 στην karenta στα κεντρικά. Με 72,00€ ελέγξαν όλο το αυτοκίνητο ( φανοποιός, μηχανικός ) και είναι χαρτί ! Αυτοκίνητο 7θέσιο, 3 ετών με 32.000 χλμ και ολοκαίνουργια λάστιχα Bridgestone επάνω και με επέκταση εγγύησης.... ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι το πήρα μόνο 15.000€ ! ( Highline )

Άντε Μεγεια και Καλοτάξιδο !!! :devil::ninja:

Ευκαιρία να αλλάξεις και το No Car σε Touran :growl:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους , είμαι καινούριος στο forum. Διαθέτω ένα Ibiza Cupra του 05 απείραχτο moter με πολλά extra οθόνη ηχεία sub μπαρόμετρο πυρόμετρο + + +, με 45000 χιλιόμετρα με full service πριν 15000 χιλιόμετρα μέχρι και ιμάντες άλλαξα. Δυστυχώς δεν μπορώ να το χαρώ το αμάξι γιατί είμαι από πολύτεκνη οικογένεια 6 μελής και με λυκόσκυλο . Είμαι ο μόνος που οδηγώ στο σπίτι (έφυγε ο πατέρας μετά τον χωρισμό,οδηγούσε και εκείνος) και συνέχεια με ζαλίζουν ότι δεν μπορούμε να πάμε μια βόλτα όλοι μαζί , δεν μας χωράει , δεν είμαστε άνετα , δεν μας σκέφτεσαι εμάς και άλλα τέτοια . Λέω λοιπόν για να μην τους στεναχωρώ , με μεγάλη μου λύπη να το δώσω για ανταλλαγή . Θέλω να πάρω το VW Touran TSI με dsg γιατί το αριστερό μου πόδι ύστερα από μια πτώση με μηχανή που είχα δεν είναι και στα καλύτερα του. Βρήκα ένα στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* είναι 10/2007 αλλά έχει 94000 χιλιόμετρα είναι από την AUTOPARK . Να πάω να τους ρωτήσω καταρχήν εάν δέχονται την ανταλλαγή και ύστερα να περάσω όπως λέγατε και στο προηγούμενο παλικάρι απο την καρεντα για να βρουν τυχόν προβλήματα ? Δεν ξέρω τι παίζει με αυτό το αμάξι με το "διπλο" turbo . Δεν θέλω να μου βγάζει προβλήματα γιατί δεν υπάρχει φράγκο.

Ευχαριστώ και συγνώμη εάν σας κούρασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

Το είδα και εγώ στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* και είναι ιδιο με το δικό μου αλλά χωρίς το DSG. Το θέμα για εμένα είναι ότι έχει πολλά χλμ. (εαν είναι και τα πραγματικά του και δεν τα έχουν γυρίσει) και είναι και από μάντρα. Εγώ έψαχνα μόνο από ιδιώτη. Πάντως εαν το ψάχνεις καθημερινά, όλο και κάτι θα βρεις...

Το αυτοκίνητο είναι πολύ καλό. Εγώ έχω το ίδιο με αυτό της AUTOPARK αλλά 7θέσιο. Και το γκάζι του καλό είναι και πολύ καλλύτερο ποιοτικά από το SEAT. Αξιζει....!

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και μας κουρασες !!

Όντως θα ήταν προτιμότερο να έβρισκες αυτοκίνητο απο ιδιώτη αφού θα είχες περισσότερες πιθανότητες να πάρεις "καλό" αυτοκίνητο . Αυτο δεν σημαίνει οτι το συγκεκριμένο είναι δεν είναι καλό , αλλά οι πιθανότητες λένε καλύτερα απο ιδιώτη .

Θέλει υπομονή και επιμονή και θα βρεθεί το κελεπούρι αφού αυτό το αυτοκίνητο το έχουν συνήθως οικογενειάρχες .

Όσο για το αυτοκίνητο είναι μακρόν το καλύτερο :thumbsup:

και απo χώρους :tongue:

και απο πορτμπαγκάζ :turned:

και απο ντουλαπάκια (βοηθητικους χωρους) :D

και απο πολυμορφικοτητα :good:

και απο μούρη :bow:

και απο δύναμη :roadrage:B)

Οσο για τα τούρμπο μην ανησυχείς 2 φορές βραβευμένο καλύτερο μοτέρ , οχι τυχαίο .

Η VW εχει εφαρμόσει την συγκεκριμένη τεχνολογία σε όλες τις εταιρείες και τα μοντέλα του γκρουπ , ασε που αρχισε και η αντιγραφη και από αλλους ,αυτο κατι λεει και απο μονο του .

Βεβαια αναφερεις 6μελη οικογενεια ενω αυτο που κοιτας εινα πενταθεσιο , για κοιτα το λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από ιδιώτη θα ήθελα , αλλά όποιος πουλάει το αμάξι του λογικά θέλει και χρειάζεται τα χρήματα δεν ζητάνε ανταλλαγές . Τώρα εάν βάλω αγγελία να πουλήσω το δικό μου , υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να περιμένω 2-3 μήνες και πάλι να μην γίνει τίποτα δύσκολοι οι καιροί. Θα κοιτάξω εάν δεκτοί κάποια μάντρα για κάποιο Touran με χειροκίνητο σασμάν που έχουν μέχρι 50.000 χιλιόμετρα και για το πόδι μου θα δώ πόσο θα αντέξω .

Να είστε καλά πάντως για την άμεση απάντηση σας. Ελπίζω σε 1-2 βδομάδες να έχω κάνει την ανταλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

Είμαι ήδη μέλος στο forum και κατόχος ενός Scirocco. Κοιτάμε και εμείς για την αγορά ενός μτχ Touran (όχι αυτόματου) μοντέλο από το 2007 και μετά. Έχω βρει κάποια στο www.*μη επιτρεπόμενο @ URL* αλλά το θέμα είναι τι να πιστέψεις.

Πριν από λίγο καιρό υπήρχε ένα Cross Touran από την Avis με 22000 χλμ και τιμή 19500€. Τώρα έχει αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1311993/ το οποίο είναι σε πολύ καλή τιμή και με πολύ λίγα χλμ.

Έχω ρωτήσει εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο αν μπορώ να το πάω εκεί για έλεγχο και μου έχει απαντήσει θετικά. Το θέμα είναι από οποιαδήποτε "μάντρα" μεταχειρισμένων πως μπορείς να πάρεις το αυτοκίνητο και να το πας για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

Είμαι ήδη μέλος στο forum και κατόχος ενός Scirocco. Κοιτάμε και εμείς για την αγορά ενός μτχ Touran (όχι αυτόματου) μοντέλο από το 2007 και μετά. Έχω βρει κάποια στο www.*μη επιτρεπόμενο @ URL* αλλά το θέμα είναι τι να πιστέψεις.

Πριν από λίγο καιρό υπήρχε ένα Cross Touran από την Avis με 22000 χλμ και τιμή 19500€. Τώρα έχει αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1311993/ το οποίο είναι σε πολύ καλή τιμή και με πολύ λίγα χλμ.

Έχω ρωτήσει εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο αν μπορώ να το πάω εκεί για έλεγχο και μου έχει απαντήσει θετικά. Το θέμα είναι από οποιαδήποτε "μάντρα" μεταχειρισμένων πως μπορείς να πάρεις το αυτοκίνητο και να το πας για έλεγχο.

Εγώ απ΄ότι ξέρω οι μαντράδες δεν πηγαίνουν το αυτοκίνητο σε συνεργείο της αρεσκείας σου για έλεγχο .

Η Avis όπως ξέρεις είναι εταιρεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων οπότε σίγουρα το αμάξι προέρχεται από ενοικιάσεις ή από μακροχρόνια μίσθωση ...... :wub:

Εγώ θα σου πρότεινα να κοίταγες αυτό :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1280154/

το οποίο εμένα μου "ακούγεται" καλύτερο , σκασμένο στα έξτρα το έχει ! Και μην ξεχνάς το πάς όπου θές και το ξεσκονίζεις , όχι......... "καρπούζι" ο μελένιος :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι είμαι Αθήνα και αυτός στην Κόρινθο, τι θα του πω "έλα Αθήνα να το ελεγξω"; Το βλέπω λίγο δύσκολο...

Αν κρίνω απο τα δικα μας εταιρικά που έχουμε, έχει τύχει να επιστρέψουμε αμάξι μετα απο 3 χρόνια που έληξαν τα leasing σε άψογη κατάσταση και με πολυ λίγα χλμ πχ 36000 χλμ. Μπορει να είναι τέτοια περίπτωση!

Όπως και να έχει θα συνεχίσω το ψάξιμο....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι είμαι Αθήνα και αυτός στην Κόρινθο, τι θα του πω "έλα Αθήνα να το ελεγξω"; Το βλέπω λίγο δύσκολο...

Αν κρίνω απο τα δικα μας εταιρικά που έχουμε, έχει τύχει να επιστρέψουμε αμάξι μετα απο 3 χρόνια που έληξαν τα leasing σε άψογη κατάσταση και με πολυ λίγα χλμ πχ 36000 χλμ. Μπορει να είναι τέτοια περίπτωση!

Όπως και να έχει θα συνεχίσω το ψάξιμο....

Ε και τι είναι μακριά η Κόρινθος ? μισή ώρα απόσταση , πας εσύ πρώτα , το βλέπεις και αν το εγκρίνεις κανονίζεις μετά για επιπλέον έλεγχο εδώ σε συνεργείο της αρεσκείας σου .

Εγώ παραλίγο να πάω Θεσσαλονίκη (και κώλωσα) και εσύ το σκέπτεσαι για Κόρινθο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα ... Άλλος ένας υποψήφιος αγοραστής μεταχειρισμένου Touran Cross 1.4 TSI... Εχω βρει ένα Highline το οποίο είναι φουλ στα έξτρα και με σχεδόν 40000 χιλιόμετρα... Ειδικότερα είναι αυτό...http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...s/view/1832258/ ! Το χρειάζομαι γιατί είδη είμαστε 4 μελής οικογένεια και σκεφτόμαστε να πάμε και για παραπάνω... Οπότε όπως καταλαβαίνετε τέρμα οι αμαρτίες με το GTI!!! :sorry:

Επειδή όμως δεν παίζει "σάλιο" ειδικότερα αυτή την εποχή, σκέφτηκα να δώσω το Polo μου για ανταλλαγή με αυτό. Το έχω ένα χρόνο κοντά και έχω βάλει επάνω φίλτρο , πρόγραμμα , τεμπέλη , ξένον και led φώτα και φιμέ... Το αμάξι είναι άριστο και έχει 25000 χιλιόμετρα σε εθνική μόνο...

Εδώ έρχονται τώρα οι ερωτήσεις μου:

  1. Αν το δώσω με ανταλλαγή πόσο πιστεύεται ότι μπορεί να πιάσει? Το τουραν αυτό έχει 16900 αυτή τη στιγμή , οπότε αν υπολογίσουμε ότι ο μαντράς θέλει να βγάλει και κέρδος , το παίρνει στην καλύτερη το δικό μου π.χ. 16000 €?
  2. Λογικά το touran είναι εκτός εγγύησης. Μπορώ να κάνω επέκταση ακόμα και τώρα ή να το αφήσω και ότι γίνει?
  3. Οσοι έχετε Touran 1.4 TSI είστε ευχαριστημένοι με την κατανάλωση? Με φουλ ρεζερβουάρ πόσο σας έχει βγάλει το περισσότερο σε αυτονομία?
  4. Αν το αγοράσω τώρα θα χρειαστεί να πάρω το σήμα του 2011 ή είναι οκ?
  5. Το Polo το έχω σε τράπεζα... Αν πάρω το Touran μπορώ να συνεχίσω τις δόσεις?
  6. Μπορώ να καταλάβω με το VAG COM αν έχουν πειραχτεί τα χιλιόμετρα?

Ευχαριστλω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.