Jump to content
pagoyras

Καταναλωση 9Ν3

Recommended Posts

:roadrage: παιδια εχω το polo του 2008 1,4 και γα****τε στην καταναλωση!!!! καιει κοντα στα 10 λιτρα μεσα στην πολη!! τι γινετε ρε γαμωτο??? 1,4 και να καιει τοσο πολυ???? δηλαδη αν ειχα το gti το ιδιο θα εκαιγα? με εχει ξεπαραδιασει το ατιμο!!! :hyper:

Edited by activious
μιλαμε παντα κοσμια
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2: παιδια εχω το polo του 2008 1,4 και γαμιετε στην καταναλωση!!!! καιει κοντα στα 10 λιτρα μεσα στην πολη!! τι γινετε ρε γαμωτο??? 1,4 και να καιει τοσο πολυ???? δηλαδη αν ειχα το gti το ιδιο θα εκαιγα? με εχει ξεπαραδιασει το ατιμο!!! :thumbsup2:

λογικά είναι με τα 80 άλογα...

όταν λες μέσα στην πόλη...τι ακριβώς εννοείς???

για παράδειγμα το δικό μου σε πολύ κίνηση κάπου εκεί είναι ίσως και λίγο παραπάνω...αλλά βραδινές ώρες είναι κάπου στο 8,5-9

θεωρητικά κάπου στο 8,3 δίνει ο κατασκευαστής για μέσα στην πόλη...και αν λάβεις υπόψιν και τις συνθήκες στις ελληνικές πόλεις, άστα να πάνε...

γενικά πάντως η μέση κατανάλωση από γέμισμα σε γέμισμα που έχω είναι κάπου στο 7-7,5 αλλά χρησιμοποιώ κατά βάση τον περιφερειακό της πόλης...

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου με κανα σκισιματακι και ετσι καιει γυρω στα 10 εντός... οταν το παω χαλαρα γυρω στα 8

φιλε και εγω χαλαρα το παω τωρα γιατι.... η βενζινη ανεβαινει..... :angel::p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω και εγω ακριβως το ιδιο αυτοκινητο και ειχα παρομοιο προβλημα..Βρηκα την λυση... Αρχικα αλλαξε βενζινά γιατι κανουν μα****ιες και κλεβουν...Μου εχει τυχει να κερδιζω ποσα χλμ με την ιδια τιμη και λεφτα απο βενζιναδικο σε βενζιναδικο...Κακα τα ψεμματα το αμαξι καιει αρκετα στο σταματα-ξεκινα οπως βεβαια και ολα...Οποτε μην κοιτας τι λεει εργοστασιακα,γιατι θα πεσεις στην παγιδα που επεσα και εγω και ολοι...Η τιμη που δινει το εργοστασιο ειναι με ιδανικες συνθηκες με λιγη κινηση στην πολη και εκτος πολης..ετσι ακριβως το αναφερει..Και το ιδιο φυσικα συμβαινει με ολα τα αμαξια...Η  δευτερη λυση ειναι να μην το οδηγας νευρικα γιατι αρπαζει ευκολα σαν αμαξι και οπως ειναι λογικο καιει κιολας (μιας και ειναι 16V) οποτε ηρεμη οδηγηση με οχι πανω απο 3χιλ. στροφες αλλα ποσοχη ουτε και καταω απο 2χιλ. παντα μεσα στην πολη... Τελος και πιο σημαντικο κανε ταξιδια οπως και προτιμησε να βγαινεις εκτος πολης..Εκει πραγματικα θα παθεις σοκ απο το ποσο λιγο καιει και εξηλεωνεται...Συγκεκριμενα μπορει να σου καει με ηπια οδηγηση εως και 5-6 λιτρα στα 100 εκτος πολης...

Edited by activious
μιλαμε κοσμια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.