Jump to content
kwstaspassat2010

Προβλημα Με Δεικτη Βενζινα

Recommended Posts

Πρωτα θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.

Στο ερωτημα σου τωρα,υπαρχει ενδεχομενο να θελει καθαρισμα η πλακετιτσα που εχει στην αντλια της βενζινης μεσα στο τεποζιτο.Πολλες φορες πιανει μακα και δεν δειχνει σωστα.

Το αλλο ενδεχομενο,ειναι να μην στο γεμιζει φουλ ο βενζινας?!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε βενζιναδικο και θα δεις οτι δεν υπαρχει προβλημα απλα ο βενζινας δεν σε φουλαριζε ενω εσυ τον πληρωνες. Δεν του ειχες πει καμια φορα οτι δεν γεμιζει?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και όντως το ντεπόζιτο ήταν γεμάτο γιατί του το είπα μια φορά και ξεχείλισε από έξω...

Ρώτησα στο service και μου είπαν ότι πάντα όταν βάζουμε βενζίνη στο αυτοκίνητο πρέπει να βγάζουμε ΕΝΤΕΛΩΣ το κλειδί από την μίζα γιατί η τρόμπα κάτι παθαίνει και δεν δείχνει σωστά... (μου το εξήγησε κάπως διαφορετικά αλλά δεν το θυμάμαι..κάτι έχει να κάνει με τα ρεύματα στην αντλία).

Από τότε το εφαρμόζω και δεν μου έχει ξαναβγάλει λανθασμένη ένδειξη...

Passat 1.4 tsi 2008

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και όντως το ντεπόζιτο ήταν γεμάτο γιατί του το είπα μια φορά και ξεχείλισε από έξω...

Ρώτησα στο service και μου είπαν ότι πάντα όταν βάζουμε βενζίνη στο αυτοκίνητο πρέπει να βγάζουμε ΕΝΤΕΛΩΣ το κλειδί από την μίζα γιατί η τρόμπα κάτι παθαίνει και δεν δείχνει σωστά... (μου το εξήγησε κάπως διαφορετικά αλλά δεν το θυμάμαι..κάτι έχει να κάνει με τα ρεύματα στην αντλία).

Από τότε το εφαρμόζω και δεν μου έχει ξαναβγάλει λανθασμένη ένδειξη...

Passat 1.4 tsi 2008

Σωστά το ίδιο έχει κάνει και σε μένα.Πρέπει να ξεμιζάρουμε το κλειδί πρώτα και μετά να βάζουμε βενζίνη.Βέβαια και στην αντίθετη περίπτωση ο δείκτης επανέρχεται στην σωστή του θέση μετά από λίγο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας.σορρυ για τα αγγλικα.θα τα εφαρμοσω και θα τα ξαναπουμε.

φιλε κωστα ισως να μην ειναι εκει το προβλημα αλλα να πρεπει να κανεις βασικη ρυθμιση του φλοτερ σου με τον δεικτη στο καντραν..πως γινεται αυτο? με αδειο τεποζιτο ισα που να εχει μεσα μιλαμε να παει να μεινει!τοτε με την βοηθεια του vag com και να εχεις ετοιμα 7 λιτρα βενζινης κανεις την ρυθμιση...αν θες τα βηματα πως θα το κανεις πες μου! ειτε μονος σου η σε φιλο με vag com η σε αντιπροσωπεια το ιδιο θα κανουν!υπαρχει πιθανοτητα να ειναι το φλοτερ να μην διαβαζει καλα αλλα αν το βγαλεις και το καθαρισεις ενδεχεται να το κανεις χειροτερα αν θες φωτο πως ειναι μεσα εχω το πρωτο φλοτερ να ανεβασω φωτο.. τιμη καινουργιου 70 ευροπουλα ισως και φθηνοτερα αν σου κανουν εκπτωση... ρωτα με πως θες να σε βοηθησω....

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο στιν αντιπροσωπεια να δω τι θα μου πουν και θα σου πω φιλε μου να με βοηθησεις αν δεν κανουν τιποτα.ευχαριστω πολυ για οτι ειπες.θα επικοινωνισουμε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.