Jump to content
yositosi

Adaptive Cruise Control - Επεξήγηση

Recommended Posts

Επεξήγηση της λειτουργίας του Adaptive Cruise Control. Δυστυχώς το αρχείο το έχω μόνο στα Γερμανικά...

ACC techical

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου θυμάμαι να γινόταν αναφορά περί κωδικοποιήσεων σε περίπτωση after market τοποθέτησης Cruise Control, παρακάτω ένα αρχειάκι με κάτι οδηγίες που βρήκα αναζητώντας κάτι άλλο:

Activating - deactivating cruise control

Δεν έχω καλώδιο vag-com οπότε δεν ξέρω αν αυτό αρκεί :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Από βδομαδα θα βάλω Cruise Control... Περιμένω να μου το φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου είπαν Γιώργο και που?

Υ.Γ. Οτι άλλη χαζομάρα σου κατεβαίνει παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς τρελέ... για τα ουσιαστικά απλα μας τα ανακοινώνεις. Σου το λέω γιατί νομίζω ότι στη Seat θα έκανες τη δουλειά σου με λιγότερα λεφτά και χωρίς ταλαιπωρία (στην Βέροια). Κατά 99% το ίδιο ανταλλακτικό έχουν και στα δικά τους :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στην seat τον ψηλό και μου είπε δεν έχουν τον ίδιο διακόπτη οπότε δεν τεριάζει (τι νόμιζες δεν θα ρωτούσα?) :tongue: .

200 ευρό μου τον χρεώνουν στον Τεγούση. Τώρα και 20-30 ευρό ποιο φθηνά άμα ήταν Θεσσαλονίκη που δεν νομίζω άμα βάλεις και της βενζίνες έρχονται στα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είπε ο Μάκης ότι στα Seat δεν χρησιμοποιούν το ξεχωριστό μαρκούτσι για το Cruise Control, τότε δεν έχουν.

Οπως και να έχει μια χαρά τιμούλα μου φαίνεται ότι σου είπε ο Τεγούσης! :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είπε ο Μάκης ότι στα Seat δεν χρησιμοποιούν το ξεχωριστό μαρκούτσι για το Cruise Control, τότε δεν έχουν.

Οπως και να έχει μια χαρά τιμούλα μου φαίνεται ότι σου είπε ο Τεγούσης! :frantics:

Βασικά ο Μάκης μου είπε ότι το μαρκούτσι το δικό τους είναι διαφορετικό. Δεν το πήγα ακόμα περιμένω να έρθει και η ζώνη να το βάλω 1 φορά μέσα το αμάξι. Σίμο το cruise control έχει αισθητήρες για να κρατά και απόσταση από το προπορευόμενο όχημα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι Γιώργο! Εκείνο είναι το Adaptive Cruise Control και ήταν στα EXTRA (όπως ήταν και το Lane Assist, κτλ κτλ κτλ).

Εμείς (και εσύ σε μερικές μέρες) φοράμε το απλά κλασικό Cruise Control

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι απλοί θνητοί. Που περιοριζόμαστε σε σχέση με τους άλλους με τα πολλα cc or diesel που τα αγοράζουν ποιο φθηνά και έχουν ποιο full εξοπλισμό από τους δικούς μας τους έξυπνους που τα φορτώνουν όλα με φόρους και ένα σωρό μαλακ.....ίες και η τιμή του αυτοκινήτου πάει στα ύψη και περνάει και την τιμή της ποιο μεγάλης έκδοσεις του αυτοκινήτου που τα έχει στάνταρ όλα αυτά που πλήρωσες αλλά λόγο τεκμηρίων περιορίζεσε στα 1800cc. Από 2000cc και πάνω θεωρήσε σεΐχης.

Οπότε κάτσε βλάκα Έλληνα τόσα χρόνια και πλήρωνε της νόμους που βγήκαν το 1900 και άμα έχεις καινούργιο diesel που έχει ποιο λίγους ρύπους από το βενζινοκήνητο Άμα σε ποιάσουν Θεσσαλονίκη Αθήνα θεωρήσε εγκληματίας ενώ τα 20ετίας αστικά-ταξί-λεωφορία-φορτηγά που πετάνε καθες μορφής καρκίνο από την εξάτμιση είναι νόμιμα. Λατρεύω Αυτήν την χώρα.

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Το cruise control θα έρθει από Γερμανία τελικά.... :D

Θα μπει μαζί με την ζώνη από βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.