Jump to content
tsolias26

Cruise Control Σε Polo Gti 6R

Recommended Posts

Εδώ είναι κάποιος από Συγκαπούρη που λέει ότι έχει βάλει ή μπορεί να βάλει cruise control σε Polo GTI 6R!

http://jimmy-cbx.blogspot.com/

Του έστειλα μήνυμα αν μπορεί να φτιάξει κανένα DIY για εμάς και να τον πληρώσω στο τέλος βέβαια! Για να δούμε!

Βρήκα και αυτό!!!

http://jimmy-cbx.blogspot.com/2011/09/wing-mirror-led-light-retrofit.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με τον ίδιο εγκέφαλο άνεσης?

Αρκεί να είναι έκδοση:

Part number >

***-937-087-*** και μπαίνει μια χαρά!!

Το δεύτερο link είναι Polo GTI !

Από τι λένε και οι ίδιοι τους έβγαλε την παναγία για να το βάλουν όμως τα κατάφεραν! :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

βρηκα αυτο

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1789_c367_Cruise-Control---Retrofit---VW-Polo-6R---with-MFD.html

το μονο που μενει να μαθουμε ειναι το part number του εγκεφαλου ανεσης στα GTI μας δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Θα τον υποστηρίζει σίγουρα μην ανησυχείτε!!! Αντε ρε παιδιά ... κάντε και κανένας άλλος καμιά κίνηση μήπως και βάλουμε! Εγώ εδώ Ηγουμενίτσα δεν παίζει να βρω με τίποτα καλό ηλεκτρολόγο. Αθήνα νομίζω άνετα βρίσκετε... Κάποιον με VAG COM σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε παίδες βρήκε κανένας άκρη με το cruise control ?

βρήκα έναν τεχνικό και το έβαλε σωστά. Οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει p.m. για να δώσω στοιχεία επαφής

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

βρήκα έναν τεχνικό και το έβαλε σωστά. Οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει p.m. για να δώσω στοιχεία επαφής

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαρμόσυνα νέα είναι αυτά!!! :clapping: :clapping: =@ =@ =@:give_rose: :give_rose: :give_rose::air_kiss: :air_kiss: :air_kiss: :air_kiss: :air_kiss:

Σου στέλνω p.m.!!

Link to comment
Share on other sites

Την προσεχή κυριακή θα κάνουμε σε εμενα την απόπειρα. Κατεβαίνω Αθήνα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΕΙ!!!! =@ =@ :acute: :acute: :give_rose::air_kiss: :air_kiss: :air_kiss:

Δύομιση ώρες προσπάθεια και ο Θανάσης να είναι σίγουρος ότι θα μπει το cruise παρόλο που εγώ το έπαιζα άπιστος Θωμάς!!! Τελικά κατάπια την γλώσσα μου όταν είδα το πράσινο λαμπάκι να ανάβει πάνω στο καντράν ... κάτι που δεν έχω δει ποτέ εώς τώρα εδώ και περίπου ένα χρόνο που έχω το cruise επάνω χωρίς να λειτουργεί. Ένα μόνο πράγμα θα πώ ... ο τύπος ξέρει τα κέρατά του από aftermarket σε VW και σίγουρα θα τον προτιμήσω πάλι σε περίπτωση που θα προκύψει μελλοντικά πρόβλημα.

Να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Θανάση που έκανε πραγματικότητα το όνειρο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα (Α-Polo) για το πρείξιμο που δέχτηκε από μέρος μου και δεν με κοπάνησε στο τέλος! Επίσης ευχαριστώ και τον Αριστείδη (enas - aris) που μας έφερε σε επαφή με τον Θανάση, χωρίς αυτόν θα ήμασταν στο κενό!

Θα πώ μελλοντικά εντυπώσεις για το cruise control και για θέματα κατανάλωσης (πόσο καλύτερα είναι τα πράγματα τώρα)!

ΜΠΗΚΕ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!! :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:

Edited by TSOLIAS30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΗΚΕ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!! :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:

Έλα Γιώργο επιτέλους, συγχαρητήρια :goodjob:

Μήπως σου είπε ο Θανάσης τι έφταιγε ή τα ξήλωσε όλα και τα ξανάκανε από την αρχή; Κάνατε κάποιες αλλαγές στον προγραμματισμό;

Edited by A-Polo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δημ'ητρη! Πάρε σειρά γρήγορα γιατί το cruise control είναι πραγματικά άλλη φάση!

Κώστα τα βάλαμε όλα από την αρχή για καλό και για κακό... Απότι μου είπε ήταν και κάποια καλώδια σε λάθος φύσες αλλά δεν μου είπε ποιες (μυστικά του επαγγέλματος)...

Τον προγραμματισμό τον ξαναέκανε με VAS αφού ήξερε ακριβώς πια bytes πρέπει να αλλάξουν...

Μου έκανε πάντως εντύπωση που ήταν σίγουρος ότι θα ενεργοποιηθεί αμέσως , παρόλο που είναι το 1ο GTI που βάζει!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει αν μπαίνει κ στο δικό μου; Επειδή κάνω αρκετά χιλιόμετρα ημερησιος θα μου ήταν πολυ χρήσιμο polo6r 1.2tdi ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και πολύ ξεκούραστο στα ταξίδια!

Γύρισα προχθές με μέσο όρο ταχύτητας 80-120 χιλ. ανά ώρα και η κατανάλωση έδειχνε στο trip 5.7 - 6.0 λίτρα στα 100.

Αμάξι με δύο άτομα και φουλ από αποσκευές! (να σημειώσω ότι είμαι εδώ και κάποιο καιρό εντελώς μαμα!)

Προσπάθησα να το χρησιμοποιήσω όσο το δυνατό περισσότερο κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

Είναι πολύ ενδιαφέρον όταν το είχα στα 110 χιλ/ώρα ρυθμισμένο και το πατάω να μπει από τα 60 χιλ/ώρα... ξαφνικά νιώθεις σαν ένα σχοινί να σε τραβάει από μπροστά και από τα 60 η βελόνα πάει και κάθεται σταθερά στα 110 χιλ/ωρα!!!

Προσωπική άποψη : δεν πρέπει να λείπει από κανένα αμάξι! 8)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και πολύ ξεκούραστο στα ταξίδια!

Γύρισα προχθές με μέσο όρο ταχύτητας 80-120 χιλ. ανά ώρα και η κατανάλωση έδειχνε στο trip 5.7 - 6.0 λίτρα στα 100.

Αμάξι με δύο άτομα και φουλ από αποσκευές! (να σημειώσω ότι είμαι εδώ και κάποιο καιρό εντελώς μαμα!)

Προσπάθησα να το χρησιμοποιήσω όσο το δυνατό περισσότερο κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

Είναι πολύ ενδιαφέρον όταν το είχα στα 110 χιλ/ώρα ρυθμισμένο και το πατάω να μπει από τα 60 χιλ/ώρα... ξαφνικά νιώθεις σαν ένα σχοινί να σε τραβάει από μπροστά και από τα 60 η βελόνα πάει και κάθεται σταθερά στα 110 χιλ/ωρα!!!

Προσωπική άποψη : δεν πρέπει να λείπει από κανένα αμάξι! 8)

Για τι εισαι μαμα ρε τσολια...?τι εγινε...?

Link to comment
Share on other sites

Για τι εισαι μαμα ρε τσολια...?τι εγινε...?

Εντελώς μαμά φίλε μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τον κινητήρα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

εφτασε και η δικια μου ωρα το poliδιον μου να αποκτησει το περιβοητο cruise control !!! Αντιπροσωπια εντος αττικης το τοποθετει!!!! Ετσι λοιπον το εβαλα και εγω, για 2 ωρες και 208χλμ με το cruise σχεδον κολλημενο στο 120χλμ. (επεφτε μονο στα διοδια) και να το αποτελεσμα!!

IMG_0327.jpg

p.s. δεν εχω προβλημα να αναφερω μεσα στο φορουμ ποιος το τοποθετησε αλλα θα προτιμουσα καποιος mod να μου δωσει το ελευθερο πριν το κανω, αλλιως π.μ. :thumbsup2:

Edited by idamanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.