Jump to content
profchaos

Πιθανό Πρόβλημα Σασμάν Προτάσεις Συνεργείων

Recommended Posts

Γεια σας δυστηχώς απο τι μου είπε ο Παζαρόπουλος το αυτοκίνητο εχει πρόβλημα στα σασμάν.Αρχικά ξεκίνησε σαν ενα μικρό τρέμουλο τώρα ακουγεται τρέμουλο αρκετό στην νεκρά και ακίνητο το αυτοκίνητο ΑΛΛΑ οταν πατήσω τέρμα τον συμπλέκτη δεν ακουγεται τπτ ειναι αθόρυβο..Μου είπαν οτι οταν ειναι αθόρυβο πατώντας συμπλέκτη τοτε θέλει αντικατάσταση το ρουλεμαν του συμπλέκτη..

Στις ταχύτητες που μπαίνουν κανονικότατα η πρώτη έχει σοβαρό πρόβλημα ακουγεται αρκετός θόρυβος και λίγοτερος σε 2 και 3..Θα το πάω και σε αλλα συνεργεία μήπως και ειναι κατι αλλο.Το αυτοκίνητο έχει κάνει 70.000 Golf V 1.4 2004 μοντέλο οχι το FSI.

Γνωρίζετε κάποιο καλό συνεργείο οπου θα το προσέξουν πολύ και εχουν λογικές τιμές;

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα λύθηκε το πήγα στον Ηλία τσουκαλέρη στο Αιγάλεο που προτείνανε τα παιδιά στο φορουμ.Μου άλλαξε μια πλακέτα ρουλεμάν στο σασμάν που δημιουργούσε το πρόβλημα και δίσκο πλατό.Το αμάξι λειτουργεί άψογα εκτός απο ενα περίεργο που παρουσίαζει οταν βάζω 5η ταχύητα και οποτε παταω γκάζι στην 5η ταχύτητα πάντα η ταχύτηα κάνει κίνηση μπρος πίσω..Εργοστασίακα δεν το έκανε .Με διαβεβαίωσε οτι είναι φυσιολογικό αλλα η κίνηση που κάνει ειναι μεγαλούτσικη οπότε θα το πάω μέσα στην εβδομάδα να το δεί για να μου φύγει ο οποιος ενδοιασμός.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα λύθηκε το πήγα στον Ηλία τσουκαλέρη στο Αιγάλεο που προτείνανε τα παιδιά στο φορουμ.Μου άλλαξε μια πλακέτα ρουλεμάν στο σασμάν που δημιουργούσε το πρόβλημα και δίσκο πλατό.Το αμάξι λειτουργεί άψογα εκτός απο ενα περίεργο που παρουσίαζει οταν βάζω 5η ταχύητα και οποτε παταω γκάζι στην 5η ταχύτητα πάντα η ταχύτηα κάνει κίνηση μπρος πίσω..Εργοστασίακα δεν το έκανε .Με διαβεβαίωσε οτι είναι φυσιολογικό αλλα η κίνηση που κάνει ειναι μεγαλούτσικη οπότε θα το πάω μέσα στην εβδομάδα να το δεί για να μου φύγει ο οποιος ενδοιασμός.

Αυτο με τη μετακινηση του λεβιε το παρουσιαζαν κατι παλια μοντελα διαφορων εταιρειων δεν ειναι δυνατον σε Golf 5αρι να μιλαμε για φυσιολογικη μετακινηση μην τρελαθουμε κιολας.Αν ηταν φυσιολογικο θα το εκανε σε ολους και σε σενα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη μετακινηση του λεβιε το παρουσιαζαν κατι παλια μοντελα διαφορων εταιρειων δεν ειναι δυνατον σε Golf 5αρι να μιλαμε για φυσιολογικη μετακινηση μην τρελαθουμε κιολας.Αν ηταν φυσιολογικο θα το εκανε σε ολους και σε σενα απο την αρχη.

Δεν το έκανε η αλήθεια ειναι.Εντάξει ο Ηλίας ειναι απο τα πολύ καλά παιδιά που έχω γνωρίσει στον χώρο πιστευω οτι θα το διορθώσει άμεσα.κάποιο μοντάρισμα θα θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.