Jump to content
TSI

Λαδια Edge 5W-30 Castrol?

Recommended Posts

Pωτάω για να ξέρω αν μπορώ οταν κάνω αλλαγή μετα το στρώσιμο να βάλω αυτά. Είναι καλύτερα απο τα απλά 5W-30?

Τα προϊόντα Castrol Edge αποτελούν την πιο ολοκληρωμένη σειρά λιπαντικών για κινητήρες, έχοντας άριστη συμπεριφορά σε όλες τις κρίσιμες παραμέτρους του κινητήρα. Τα Castrol Edge παράγονται από μία πλήρως συνθετική συνταγή η οποία απευθύνεται αποκλειστικά σε απαιτητικούς οδηγούς που αγαπάνε το αυτοκίνητό τους.

Το Castrol Edge 5W-30 είναι ειδικά σχεδιασμένο για:

•να προσφέρει την απαιτούμενη, από τις πιο αυστηρές δοκιμές της VW, προστασία των μερών του κινητήρα

•σύγχρονους βενζινοκινητήρες & πετρελαιο- κινητήρες VW

•να προστατεύει τα σύγχρονα συστήματα εκπομπών καυσαερίων

•να καταπολεμάει τις επικαθήσεις των βαλβίδων, προσφέροντας μοναδική προστασία στις βαλβίδες κινητήρων FSI

•να προσφέρει ιδανική λίπανση λόγω της συνθετικής του τεχνολογίας

Προδιαγραφές:

•5W-30

•VW 504 00/ 507 00

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που καλυπτει τις προδιαγραφες που απαιτουνται για το αυτοκινητο ειναι ΟΚ.

Σαν λαδια,θεωρουνται απο τα καλυτερα στην αγορα αυτη την στιγμη.

Επισης,αν ψαξεις και στο ιντερνετ,υπαρχουν ελληνικα μαγαζια που τα εχουν και σε πολυ καλες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ΤΑ καλύτερα και όχι κάποια από τα καλύτερα...

Βάλε αυτά: http://www.g-market.gr/ProductDetailsForParent.aspx?product=3376e5f3-26b1-4ae3-b376-1b6fee91cfe7&Code=002791&Description=Mobil%201%20ESP%20Formula%20SAE%205W-30

Παράγγειλε ένα 4λιτρο και είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η Vw λέει Castrol. Tα λάδια αυτά τεριάζουν στις προδιαγραφές για το polo?

Έχω ήδη βάλει μία φορά και δε μου έχει κάψει σχεδόν σταγόνα! Τώρα σε 800km που πιάνω τα 15.000 έχω πάρει πάλι 4lt να τα χώσω... Mobil 1 ESP Formula και Castrol Edge είναι από τις καλύτερες επιλογές! Δοκιμασμένα από πολλά παιδιά εδώ μέσα, άρα καρατσεκαρισμένα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη βάλει μία φορά και δε μου έχει κάψει σχεδόν σταγόνα! Τώρα σε 800km που πιάνω τα 15.000 έχω πάρει πάλι 4lt να τα χώσω... Mobil 1 ESP Formula και Castrol Edge είναι από τις καλύτερες επιλογές! Δοκιμασμένα από πολλά παιδιά εδώ μέσα, άρα καρατσεκαρισμένα...

Στα πότε έκανες την πρώτη Αλλαγή στα 3,000? Πιο απο τα δύο θεωρείς καλύτερο? (Η Vw λέει Castrol).

Link to comment
Share on other sites

Στα 3500 έκανα την πρώτη αλλαγή. Κατά τη γνώμη μου και τα δύο είναι εξίσου καλά. Πήρα τα Mobil 1 γιατί τα είχαν σε κουτί των 4 λίτρων και έβγαιναν φθηνότερα κατά 10 ευρώ. Αλλιώς μπορεί να έπαιρνα και τα Castrol.

Link to comment
Share on other sites

Στα 3500 έκανα την πρώτη αλλαγή. Κατά τη γνώμη μου και τα δύο είναι εξίσου καλά. Πήρα τα Mobil 1 γιατί τα είχαν σε κουτί των 4 λίτρων και έβγαιναν φθηνότερα κατά 10 ευρώ. Αλλιώς μπορεί να έπαιρνα και τα Castrol.

Στην Vw έκανες αλλαγη η σε συνεργειο?

Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο (τότε) συνεργείο, στον Παζαρόπουλο. Τώρα επειδή αυτός πλέον δεν έχει VW θα το πάω Automarin που είναι και κοντά στο σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.