Jump to content
BECKMAN

Προβλημα Ρελαντι 1.2 Τsi Polo 6R (Sos)

Recommended Posts

καλησπερα παιδια οταν βαζω το αμαξι μου μπροστα καθε μερα ακουω ενα θορυβο στο ρελαντι μου και ακουγεται εντονα απο μεσα στην δεξια μερια εμπρος σαν να τριζει κατι πολυ δυνατα και οταν αφηνω να δουλευει ο κινητηρας πολυ ωρα στο ρελαντι μου ανεβαζει την μεση καταναλωση υπερβολικα δλδ σημερα το ειδα στα 40 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα οταν ομως ειμαι ενκινηση δεν ακουγεται τπτ μηπως ξερετε τι μπορει να ειναι ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια οταν βαζω το αμαξι μου μπροστα καθε μερα ακουω ενα θορυβο στο ρελαντι μου και ακουγεται εντονα απο μεσα στην δεξια μερια εμπρος σαν να τριζει κατι πολυ δυνατα και οταν αφηνω να δουλευει ο κινητηρας πολυ ωρα στο ρελαντι μου ανεβαζει την μεση καταναλωση υπερβολικα δλδ σημερα το ειδα στα 40 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα οταν ομως ειμαι ενκινηση δεν ακουγεται τπτ μηπως ξερετε τι μπορει να ειναι ???

Hi,

Μάλλον λες για τον συντονισμό που ακούγεται πίσω από το ντουλαπάκι περίπου; Μου το έκανε και εμένα, το πήγα, το πείραξαν λίγο (το σωληνάκι που συντόνιζε) και μετά οκ. Βεβαια τώρα συντονίζει κάτι από κάτω, προς τα πίσω στην εξάτμιση αλλά άλλο αυτό ;).

Εάν αφήνεις πολύ ώρα στο ρελαντί, λογικό να ανεβαίνει τόσο πιστεύω.

Edited by mk2911
Link to comment
Share on other sites

Hi,

Μάλλον λες για τον συντονισμό που ακούγεται πίσω από το ντουλαπάκι περίπου; Μου το έκανε και εμένα, το πήγα, το πείραξαν λίγο (το σωληνάκι που συντόνιζε) και μετά οκ. Βεβαια τώρα συντονίζει κάτι από κάτω, προς τα πίσω στην εξάτμιση αλλά άλλο αυτό :).

Εάν αφήνεις πολύ ώρα στο ρελαντί, λογικό να ανεβαίνει τόσο πιστεύω.

οχι φιλαρακι μου αυτο το εχω φτιαξει ακουγεται ενας αλλος θορυβος στο ρελαντι καποιες φορες οταν ειναι να το βαλω μπροστα καταλαβες΄΄σαν κατι να φτερουγιζει απλα ακουγεται απο μεσα οταν ανοιγω το καπο μπροστα δεν το ακουω καθολου....

-------------------------------------------------------------------------

το εχω ηχογραφηση πρεπει να το ακουσεται πως μπορω να το βαλω εδω???μπορειτε να μου πειτε΄????

Εγινε συχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

το εχω ηχογραφηση πρεπει να το ακουσεται πως μπορω να το βαλω εδω???μπορειτε να μοθ πειτε΄????

Αν είναι εύκολο, ανέβασέ το να το ακούσουμε (στην απάντηση σου --> click to attach files --> βρες το αρχείο κ ΟΚ. Λογικά θα στο ανεβάσει έτσι αν υποστηρίζεται το format.)

edit: ή καλύτερα κάντο zip πριν το ανεβάσεις... εάν χρειαστείς κάτι μου λες.

Edited by mk2911
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο, ανέβασέ το να το ακούσουμε (στην απάντηση σου --> click to attach files --> βρες το αρχείο κ ΟΚ. Λογικά θα στο ανεβάσει έτσι αν υποστηρίζεται το format.)

edit: ή καλύτερα κάντο zip πριν το ανεβάσεις... εάν χρειαστείς κάτι μου λες.

δεν μου χει attach μου εχει insert link,insert image,insert email,insert quatation,insert code snippet,insert media βοηθησε με φιλε μου γτ δεν μου εχει κατι τετοιο....

Αν είναι εύκολο, ανέβασέ το να το ακούσουμε (στην απάντηση σου --> click to attach files --> βρες το αρχείο κ ΟΚ. Λογικά θα στο ανεβάσει έτσι αν υποστηρίζεται το format.)

edit: ή καλύτερα κάντο zip πριν το ανεβάσεις... εάν χρειαστείς κάτι μου λες.

http://Ηχογράφηση.rar - RAR archive, unpacked size 27.846 bytes

τωρα μπηκε???

My link

Link to comment
Share on other sites

δεν μου χει attach μου εχει insert link,insert image,insert email,insert quatation,insert code snippet,insert media βοηθησε με φιλε μου γτ δεν μου εχει κατι τετοιο....

http://Ηχογράφηση.rar - RAR archive, unpacked size 27.846 bytes

τωρα μπηκε???

My link

επιτελους το βρηκα ¨δες το παιδια ????

αυτος ο λεπτος ηχος που ακουγεται ακουγεται απο μεσα παιδια..αν μπορειτε πες τε μου τι ειναι?????

Edited by BECKMAN
Link to comment
Share on other sites

το ακουσατε παιδια ??????

Αύτο το ακούς ενώ είσαι μέσα με κλειστά παράθυρα και καπό?? Σαν τρακτερ ακούγεται :shocked: . Εμένα τουλάχιστον δεν κάνει τετειο ήχο

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Αύτο το ακούς ενώ είσαι μέσα με κλειστά παράθυρα και καπό?? Σαν τρακτερ ακούγεται :shocked: . Εμένα τουλάχιστον δεν κάνει τετειο ήχο

ναι φιλαρακι με κλειστα ολα και κανει ετσι στο ρελαντι ενω οταν ειναι εν κινηση δεν ακουγεται και δεν ξερω τι ειναι τι λεσ να φταιει????

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με παιδια μηπως ξερετε απο που μπορει να ακουγεται αυτος ο θορυβος???απαντηστε μου...

Πέρνα μια βόλτα απο μία αντιπροσωπεία να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια βόλτα απο μία αντιπροσωπεία να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

πηγα φιλε και εκεινη την ωρα δεν εκανε κανενα ηχο μετα που πηγα σπιτι παλι το ξανακανε δεν ξερω τι γινεται το περιεργο ειναι οτι οταν το εχω στο ρελαντι και κανει αυτον τον θορυβο που ακουγεται στην ηχογραφιση σαν τρακτερ ανεβαινει η μεση καταναλωση γυρω στο 45 με 50 λιτρα και οταν ομως παω εν κινηση ολα ειναι νορμαλ εχεις καθολου ιδεα τι γινεται????

Link to comment
Share on other sites

πηγα φιλε και εκεινη την ωρα δεν εκανε κανενα ηχο μετα που πηγα σπιτι παλι το ξανακανε δεν ξερω τι γινεται το περιεργο ειναι οτι οταν το εχω στο ρελαντι και κανει αυτον τον θορυβο που ακουγεται στην ηχογραφιση σαν τρακτερ ανεβαινει η μεση καταναλωση γυρω στο 45 με 50 λιτρα και οταν ομως παω εν κινηση ολα ειναι νορμαλ εχεις καθολου ιδεα τι γινεται????

Kάτι σίγουρα δέν πάει καλά, εγώ δέν εχω πάθει κάτι παρόμοιο, σου έκαναν διαγνωστικό μήπως έχει αποθηκεύση κάποιο σφάλμα ο εγκέφαλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι να πω, θόρυβο στο ρελαντί μου έκανε κ εμένα - παρόμοιο με αυτό και εάν προχωρούσα έστω και χιλιοστό στοπ ο συντονισμός - αλλά δεν είχα δει ποτέ να ανέβει η κατανάλωση τόσο πολύ, οπότε μάλλον κάτι άλλο παίζει! :laugh:

Δεν ξέρω να σου πω, παρα μόνο ότι επειδή μασ είχε σπάσει τα νεύρα, το πήγα στην αντιπροσωπεία, τους το άφησα 3 μέρες και κυκλοφορούσα με το αυτοκίνητο εξυπηρέτησης για να βρεθεί κάποια λύση. -όχι ότι βρέθηκε, εκεί δεν έκανε και τπτ ιδιαίτερο ή δεν έδωσαν βάση κ μόλισ το πήρα σπίτι άντε πάλι...! είναι μια λύση όμως....αν εμπιστεύεσαι τους ανθρώπους στην αντιπροσωπεία μην διστάσεις.)

btw: update έχει γίνει στο δικό σου, έτσι δεν είναι;

Edited by mk2911
Link to comment
Share on other sites

...

Ένας φίλος μου με Skoda Roomster 1.2Tsi είχε ένα παρόμοιο ήχο στο ρελαντί κι όταν πήγε στην αντιπροσωπεία του αλλάξανε το φίλτρο βενζίνης κι από τότε σταμάτησε ο θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι να πω, θόρυβο στο ρελαντί μου έκανε κ εμένα - παρόμοιο με αυτό και εάν προχωρούσα έστω και χιλιοστό στοπ ο συντονισμός - αλλά δεν είχα δει ποτέ να ανέβει η κατανάλωση τόσο πολύ, οπότε μάλλον κάτι άλλο παίζει! :laugh:

Δεν ξέρω να σου πω, παρα μόνο ότι επειδή μασ είχε σπάσει τα νεύρα, το πήγα στην αντιπροσωπεία, τους το άφησα 3 μέρες και κυκλοφορούσα με το αυτοκίνητο εξυπηρέτησης για να βρεθεί κάποια λύση. -όχι ότι βρέθηκε, εκεί δεν έκανε και τπτ ιδιαίτερο ή δεν έδωσαν βάση κ μόλισ το πήρα σπίτι άντε πάλι...! είναι μια λύση όμως....αν εμπιστεύεσαι τους ανθρώπους στην αντιπροσωπεία μην διστάσεις.)

btw: update έχει γίνει στο δικό σου, έτσι δεν είναι;

ναι φιλαρακι εχει γινει uptade μολισ το πηρα απο το πρωτο μεγαλο service το εκανε θα παο να μου κανουνε ενα διαγνωστικο ναι το ιδιο προβλιμα πρεπει να εχουμε γτ μονο στο ρελαντι το κανει αυτο μηχανικος ειμαι και εγω κατι μου λεει οτι κατι με την ντρομπα βεντζινις γινεται...

Ένας φίλος μου με Skoda Roomster 1.2Tsi είχε ένα παρόμοιο ήχο στο ρελαντί κι όταν πήγε στην αντιπροσωπεία του αλλάξανε το φίλτρο βενζίνης κι από τότε σταμάτησε ο θόρυβος.

μα φιλαρακι απο service to πηρα το αμαξι θα παω αυριο και θα φανε πολυ χεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλες κάποια άκρη (το ελπίζω!), πες μας να έχουμε και εμείς μια ιδέα του τι συμβαίνει!

οκ παιδια θα το παω μετα το πασχα παιδια εχτες και προχτες που το βαλα μπροστα δεν ακουσα κανενα θορυβο περιεργα πραγματα ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι μου το ξαναεκανε αυτον τον ηχο παλι σημερα στο ρελαντι εντομεταξυ αυτο αρχισε να το κανει απο την στιγμη που μου σιντονισανε τα δυο σωληνακια μπροστα δεξια σε εσας κανει κατι τετοιο θορυβο???εχω ξενερωσει ρτην ζωη μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι μου το ξαναεκανε αυτον τον ηχο παλι σημερα στο ρελαντι εντομεταξυ αυτο αρχισε να το κανει απο την στιγμη που μου σιντονισανε τα δυο σωληνακια μπροστα δεξια σε εσας κανει κατι τετοιο θορυβο???εχω ξενερωσει ρτην ζωη μου

Δηλαδή σου έσφιξαν τα σωληνάκια και μετά άρχησε αυτός ο ήχος?

Κανανάλωση στο ρελαντί?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έσφιξαν τα σωληνάκια και μετά άρχησε αυτός ο ήχος?

Κανανάλωση στο ρελαντί?

ΝΑΙ φιλε μου μολις μου σιντονησαν τα σωληνακια εκεινα αρχησε στο ρελαντι καθε πρωι να κανει αυτον τον θορυβο..εχεις ιδεα ποια ειναι αυτα τα σωληνακια για να τα δω??

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ φιλε μου μολις μου σιντονησαν τα σωληνακια εκεινα αρχησε στο ρελαντι καθε πρωι να κανει αυτον τον θορυβο..εχεις ιδεα ποια ειναι αυτα τα σωληνακια για να τα δω??

An ενοείς τα γνωστά είναι απο την πλευρά του συνοδηγού 2 σωλινάκια τα οποία ακουμπάνε στο μέταλλο και κάνει τον ήχο αυτό, εγώ δέν θα το πείραζα μόνος μου γιατι εάν έκαναν καμία :clapping: στην αντιπροσωπεία μετά θα λένε οτι το έκανες εσύ.

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

An ενοείς τα γνωστά είναι απο την πλευρά του συνοδηγού 2 σωλινάκια τα οποία ακουμπάνε στο μέταλλο και κάνει τον ήχο αυτό, εγώ δέν θα το πείραζα μόνος μου γιατι εάν έκαναν καμία :lol: στην αντιπροσωπεία μετά θα λένε οτι το έκανες εσύ.

ΜΠΟΡΕΙΣ να βαλεις μια φωτο για να με προσανατολισεις καλητερα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.