Jump to content
cjgeorgio

Υδρογονοκίνηση

Recommended Posts

................................................................................................................................................................

φιλε manbag δεν εχω ν αποδειξω κατι..και ειδικα σε καποιους που το παιζουν ειδικοι και ξερολες,γιατι πολυ απλα δεν εχω την αναγκη και το λογο να πω ψεματα,αυτα!

Είναι κατανοητό ότι δεν πουλάς ούτε διαφημίζεις ,

αλλά εγώ πρότεινα κάτι το οποίο θα μας έλυνε κάθε απορία σε όσους ενδιαφέρονται για τρόπους εξοικονόμησης χρημάτων απο οικονομία στα καύσιμα , ιδικά σε όσους εξαρτόμαστε απο την βενζίνη λογω δουλειάς

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

δεν εχω να πω κατι αλλο εδω μεσα αρκετα, γιατι θα ξεφυγουμε...και δεν θελω! εξαλου δεν θελω να το χοντρυνω αλλο και λογω της συμμετοχης μου στο Δ.Σ. της λεσχης! οποιος εχει αποριες η θελει να δει το κιτακι μπορει να ερθει στις συναντησεις της λεσχης να τα πουμε απο κοντα και να του λυσω τις οποιες αποριες...

Edited by PanosVR6
Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερεται αναλογια καυσιμο/αερα.Για ογκομετρηση του αερα παιζει ρολο

1.ο κυβισμος

2.η πιεση (turbo) ή υποπιεση

Η βενζινη ,αφου ο κινητηρας εχει ολοκληρωσει την φαση τροφοδοσιας των κυλινδρων και βρισκεται στην φαση της συμπιεσης ψεκαζεται με μηχ.τροπο μεσα στους κυλινδρους.

Και καταληγουμε στο συμπερασμα οσο πιο πλολλη βενζινη ψεκαζεται ,αρα αλλαζει η αναλογια,δεν αλλαζει ο ογκος του αερα,αλλα η πιεση του μεσα στα κυλινδρα ,γιατι μειωνεται ο διαθεσιμος χωρος (αφου πια τον μοιραζεται με την βενζινη)

και συμφωνα με την φυσικη .τα υγρα ειναι ασυμπιεστα.

Link to comment
Share on other sites

θελετε οικονομια?θελετε αλογα?θελετε ροπη , δυναμη? μια ειναι η λυση κ T κ D........ http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/105256.asp

......ολα τα αλλα sorry απ ολους αλλα ειναι πειραματα..... :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση αλλά έχω και άλλες δουλειές εκτός απο το να απαντάω στον Adriver που σε ρόλο εκδικητή προσπαθεί να αποδείξει οτι δεν κάνει δουλειά η τεχνολογία της υδρογονοκίνησης δυστυχώς όμως χωρίς αποτέλεσμα.

Η απάντηση στις πράξεις του Adriver όπως του έχω πει ξανά είναι απλή. Απο άποψη υπολογιστικών πράξεων είναι σωστές όπως θα ήταν με την χρήση οποιουδήποτε υπολογιστή χειρός.

Δεν έχουν όμως καμία απολύτως σχέση με την επίδραση του υδρογόνου στην καύση ή με την απόδοση της κυψέλης της εταιρίας μου και σίγουρα κανένας δεν μίλησε ποτέ για 1 Αμπέρ. Δεν μπορώ να καταλάβω απο που σου έχει κολλήσει.

Όσο για την On Board παραγωγή υδρογόνου απο τέτοιου είδους συστήματα και το όφελος απο τη χρήση τους στο όχημα έχει γίνει και σχετική μελέτη απο πανεπιστήμιο της Αυστραλίας.

Effect of H2/O2 addition in increasing the thermal efficiency of a diesel engine

S. Bari *, M. Mohammad Esmaeil

Sustainable Energy Centre, School of Advanced Manufacturing and Mechanical Engineering, University of South Australia, Mawson Lakes, SA 5095, Australia

a r t i c l e i n f o

Article history:

Received 16 December 2008

Received in revised form 23 July 2009

Accepted 21 August 2009

Available online 4 September 2009

Keywords:

Diesel engine

Hydrogen

Performance

Emission

Additive

a b s t r a c t

Using hydrogen as an additive to enhance the conventional diesel engine performance has been

investigated by several researchers and the outcomes are very promising. However, the problems associated

with the production and storage of pure hydrogen currently limits the application of pure hydrogen

in diesel engine operation. On-board hydrogen–oxygen generator, which produces H2/O2 mixture

through electrolysis of water, has significant potential to overcome these problems. This paper focuses

on evaluating the performance enhancement of a conventional diesel engine through the addition of

H2/O2 mixture, generated through water electrolysis. The experimental works were carried out under

constant speed with varying load and amount of H2/O2 mixture. Results show that by using 4.84%,

6.06%, and 6.12% total diesel equivalent of H2/O2 mixture the brake thermal efficiency increased from

32.0% to 34.6%, 32.9% to 35.8% and 34.7% to 36.3% at 19 kW, 22 kW and 28 kW, respectively. These

resulted in 15.07%, 15.16% and 14.96% fuel savings. The emissions of HC, CO2 and CO decreased, whereas

the NOx emission increased.

2009 Elsevier Ltd. All rights reserved.

Επίσης για τα περίφημα βίντεο του NBC τα οποία δείχνεις ακόμη δεν έχεις απαντήσει στην παράθεσή μου σε βίντεο του ίδιου καναλιού ενα χρόνο μετά την έκδοση αυτού που παραθέτεις. Τυχαίο; Δε νομίζω....

Να και η παράθεση που αναφέρω.

Όπως και το βίντεο με το αστυνομικό τμήμα και τον δήμαρχο μιας μικρής πόλης. Και αυτό απάτη;

Όσο για την εφαρμογή του συστήματος της εταιρίας μου σε TSI σας ενημερώνω πως έχει ήδη τοποθετηθεί σε Octavia 5 RS TFSI 2,0 lt και ξεκινώντας με οικονομία 20% απο την πρώτη κι όλας στιγμή έχει ήδη φτάσει στο 26%.

Ήδη υπάρχει παραγγελία για άλλα 3 συστήματα απο πελάτες με TSI απο τα οποια 1 Tiquan και 2 Audi.

Πάντα φιλικά και στη διάθεση όλων για ερωτήσεις ή απορίες.

Υ.Γ. Φίλε Πάνο και Σωτήρη δυστυχώς και μόνο που τολμήσατε να βάλετε κάτι που ορισμένοι δεν πιστεύουν και τολμάτε να μην αποδέχεστε αυτά που λένε μπαίνετε στο στόχαστρό τους.

Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να τους αφήσετε στην άγνοιά τους και να συνεχίσετε να κυκλοφορείτε το εργαλείο με τη βοήθεια του υδρογόνου.

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεάκια που έβαλες, ήθελα να τα βάλω και εγώ, αλλά μάλλον θα έλεγαν ότι τα σκηνοθέτησα... Χαχαχα!!! Ωραίος φίλε kroko.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum,

μετά την εγκατάσταση σε TFSI 2 lt Octavia RS και την πάροδο 4 περίπου μηνών και 4000km τα αποτελέσματα είναι θεαματικά ακριβώς όπως ήταν αναμενόμενο.

Πρίν την εγκατάσταση η μέση κατανάλωση με βενζίνη 100 οκτανίων ήταν 12,5 με 12,7 lt/100km.

Μετά την εγκατάσταση του συστήματος υδρογονοκίνησης της εταιρίας μας και τα προαναφερόμενα km η μέση κατανάλωση έχει πέσει στα 9,4 με 9,5 lt/100km με χρήση μόνο απλής αμόλυβδης.

Όπως είναι εμφανές η οικονομία είναι στο 25 - 26% χωρίς καν να συνυπολογίσουμε την διαφορά στην τιμή της βενζίνης 100 οκτανίων που χρησιμοποιούσε το όχημα πρίν με την απλή αμόλυβδη που χρησιμοποιεί τώρα.

Βεβαίως οι επιδόσεις όχι μόνο έχουν μείνει ίδιες αλλά έχει βελτιωθεί η απόκριση του κινητήρα σε ολόκληρο το εύρος στροφών.

Σύντομα θα γίνουν εγκαταστάσεις και σε άλλους κινητήρες του VW Group και θα αναρτηθούν φωτογραφίες στην ιστοσελίδα της εταιρίας μας στο www.hhs-eco.gr.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

αν ακούσεις την συνέντευξη στο "Επι Τροχών" θα καταλάβεις πως η άποψή μου, πάντα μετά απο δοκιμή πολλών χλμ στο προσωπικό μου αυτοκίνητο, είναι οτι τα μαγνητάκια δεν κάνουν οικονομία στο αυτοκίνητο (τουλάχιστον όχι στο δικό μου).

Απλά παρατήρησα καλύτερο άρπαγμα στις χαμηλές στροφές.

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν έχει μαγνητάκια.

Μιλάμε πάντα για καθαρό υδρογόνο απο την κυψέλη του συστήματός μας.

Την συνέντευξη θα την βρείτε στην ιστοσελίδα μας πατώντας το "Press Media".

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

αν ακούσεις την συνέντευξη στο "Επι Τροχών" θα καταλάβεις πως η άποψή μου, πάντα μετά απο δοκιμή πολλών χλμ στο προσωπικό μου αυτοκίνητο, είναι οτι τα μαγνητάκια δεν κάνουν οικονομία στο αυτοκίνητο (τουλάχιστον όχι στο δικό μου).

Απλά παρατήρησα καλύτερο άρπαγμα στις χαμηλές στροφές.

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν έχει μαγνητάκια.

Μιλάμε πάντα για καθαρό υδρογόνο απο την κυψέλη του συστήματός μας.

Την συνέντευξη θα την βρείτε στην ιστοσελίδα μας πατώντας το "Press Media".

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Σε αυτοκινητο που φοραει ηδη συσκευη υγραεριου μπορει να εγκατασταθει??

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτοκινητο που φοραει ηδη συσκευη υγραεριου μπορει να εγκατασταθει??

Αν δεν κάνω λάθος ναι μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορεί.

Μάλιστα στα οχήματα που έχουν κάνει μετατροπή σε υγραέριο η προσθήκη του υδρογόνου βοηθά στην προστασία του κινητήρα απο αύξηση της θερμοκρασίας λειτουργίας και ιδίως τους καλοκαιρινούς μήνες εξαλείφεται το φαινόμενο ατροφίας λόγο της αυξημένης θερμοκρασίας περιβάλλοντος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχουμε πλέον και τα πρώτα αποτελέσματα οικονομίας σε όχημα με εγκατάσταση υγραερίου.

Πρόκειται για ενα Honda CRV 2,0 lt του 2002 όπου μετά την εγκατάσταση του συστήματός μας η αυτονομία ανέβηκε απο τα 410-420 km με μια δεξαμενή στα 530 km και αυτό μέσα στα πρώτα 1300 km χρήσης.

Σύντομα θα ανεβάσουμε και φωτογραφίες στην ιστοσελίδα μας απο εγκαταστάσεις σε διάφορα οχήματα.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σύστημα εάν κάνει την δουλειά που υποστηρίζει, είναι όντως μια πολύ καλή λύση για μείωση της κατανάλωσης.

Αν και η αξία των υλικών που απαρτίζουν το όλο σύστημα (για κάποιον που έχει τις γνώσεις και θα μπορούσε να το φτιάξει μόνος του) δεν ανταποκρίνεται στην τιμή πώλησης του προϊόντος.

Κάτι ανάλογο όπως ο προγραμματισμός ενός εγκεφάλου που ξεκινάει από 400 € γιατί ??? Πατάνε επάνω στην κ@υλ@ σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το σύστημα κάνει όλα αυτά που λέει και πραγματικά είναι μια πάρα πολύ καλή λύση για εξοικονόμηση καυσίμου.

Όσο για το κόστος κατασκευής και πώλησης δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα.

Τα υλικά που είναι κατασκευασμένο δεν είναι απλά λαμαρίνες και πλαστικά αλλά ειδικά κράματα μετάλων και εξειδικευμένα υλικά τα οποία όπως είναι αυτονόητο είναι ακριβά.

Όταν σε αυτά τα υλικά προσθέσεις το κόστος μεταφοράς απο Αμερική (όπως έχουμε ξαναπεί τα συστήματά μας κατασκευάζονται εξολοκλήρου στην Αμερική και δεν μοντάρονται σε τρίτη χώρα), τα χρήματα που έχουν δαπανηθεί για ερεύνα απο το εργοστάσιο κατασκευής και όλα τα έξοδα με φόρους, εκτελωνισμούς κλπ τότε η τιμή του είναι μάλον ιδιαίτερα χαμηλή.

Άλλωστε όποιος κοιτάξει στην αγορά για πλήρη συστήματα καθαρού υδρογόνου ξηρού τύπου θα καταλάβει κατευθείαν αυτό που λέω.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν ξέρω ακριβώς τιμή για αυτά τα συστήματα αλλά έχω ακούσει κάτι για 800αρια. Την ίδια στιγμή που μια τοποθέτηση LPG για τετρακύλινδρα αυτοκίνητα (οχι TSI-FSI) ξεκινάει από 880 € ( http://www.lpgas.gr/el/epikoinonia/gia-idiotes ) με τόσα πολλά παρελκόμενα και σαφώς πολύ περισσότερη εργασία τοποθέτησης.

Αν έχω κάπου λάθος ζητώ συγνώμη, ίσως θα μπορούσες να μας έδινες κάποιες (ενδεικτικές) τιμές για να έχουμε μια ποιο σαφή εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η τιμές των συστημάτων μας ξεκινούν απο 570€ + ΦΠΑ αλλά δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να συγκριθούν και δεν πρέπει να συγχέονται με τα συστήματα υγραερίου γιατί δεν έχουν καμία απολύτως σχέση μεταξύ τους οι δυο αυτές τεχνολογίες.

Τα συστήματά μας με την χρήση του υδρογόνου επιφέρουν οικονομία καυσίμου στο ήδη χρησιμοποιούμενο καύσιμο του αυτοκινήτου είτε αυτό είναι βενζίνη, πετρέλαιο ή υγραέριο και ως εκ τούτου οικονομία χρημάτων ενώ τα συστήματα υγραερίου επιφέρουν οικονομία χρημάτων λόγω της αλλαγής του χρησιμοποιούμενου καυσίμου το οποίο είναι η βενζίνη (για το diesel τώρα άρχισαν να εμφανίζονται κάποια συστήματα διαδοχικού ψεκασμού

Diesel / LPG που αναφέρουν οικονομία 10-30%) με LPG το οποίο έχει χαμηλότερη τιμή απο αυτή της βενζίνης.

Τα συστήματα υγραερίου απαιτούν τοποθέτηση δεξαμενής υγραερίου η οποία καταλαμβάνει χώρο απο τον χώρο αποσκευών του οχήματος ενώ τα συστήματα υδρογόνου της εταιρίας μας τοποθετούνται στον χώρο του κινητήρα.

Τα συστήματα μας τοποθετούνται και έχουν ήδη τοποθετηθεί σε κινητήρες FSI , TSI και TFSI χωρίς καμία απολύτως διαφορά στο κόστος με τα ίδια αποτελέσματα οικονομίας.

Και τέλος τα συστήματα υγραερίου δεν μπορούν να μεταφερθούν σε περίπτωση αλλαγής οχήματος στο νεο μας όχημα ενώ τα συστήματα υδρογόνου μεταφέρονται μέσα σε 2-3 ώρες.

Το θέμα βέβαια και η παράθεση όλων των ανωτέρω διαφορών δεν γίνεται σε καμία περίπτωση με σκοπό τον ανταγωνισμό ή κάποια κόντρα ανάμεσα στις δυο τεχνολογίες καθώς τα συστήματά μας τοποθετούνται και σε οχήματα με μετατροπή σε LPG και προσφέρουν οικονομία στην κατανάλωση τόσο της βενζίνης που χρησιμοποιείται για την εκκίνηση του οχήματος όσο και στην κατανάλωση του υγραερίου.

Η υγραεριοκίνηση είναι μια εναλλακτική μορφή καυσίμου την στιγμή που η υδρογονοκίνηση είναι ο πιο σίγουρος και αποτελεσματικός τρόπος βελτίωσης της καύσης και οικονομίας στην κατανάλωση όλων των τύπων καυσίμου.

Περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε στην ιστοσελίδα της εταιρίας μας www.hhs-eco.gr

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστούμε πολύ Χρήστο για την ενημέρωση.

Και μια παρατήρηση σχετικά με το site, εμπλουτίστε το Gallery με φωτογραφίες αυτοκίνητων κατά την τοποθέτηση η και μετά, ίσως και κάποια video ώστε να δει ο κόσμος περί τι ακριβώς πρόκειται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε επιτελους η ωρα να αποκαταστησουμε την ταξη και να κλεισουμε τα στοματα οσων κοροιδευουν τοσο καιρο λεγοντας διαφορα...

θα ειμαι συντομος και συνοπτικος γιατι δεν εχω την διαθεση να απαντησω σε κανεναν για το τι εχει γραψει παροτι εχω διαβασει ενα σορο μ.....ς!τλσπ..λοιπον κυριοι, ειμαι κατοχος ενος golf 3 vr6 1996 μοντελο(για οσους δεν ξερουν μιλαμε για εναν κινητηρα 6κυλινδρο 2.8 λιτρων με φουλ πρωτο σταδιο βελτιωσης στα 200 αλογα),το προηγουμενο σαββατοκυριακο στην πανελληνια εκδρομη της λεσχης στην καρδιτσα ξεκινωντας απο αθηνα σαββατο πρωι με γεματο ρεζερβουαρ και γυρνωντας πισω την κυριακη το βραδυ τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:εκανα 850ΧΛΜ συνολο με 74 λιτρα απλης αμολυβδης και μεση καταναλωση 8,7 λιτρα/100km!!!

οταν χωρις την χρηση υδρογονου η μεση καταναλωση κυμαινοταν στα 11 λιτρα/100km..(καποιες φορες και περισσοτερο)και οπως καταλαβαινετε απο τη διαφορα καταναλωσης με 74 λιτρα εκανα πολυ λιγοτερα χλμ

και μιλαμε για μικτες συνθηκες οδηγησης και χαλαρα,και σκισιμο...ειναι μια μειωση καταναλωσης γυρω στο 25-30% πραγμα το οποιο με βρισκει απολυτα ικανοποιημενο!

το κιτ υδρογονου δουλευει στα 10-12 αμπερ,σε λιγο καιρο θα φορεθει το ιδιο κιτακι σε golf 5 tsi βελτιωμενο και αυτο, και τοτε θα σας πει και το παιδι τις δικες του τιμες για να λυθουν ολων οι αποριες...πιστευω να ημουν σαφης και να βοηθησα!ανεπιφυλακτα βαλτε το! εχει αποτελεσμα!απλα προσεξτε τι θα βαλετε, και σε ποιον θα το βαλετε...αυτα!

Ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν καυγαδες μεσα στο φορουμ.Ολλοι μας ψαχνουμε τροπους να γλυτωσουμε χρηματα απο το καυσιμο.Τωρα σχετικα με τα παραπανω που γραφει ο φιλος Panos VR6 εχω να πω, εκανα την ιδια διαδρομη πριν απο δεκα μερες, με διαφορετικη αφετηρια και τερματισμο εκανα 870χιλ και εκαψα 180ευρω 100λιτρα βενζινη .σκευτομαι σοβαρα τη χρηση του αν και θεωρω πως η τιμες ειναι ακριβες Edited by GIORGOS VR6
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρό προσπαθώ να βρώ χρόνο για να ανεβάσω φωτογραφίες απο εγκαταστάσεις των συστημάτων μας σε διάφορα οχήματα αλλά δυστυχώς λόγω πολύ μεγάλου φόρτου εργασίας δεν έχω καταφέρει να το κάνω ακόμη.

Μέσα στις επόμενες ημέρες όμως θα προσπαθήσω και ελπίζω να καταφέρω να το κάνω.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum,

μετά την εγκατάσταση σε TFSI 2 lt Octavia RS και την πάροδο 4 περίπου μηνών και 4000km τα αποτελέσματα είναι θεαματικά ακριβώς όπως ήταν αναμενόμενο.

.................................................................................................................................

Χρήστος

Καλησπέρα σε όλους,

έχουμε πλέον και τα πρώτα αποτελέσματα οικονομίας σε όχημα με εγκατάσταση υγραερίου.

Πρόκειται για ενα Honda CRV 2,0 lt του 2002 όπου μετά την εγκατάσταση του συστήματός μας .....................................................................................................................................

Χρήστος

Εδω και καιρό προσπαθώ να βρώ χρόνο για να ανεβάσω φωτογραφίες απο εγκαταστάσεις των συστημάτων μας σε διάφορα οχήματα αλλά δυστυχώς λόγω πολύ μεγάλου φόρτου εργασίας δεν έχω καταφέρει να το κάνω ακόμη.

Μέσα στις επόμενες ημέρες όμως θα προσπαθήσω και ελπίζω να καταφέρω να το κάνω.

Χρήστος

Ρε συ Χρηστο , μετά απο 1 χρόνο απο το ξεκινημα της εταιρειας σου το μονο που εχεις να μας πεις ειναι για δυο αυτοκινητα και τα αποτελεσμα τα τους !!!!!!!!!!!!! ?????????????

Οσο και καλη διαθεση να εχουμε δεν νομιζεις οτι ετσι δεν μπορουμε να σε εμπιστευτόυμε ?

Οσο για φωτο , εναι δυνατον να προσπαθεις να πεισεις εδω ενα καρο κοσμο για το καλο του εμπορευματος σου και ενα χρονο τωρα δεν βρηκες χρονο να ανεβασεις φωτογραφιες ????????????????

Πως ειναι δυνατον να μην βρησκεις χρονο να μας αποδειξεις την ορθοτητα των λεγομένων σου και του λογου το αληθες για το συστημα με ενα σκασμο φωτο που θα ηταν το πιο λογικο , αλλα βρησκεις χρονο κατα καιρους να απαντας στα μπλα-μπλα και μαλιστα να παραθετεις και βιντεακια και ερευνες αλλων χωρων κλπ. ??????????????

Το site σου δεν λεω ειναι καλο στο μπλα-μπλα αλλα επι του πρακταιου τιποτα . Αν κανεις μια γυρα θα δεις ενα σκασμο φωτο στα αλλα site απο εγκαταστασεις , εσυ τιποτα ρε αδερφε ??

οκ δεν βρηκες χρονο εσυ , βαλε καποιον αλλο απο την εταιρεια σου

Ολα μονος σου τα κανεις , και εγκαταστασεις και marketing και internet και .............

Ενας χρονος ειναι απεριοριστο χρονικο διαστημα μεσα στο οποιο επρεπε νε ειχες καταφερει να αποδειξεις τα λεγομενα σου πιστευω .

Μεχρι και αυτοκινητο για πειραματισμο σου προσφέρθηκε απο εδω μεσα αλλα ............τιποτα , και γενικα σε ολο το θεμα καθε φορα που γινοταν μια ερωτηση επι του πρακταιου σιγη ιχθυος .

Μετα απο την παρακολουθηση ενος ετους του θεματος κουραστηκα με ολη αυτη την αοριστολογια και οταν βλεπω και τον Χρηστο να λεει οτι δεν βρηκε χρονο να μας δειξει την δουλεια του .......... ή έστω να παραθέσει απο τελέσματα απο διαφορα αυτοκινητα που τα εχει εγκαταστήσει ....................εεεεεεεεεελεος :no: :no: :no:

Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι εγιναν εκεινοι που το αγορασαν απο το groupbuy , δεν το εγκατεστησαν ???????

δεν επρεπε να ενημερωσουν και τα υπολοιπα μελη εδω ?????????? μονο ο panos το εβαλε στο αμαξι του , οι αλλοι τι το εκαναν ?

ο ta6ape ?????????? ουτε που ξαναματακουστηκε εδω , το εβαλε το συστημα ? αποτελεσμα ειδε ?

Γιατι δεν μιλατε ρε παιδια ?

Ρε παιδια σααας παρακαλω , ελατε να οργανωθούμε λιγο να κανουμε μια δουλεια της προκοπης !! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να έχουμε καμία φωτογραφία η κανένα βίντεο από αμάξι που φοράει κιτ υδρογόνου..

Link to comment
Share on other sites

Και εντυπώσεις των οδηγών όπως και αποτελέσματα μετρήσεων κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.