Jump to content
SCIROCCO_GTX16V

Σωληνακια Υψηλης για φρενα (goodridge)

Recommended Posts

Guest Scorpio
Geia xara apo Aglia mporw na sas ferw (h na sas steilw) egw swlinakia ypsilhs pieshs konta sta 110 euro.

Tha parw kai egw gia to upgrade twn frenwn pou etoimazw..

Opoios endiferetai, as mou stielei pm na dw mhpws mporw na kanonisw fthnoterh timh.

Αλέξη!!! Μην τα πάρεις.... Πολλά λεφτά! Μίλα πρώτα με τον greygolfgti!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ έβαλα Sparco, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα. ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος, περίμενα ελαφρά βελτίωση, αλλά το πεντάλ μεταμορφώθηκε, και έχω πολύ καλύτερο έλεγχο στο φρένο. Α+

Επίσης το ατσάλινο πλέγμα είναι ντυμένο με πλαστικό (διάφανο) σωληνάκι οπότε δεν κινδυνεύει να τραυματίσει τα γύρω εξαρτήματα, χρώμα κ.λπ. (αν δεν είναι ντυμένα το ατσάλι στα σωληνάκια είναι σαν πριόνι - ό'τι ακουμπάει το κόβει...)

Edited by Quasar
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Μπράβο αγορίνα μου! Και εμένα τα ίδια tongue.gif Θυμάσαι μια μέρα που σε τρόμαξα όταν πήγαινες μπροστά μου στην Ηλιούπολη? Είπες "ωχ μου την έχωσε ο Σκορπιός..." και εγώ το ίδιο φοβήθηκα, αλλά δεν είχα ξαναδοκιμάσει το νέο set up... και σταμάτησα πίσω σου 1+ αυτοκίνητο!!! :Dnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

έπεσε μια πίσω δαγκάνα golf mk4 στα χέρια μου και είδα ότι έχει σωληνάκια υψηλής από το εργοστάσιο. Δε ξέρω αν ήταν από GTI ή απλό golf όμως.

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Τα δικά μου πάντως ήταν από καουτσούκ?

Και του gti τα ίδια είναι.

Μήπως ήταν βελτιωμένα?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
απέξω έχουν καουτσούκ. Το έσκισα και από μέσα ήταν το υψηλής.

:)^_^^_^:heart::heart: Αϊ γαμις... :blink::blink::blink::blink::blink:

Όταν θα γυρίσω σπίτι βουρ στο πατάρι!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Εμα το φαντάζεσαι? να έχουμε ΟΕΜ υψηλής? Ρε μην είναι απλά μια "επένδυση" εσωτερική?

Link to comment
Share on other sites

Εμα το φαντάζεσαι? να έχουμε ΟΕΜ υψηλής? Ρε μην είναι απλά μια "επένδυση" εσωτερική?

παράθεση από το vortex

I think the rears are already metal you only have to change the front and middle.

They are not, they have rubber ends, i checked. Its about 12" of rubber at the end of the metal part.

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Τελικα scirocco τα εβαλες για να μας πεις συμπεριφορα?Γιατι σκεφτομαι να αγορασω απο τον ιδιο στο ebay.Και κατι αλλο.Αν αλλαξω πρωτα το υγρο φρενων και μετα σωληνακια,θα χρειαστει ξανα εξαερωση?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα scirocco τα εβαλες για να μας πεις συμπεριφορα?Γιατι σκεφτομαι να αγορασω απο τον ιδιο στο ebay.Και κατι αλλο.Αν αλλαξω πρωτα το υγρο φρενων και μετα σωληνακια,θα χρειαστει ξανα εξαερωση?

Φιλε AMMWN,

Ναι, εαν αλλάξεις υγρα φρένων και μετα σωληνάκια θα θέλεις παλι εξαέρωση....

(ισως και καινούρια υγρα? μπορει να θελουν συμπλήρωμα κτλ κτλ...ποτε δε ξερεις τι μπορει να γινει στην αλλαγη με τα υγρα...)

οποτε προτεινω με την τοποθετηση των σωληνακιων, να αλλαξεις και τα υγρα φρενων

Τα μαρκουτσια δε θα σου προσφερουν κατι παραπανω στη καθημερινή οδηγηση. Τουλαχιστον ετσι εγινε με μενα στο δικο μου αυτοκίνητο....

Ομως στα απαιτητικά φρεναρίσματα, νιωθεις πως τα τακάκια πιέζονται με τους δίσκους πιο...'αμεσα' και σε δυνατά φρεναρίσματα απο πολλα χλμ δε παρουσιάζουν αίσθηση 'κόπωσης' οπως θα εκαναν παλιότερα ( βεβαια εγω αλλαξα/αναβαθμησα και τα υγρά με full synthetic dot 4)

στη τιμη που τα πηρα θα ελεγα πως αξιζουν.... αλλα αν ηταν για κατι 150αρες και ανω... θα ελεγα παρε ενα σετ OEM μαρκούτσια και θα ειναι πολυ λιγες οι φορες που θα σου 'λείψουν΄... (εγω δε το παω το αμαξι μου like it is stolen...) ean εισαι οδηγοςπου το λιώνει ... θα δεις διαφορές άμεσα. (όχι θαύματα όμως..)

Γιωργος Scirocco

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Ευχαριστω για την απαντηση.Θα παραγγειλω τα σωληνακια απο ebay και θα κανω αλλαγη τα υγρα μαζι οπως μου ειπες.Το τι υγρο θα βαλω δεν το εχω ψαξει.Εχουμε καιρο μεχρι να ρθουν τα σωληνακια.Για ΟΕΜ κλπ δεν το συζηταω,καθοτι ουτε εγω πηγαινω σαν να με κυνηγανε.Το πιεζω που και που αλλα φυσιολογικα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Μου ηρθαν σημερα τα σωληνακια goodridge απο ebay.Απο βδομαδα συνεργειο για αλλαγη. :D

Κοστος περιπου 75 ευρω για το δικο μου.

post-2572-1154803862_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.