Jump to content
Golf-4

Χτυπανε Τα Καινουργια Τακακια Απο Αντιπροσωπεια!

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, 8 χρονια εχω το golf ΜΚ4, πιστος ολα αυτα τα χρονια στην αντιπροσωπεια για ολα τα service,(ισως και για καλυτερη μεταπωληση, λεω τωρα...)

Λοιπον, αλλαζω τα μπροστα τακακια, (στη αντιπροσωπεια VW, οχι εξουσιοδοτημενους κτλ) και την πρωτη εβδομαδα και πριν πατησουν καλα-καλα στο δισκο, χτυπανε συνεχεια στις λακουβες, με οξυ μεταλλικο ηχο....

Παιρνω τηλ, τους το λεω, το παω απο εκει και τι μου λεει ο μαστορας:

-"Δεν ειναι τιποτα, εχει ανοιξει η δαγκανα, και ανεβοκατεβαινουν τα καινουργια τακακια", και λεω

-"δηλ. ετσι θα βαραει συνεχει σαν τρακτερ;", απαντηση:

-"Τι να σου κανω, δεν μπορω να σου κανω τιποτα!!!!!", σηκωνομαι και φευγω.

Ποιες οι κινησεις μου ρε σεις;

Να στειλω e-mail στην VW, μεχρι και στη Γερμανια σκεφτηκα...

Αυτη ηταν η απαντηση συνεργειου αντιπροσωπειας!!!!

Την βοηθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, 8 χρονια εχω το golf ΜΚ4, πιστος ολα αυτα τα χρονια στην αντιπροσωπεια για ολα τα service,(ισως και για καλυτερη μεταπωληση, λεω τωρα...)

Λοιπον, αλλαζω τα μπροστα τακακια, (στη αντιπροσωπεια VW, οχι εξουσιοδοτημενους κτλ) και την πρωτη εβδομαδα και πριν πατησουν καλα-καλα στο δισκο, χτυπανε συνεχεια στις λακουβες, με οξυ μεταλλικο ηχο....

Παιρνω τηλ, τους το λεω, το παω απο εκει και τι μου λεει ο μαστορας:

-"Δεν ειναι τιποτα, εχει ανοιξει η δαγκανα, και ανεβοκατεβαινουν τα καινουργια τακακια", και λεω

-"δηλ. ετσι θα βαραει συνεχει σαν τρακτερ;", απαντηση:

-"Τι να σου κανω, δεν μπορω να σου κανω τιποτα!!!!!", σηκωνομαι και φευγω.

Ποιες οι κινησεις μου ρε σεις;

Να στειλω e-mail στην VW, μεχρι και στη Γερμανια σκεφτηκα...

Αυτη ηταν η απαντηση συνεργειου αντιπροσωπειας!!!!

Την βοηθεια σας...

Καλώς όρισες

Αλλαξε συνεργείο.

Τα τακακια οταν μπαινουν θελουν και μια αλοιφη εκει που πατανε οι δαγκανες για να μην χτυπανε, πηγαινε και πες τους να σου βαλουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω αυτο φιλε πηγαινε σε ενα συνεργειο της προκοπης γιατι βλεπω να φευγουν απο τη δαγκανα και να προσπαθεις να σταματησεις με κατεβασματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.

Ειλικρινα θα το παω σε αλλο συνεργειο μεσω γνωστου. Σε περιπτωση που εχουν κανει οντως βλακεια, πως καλύπτομαι και ποιες οι σωστες κινησεις μου για την τιμωρια τους;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.

Ειλικρινα θα το παω σε αλλο συνεργειο μεσω γνωστου. Σε περιπτωση που εχουν κανει οντως βλακεια, πως καλύπτομαι και ποιες οι σωστες κινησεις μου για την τιμωρια τους;;;

Στειλ' τους τον Chuck Norris chuck%20norris.gif

Link to comment
Share on other sites

Στειλ' τους τον Chuck Norris chuck%20norris.gif

χαχαχαχαχαχαχαχα....κορυφαία απάντηση!

ΥΓ. ποιο συνεργείο είναι για να έχουμε τον νού μας?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σε αλλο συνεργειο. Αυτο που φανταζομουν: Τα ελατηρια πρεπει να ηταν ελαττωματικα, και χτηπουσανε στη δαγκανα μπρος πισω.

Χρειαστηκε να το παω 2 φορες σε 2 συνεργεια(της VW και ασχετο).

Ειναι ναι μεν αυθεντικα της VW, αλλα γραφουν επανω ATI και Pagit και εχουν και τα σηματα της vw και audi!.

Μαλλον ελαττωματικα.

Θα τους γραψω ενα πολυ ωραιο e-mail και θα το στειλω στην εταιρεια και ακομα και γερμανια!

Επειδη ειμαι επαρχια και ο νομος εχει μια αντιπροσωπεια, τωρα που λεω να παω για το καινουργιο golf τι να κανω;

Να το παρω απο αθηνα και μετα σε ασχετο συνεργειο για τα service; η να το παρω απο τον διπλανο νομο και να μπαινοβγαινω 150 χλμ;

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σε αλλο συνεργειο. Αυτο που φανταζομουν: Τα ελατηρια πρεπει να ηταν ελαττωματικα, και χτηπουσανε στη δαγκανα μπρος πισω.

Χρειαστηκε να το παω 2 φορες σε 2 συνεργεια(της VW και ασχετο).

Ειναι ναι μεν αυθεντικα της VW, αλλα γραφουν επανω ATI και Pagit και εχουν και τα σηματα της vw και audi!.

Μαλλον ελαττωματικα.

Θα τους γραψω ενα πολυ ωραιο e-mail και θα το στειλω στην εταιρεια και ακομα και γερμανια!

Επειδη ειμαι επαρχια και ο νομος εχει μια αντιπροσωπεια, τωρα που λεω να παω για το καινουργιο golf τι να κανω;

Να το παρω απο αθηνα και μετα σε ασχετο συνεργειο για τα service; η να το παρω απο τον διπλανο νομο και να μπαινοβγαινω 150 χλμ;

Thnx!

Το απο που θα παρεις το αυτοκίνητο με το συνεργειο που θα κανεις σερβις ουδεμίαν σχεση έχουν μεταξυ τους.

Σε ασχετο συνεργειο καινούριο αυτοκινητο δεν μπορεις να πας πρεπει να ειναι εξουσιοδοτημένο. Τουλάχιστον για τον ετησιο έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.