Jump to content
Guest Nightangel

Golf Mk5 Gti Owners

Recommended Posts

Κανονίστε τι θα κάνουμε απόψε και πάρτε τηλ. Πάω για τη σχολή να πιω ένα καφεδάκι και να γράψω 6-9. Οργανωθείτε...

Kαλή επιτυχία σαβουρίτσα.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια ακουω ενα θορυβο σαν τριξιμο οταν στριβω το τιμονι απο σε σταση η το πρωι οταν ξεκιναω απο το παρκινγκ..Να υποθεσω οτι ειναι βασεις αμορτισερ το γνωστο προβλημα?? Επισης εχει φθαρει το δερμα απο το λεβιε ταχυτητων σε ενα σημειο..Ειναι υποχρεωμενοι να μου τα αλλαξουν ετσι? Ειμαι στην εγγυηση ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια ακουω ενα θορυβο σαν τριξιμο οταν στριβω το τιμονι απο σε σταση η το πρωι οταν ξεκιναω απο το παρκινγκ..Να υποθεσω οτι ειναι βασεις αμορτισερ το γνωστο προβλημα?? Επισης εχει φθαρει το δερμα απο το λεβιε ταχυτητων σε ενα σημειο..Ειναι υποχρεωμενοι να μου τα αλλαξουν ετσι? Ειμαι στην εγγυηση ακομα..

Είναι το ίδιο τρίξιμο όπως όταν πατάς φρένο και στρίβεις το τιμόνι, ή το νιώθεις σαν να σου κάνει και μικρές "κλωτσιές" στο τιμόνι με κάθε στρίψιμο; Για να ξέρω δηλαδή κι εγώ αν είναι θέμα βάσεων, ή αν είναι απλά που πατώντας φρένο και στρίβοντας το τιμόνι μου το ακούω (χωρίς να το νιώθω να σκαλώνει/κλωτσάει κάπου). Εγώ το άκουγα σε 3 αμάξια ως τώρα, όποτε πατώντας φρένο ή ενώ ήμουν ακίνητος έστριβα το τιμόνι, και ειδικά σε ανηφόρες (που έχω και αρκετές εκεί που μένω).

Μπορεί να μη μιλάμε για το ίδιο πράγμα, αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ τώρα που το ανέφερες!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο τρίξιμο όπως όταν πατάς φρένο και στρίβεις το τιμόνι, ή το νιώθεις σαν να σου κάνει και μικρές "κλωτσιές" στο τιμόνι με κάθε στρίψιμο; Για να ξέρω δηλαδή κι εγώ αν είναι θέμα βάσεων, ή αν είναι απλά που πατώντας φρένο και στρίβοντας το τιμόνι μου το ακούω (χωρίς να το νιώθω να σκαλώνει/κλωτσάει κάπου). Εγώ το άκουγα σε 3 αμάξια ως τώρα, όποτε πατώντας φρένο ή ενώ ήμουν ακίνητος έστριβα το τιμόνι, και ειδικά σε ανηφόρες (που έχω και αρκετές εκεί που μένω).

Μπορεί να μη μιλάμε για το ίδιο πράγμα, αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ τώρα που το ανέφερες!

Oταν παταω φρενο κ ταυτοχρονα στριβω ακουγεται οχι παντα αλλα μερικες φορες κ σε πολυ μικρες ταχυτητες, στην ανηφορα επισης περισσοτερο και στο ξεκινημα με πολυ χαμηλη ταχυτητα σε εδαφος που δεν ειναι πολυ ομαλο...Οχι ανησυχητικος θορυβος αλλα οσο να ναι σε εκνευριζει λιγο..Ενα ακομα που θελω να ρωτησω ειναι αν τωρα με το turbo-back milltek που τοποθετησα θα εχω προβλημα με την εγγυηση..και εννοω περισσοτερο σε πραγματακια ασχετα με το μηχανικο μερος (πχ τις βασεις των αμορτισερ η το λεβιε..)

Link to comment
Share on other sites

Επιρεάζει η εξάτμιση κάτι από τα όσα ανέφερες; Και από την στιγμή που έβαλες κάτι επώνυμο, γλιτώνεις και την μουρμούρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πονάει το κεφάλι μου απο τα ανοίγματα που έκανα εχθές με τον Golf RS :thumbsup:

ποτε εγιναν αυτα?????? :lol::lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα κουλούρια ...... Βάζω ένα δείγμα από την "κόντρα" που έγινε εχθές....(Μέχρι να επεξεργαστώ και τις υπόλοιπες)

Όχι τίποτα άλλο άλλα πείνασα... :lol: :lol:

img1408lf0.jpg

img1409mw3.jpg

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα κουλούρια ...... Βάζω ένα δείγμα από την "κόντρα" που έγινε εχθές....(Μέχρι να επεξεργαστώ και τις υπόλοιπες)

Όχι τίποτα άλλο άλλα πείνασα... :lol: :lol:

img1408lf0.jpg

img1409mw3.jpg

O Jimmakos τι κάνει λέει την προσευχή.... :lol:;):thumbsup::lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.