Jump to content
nikoskallithea

New 8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Recommended Posts

τελικα αυτο ηταν...αλλαξα θυρα στο gps πηγα 2 και επαιξε μια χαρα....τελος καλο ολα καλα....τελικα ολα δουλευουν εκτος βεβαια απο τβ λογω κεραιας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νεα απο το tiguan.

Σημερα το εβαλα σε ενα tiguan αλλα δεν παιζει τιποτα που αφορα το αυτοκινητο, δλδ τιμονι, εργοστασιακοί αισθητήρες, δεν τσέκαρα κλιματισμό.

Βεβαια ενα μαυρο φισσακι που εχει απο πισω το μηχανημα δεν μπορεσαν να δω που μπαίνει και εμεινε στον αερα, αλλη μια μ@λακια δεν ειχε μεσα τον αντάπτορα για την κεραια του ραδιοφώνου :growl: , οποτε τα παρατησα, αυριο η συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

kala με εσενα δεν φοβαμαι...εγω εδω στην επαρχια ημουν σαν την καλαμια στο καμπο...το παληκαρι που εκανε λαθος κατα την τοποθετηση απο παροχη ρευματος για τις κεραιες τις ψηφικαης τηλεορασης που θελουν και οι δυο ρευμα...ε παλι καλα που το ειχα δει...ειχε παρει απο πλαφονιερα συνοδηγου και τα κλασσικα,εχε χαρη που το ειδα και προλαβα τα χειροτερα....

Link to comment
Share on other sites

1ον Τα μηχανήματα της audiosources έχουν άλλη com από αυτήν που έχουν τα δικά μας. Αφού όπως έχω ξαναπεί η μόνη τους ομοιότητα είναι στην πρόσοψη.

2ον Στο igo δεν βρίσκει μόνο του τους δορυφόρους, πρέπει να αλλάξεις την com μέσα από το αρχείο sys.

Για καλό και για κακό κάνε φορμάτ την κάρτα σου. Άνοιξε τον φάκελο του igo και εκεί άνοιξε το αρχείο sys, βρές το

[gps]

port=3

baud=57000

και άλλαξε την port σε 2 ή 4 αυτά χρησιμοποιεί η audiosources

Εγώ γι αυτό δεν αγοράζω από κίνα :rolleyes:

το δικο σου φιλε τι ειναι?απο που το πηρες και ποσο ενδιαφερομαι
Link to comment
Share on other sites

Μολις έβαλα και εγω το ιδιο 8'' multimedia με τον katt και gtse.

Πραγματικα εντυπωσιακο μηχανημα με απειρες δυνατοτητες και προηγμενη τεχνολογια.Ακομη και το βαρος του ειναι το μισο απο ένα κοινο 7ιντσο dvd παρολο τον μεγαλο σκληρο που περιεχει.

Επισης πολυ καλη εξυπηρετηση και βοηθεια απο τον Νικο (autoparts.papas@gmail.com )

To συνιστω ανεπιφυλακτα :db:

Εγώ φοράω ίδιο μηχάνημα με τον Nicky, τον gtse και τον symearg caddy και το έχω πάρει από τον Νίκο στο autoparts.papas@gmail.com Το πήρα 400€τελική τιμή δηλαδή, με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη mpeg-4 και mpeg-2 , ταχυδρομικά κτλ.

Για τα χαρακτηριστικά μπορείς να δεις εδώ http://www.vwclub.gr...opic=47332&st=0 στο ποστ #12

Edited by kattt
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω ίδιο μηχάνημα με τον Nicky, τον gtse και τον symearg caddy και το έχω πάρει από τον Νίκο στο autoparts.papas@gmail.com Το πήρα 400€τελική τιμή δηλαδή, με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη mpeg-4 και mpeg-2 , ταχυδρομικά κτλ.

Για τα χαρακτηριστικά μπορείς να δεις εδώ http://www.vwclub.gr...opic=47332&st=0 στο ποστ #12

Τον Παπα τον εχω προσθέσει και στo αρχικό ποστ.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο tiguan έπαιξαν τελικά ολα, κλιματισμός, τιμόνι, αισθητήρες όπισθεν, μονο οι πίσω(μιλάω για τους εργοστασιακούς) το πρόβλημα ήταν σε εκείνο το μαύρο φισακι, συνδέθηκε και τέλος.

Φώτο δεν πρόλαβα να βγάλω, άλλα όταν ξαναβρεθούμε θα είναι η πρώτη μου δουλειά.

Το μηχάνημα του Παπα είναι τελικά πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα στο μηχανημα τη ς λιλης και του παπα οσο αφορα να εχουμε τις ενδειξεις του κλιματισμου στην οθονη???υπαρχει μηπως καποιο καλωδιο που συνδεουμε σε καποια θυρα απο πισω ??σε κανα aux μηπως>?????

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή τίτλου στο θέμα και ενσωμάτωση των δυο μηχανημάτων στο πρώτο ποστ

ποια η διαφορα στο μηχανημα τη ς λιλης και του παπα οσο αφορα να εχουμε τις ενδειξεις του κλιματισμου στην οθονη???υπαρχει μηπως καποιο καλωδιο που συνδεουμε σε καποια θυρα απο πισω ??σε κανα aux μηπως>?????

Δεν νομίζω να έχουν σοβαρές διαφορές.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

και για να εχουμε τις ενδειξεις στη οθονη απτι κλιματιμσο??πως γινεται αυτο???συνδεουμε τιποτα?εχει μενου αλλο του παπα που να δειχνει κλιματισμο?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υποστηρίζει την λειτουργία και το αυτοκίνητο. πχ. το ίδιο μηχάνημα που έβαλε ο Νίκος στο Tiguan αν μπεί σε ένα παλιότερο αυτοκίνητο θα παίζουν τα χειριστήρια στο τιμόνι αλλά ο κλιματισμός δεν θα παίζει. Οι εργοστασιακοί αισθητήρες θα εμφανίζονται μόνο αν και πριν εμφανιζόταν στην παλιά μαμά οθόνη, αν είχαν μόνο ακουστικό σήμα δεν θα τους δείχνει.

Edited by kattt
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υποστηρίζει την λειτουργία και το αυτοκίνητο. πχ. το ίδιο μηχάνημα που έβαλε ο Νίκος στο Tiguan αν μπεί σε ένα παλιότερο αυτοκίνητο θα παίζουν τα χειριστήρια στο τιμόνι αλλά ο κλιματισμός δεν θα παίζει. Οι εργοστασιακοί αισθητήρες θα εμφανίζονται μόνο αν και πριν εμφανιζόταν στην παλιά μαμά οθόνη, αν είχαν μόνο ακουστικό σήμα δεν θα τους δείχνει.

Ακριβως μην ξεχνατε οτι το tiguan ειναι 20 ημερων αυτοκίνητο, φορτωμένο με ολα τα καλουδια.

Link to comment
Share on other sites

Katt-gtse και οσοι αλοι εχετε το μηχάνημα του Παπα για διαβάστε το παρακάτω πρόβλημα,

----------------------------------------------------------------

Υπάρχει ένα σοβαρό πρόβλημα με το RDS (Radio).

Έχω ενεργοποιήσει το RDS, προκειμένου να υπάρχουν οι σχετικές πληροφορίες.

Μερικά δευτερόλεπτα μετά το άνοιγμα του σταθμού η οθόνη μεταφέρετε αυτόματα σε μια άλλη οθόνη όπου μπορώ να δω μόνο τη συχνότητα του σταθμού και τίποτα άλλο (δεν υπάρχουν πληροφορίες RDS).

----------------------------------------------------------------

τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Katt-gtse και οσοι αλοι εχετε το μηχάνημα του Παπα για διαβάστε το παρακάτω πρόβλημα,

----------------------------------------------------------------

Υπάρχει ένα σοβαρό πρόβλημα με το RDS (Radio).

Έχω ενεργοποιήσει το RDS, προκειμένου να υπάρχουν οι σχετικές πληροφορίες.

Μερικά δευτερόλεπτα μετά το άνοιγμα του σταθμού η οθόνη μεταφέρετε αυτόματα σε μια άλλη οθόνη όπου μπορώ να δω μόνο τη συχνότητα του σταθμού και τίποτα άλλο (δεν υπάρχουν πληροφορίες RDS).

----------------------------------------------------------------

τι παίζει?

διαλέξει

Εννοείς την οθόνη με τα φωτορυθμικά μάλλον. Γυρνάει αυτόματα στην οθόνη με backround την φωτογραφία που έχεις διαλέξει και τα φωτορυθμικά που έχεις διαλέξει και για να ξαναγυρίσει στην οθόνη του radio πρέπει να κάνεις ένα κλικ στην οθόνη έτσι? Αυτό το έχουν έτσι για εφέ, δεν ξέρω εάν μπορείς να ρυθμίσεις την καθυστέρηση επαναφοράς ή εάν απενεργοποιήται. Θέλεις να σου στείλω τα κοντέρ οπότε δεν θα θέλεις να ξαναδείς τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εσύ που το έβαλες στο tiguan είδες αν τα κουμπια ανάβουν μόλις αναψεις τα φώτα η είναι συνέχεια αναμμένα;

συνέχεια αναμμένα

Link to comment
Share on other sites

συνέχεια αναμμένα

Έχεις δει τα καλώδια αν εχει κάπου "illum" ώστε να το συνδέσεις κάπου στο αυτοκίνητο πχ τασακι; Σκέφτομαι να το πάρω αλλα με χαλάει πολυ αυτο με τα φώτα!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει τα καλώδια αν εχει κάπου "illum" ώστε να το συνδέσεις κάπου στο αυτοκίνητο πχ τασακι; Σκέφτομαι να το πάρω αλλα με χαλάει πολυ αυτο με τα φώτα!!

Αυτο με τα φωτα νομιζω δεν ειναι καν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Του παπα το μηχανημα πως το κανουμε να παιζει η τηλεόραση και οταν κινείτε το αυτοκινητο, το εχει κανει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Του παπα το μηχανημα πως το κανουμε να παιζει η τηλεόραση και οταν κινείτε το αυτοκινητο, το εχει κανει κάποιος.

πρεπει να κόψεις το καλώδιο που γράφει Brake και να το συνδέσεις στην γείωση (μαύρο καλώδιο)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κόψεις το καλώδιο που γράφει Brake και να το συνδέσεις στην γείωση (μαύρο καλώδιο)

Που ειναι στην πολυφισα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.