Jump to content
anestis the boss

Bringestone Potenza S001

Recommended Posts

Καλά έκανες Ανέστη.:thumbsup:Kumho και πράσινα άλογα...:tongue:

Δυο ερωτήσεις έχω να κάνω φίλε Professor :twitch:

1. Έχεις δοκιμάσει τα SportContact5 ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ αυτοκίνητο ?

2. Έχεις δοκιμάσει τα ECSTA XS ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ αυτοκίνητο ?

Το γεγονός και μόνο ότι τα ECSTA XS ανήκουν σε μια κατηγορία (Extreme Perfomance),

πιο ψηλά απ' τα SportContact5 (Ultra High Perfomance), κάτι πρέπει να λέει ε ? :rolleyes:

Το ECSTA XS ανήκει, εκεί που ανήκει το SportContact Vmax της Continental.

Και σ' αυτή την κατηγορία, το έχουν κατατάξει οι ειδικοί και όχι εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

μην μαλωνετε για τα λαστιχα ρε συμπεθεροι..αυριο βαραμε πτωχευση και δεν θα εχουμε ουτε λαστιχα για πατινια...οπως λεει ο κουμπαρος το εκστα ειναι για performance καταστασεις..εγω θελω ενα λαστιχο ανετο μαλακο με καλα κρατηματα,να μην σκουζει η γυναικα μου,να μην εχει θορυβο.τα 3αρια που φοραω τωρα ητανε πολυ καλα σε ολα εκτος οτι φαγωνοταν γρηγορα!αν εχουν βελτιωσει αυτο το πραγμα και στα αλλα ειναι ιδια με τα 3αρια τοτε λογικα εχω κανει την σωστη επιλογη.αν οχι αλλη μια λαθος.υγεια..η τιμη που τα πειρα ειναι 680 με τοποθετηση ζυγοσταθμιση και ευθυγραμηση(επειδη το ζητησα εγω το τελευταιο).μολις κανω καμια 500αρα χμ θα σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

μην μαλωνετε για τα λαστιχα ρε συμπεθεροι..αυριο βαραμε πτωχευση και δεν θα εχουμε ουτε λαστιχα για πατινια...οπως λεει ο κουμπαρος το εκστα ειναι για performance καταστασεις..εγω θελω ενα λαστιχο ανετο μαλακο με καλα κρατηματα,να μην σκουζει η γυναικα μου,να μην εχει θορυβο.τα 3αρια που φοραω τωρα ητανε πολυ καλα σε ολα εκτος οτι φαγωνοταν γρηγορα!αν εχουν βελτιωσει αυτο το πραγμα και στα αλλα ειναι ιδια με τα 3αρια τοτε λογικα εχω κανει την σωστη επιλογη.αν οχι αλλη μια λαθος.υγεια..η τιμη που τα πειρα ειναι 680 με τοποθετηση ζυγοσταθμιση και ευθυγραμηση(επειδη το ζητησα εγω το τελευταιο).μολις κανω καμια 500αρα χμ θα σας πω εντυπωσεις.

Συμπέθερε, δεν μαλώνουμε :rolleyes:

Κατ' αρχήν καλά χιλιόμετρα με τα λαστιχάκια σου :tongue:

Απλά, κάτι σα να με τσίμπησε μ' αυτά τα άλογα που ήταν τελικά πράσινα :twitch:

Και κάτι άλλο

Αυτή την ευθυγράμμιση, σε καινούργια λάστιχα, πριν κάνουν τα πρώτα 400-500 χιλιόμετρα, δε μπορώ να τη χωνέψω με τίποτα

Μου θυμίζει κάτι ταβέρνες που σου σερβίρουν τη μπριζόλα άψητη!!! :startle:

Μπλιαχχχ!!! :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις έχω να κάνω φίλε Professor :tongue:

1. Έχεις δοκιμάσει τα SportContact5 ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ αυτοκίνητο ?

2. Έχεις δοκιμάσει τα ECSTA XS ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ αυτοκίνητο ?

Το γεγονός και μόνο ότι τα ECSTA XS ανήκουν σε μια κατηγορία (Extreme Perfomance),

πιο ψηλά απ' τα SportContact5 (Ultra High Perfomance), κάτι πρέπει να λέει ε ? :rolleyes:

Το ECSTA XS ανήκει, εκεί που ανήκει το SportContact Vmax της Continental.

Και σ' αυτή την κατηγορία, το έχουν κατατάξει οι ειδικοί και όχι εγώ!!

Δεν τα έχω δοκιμάσει φίλε κουμπάρε όπως είμαι σίγουρος ότι και συ.Το πράσινα άλογα ήταν προς τον φίλο Ανέστη λόγω του ότι έχω κάποια οικειότητα απέναντι του και επειδή σε τελική ανάλυση το kumho είναι λάστιχο για extreme αυτοκίνητα κτλ,κτλ.Άρα που είναι το πρόβλημα???Και σε τελική ανάλυση η kumho είναι kumho και η continental μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες ελαστικών.Μήπως επειδή όπως και τα michelin που δεν τα προωθείς εμπορικά 'κατι σαν να σε τσίμπησε με αυτά τα άλογα που ήταν τελικά πράσινα' όπως προείπες??

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω δοκιμάσει φίλε κουμπάρε όπως είμαι σίγουρος ότι και συ.Το πράσινα άλογα ήταν προς τον φίλο Ανέστη λόγω του ότι έχω κάποια οικειότητα απέναντι του και επειδή σε τελική ανάλυση το kumho είναι λάστιχο για extreme αυτοκίνητα κτλ,κτλ.Άρα που είναι το πρόβλημα???Και σε τελική ανάλυση η kumho είναι kumho και η continental μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες ελαστικών.Μήπως επειδή όπως και τα michelin που δεν τα προωθείς εμπορικά 'κατι σαν να σε τσίμπησε με αυτά τα άλογα που ήταν τελικά πράσινα' όπως προείπες??

Tώρα μου το χάλασες αγαπητέ :twitch: :startle:

Αυτό το τελευταίο το ειρωνικό, τι το 'θελες ?

Το πιάνω λίγο το κουβάρι απ' την αρχή

Ο Ανέστης ρώτησε για τα Bridgestone S001 και όχι για τα Bridgestone ER300 ή RE050A

Αν ρωτούσε για τα 2α ή για τα 3α, τότε προφανώς σαν σωστός επαγγελματίας θα έπρεπε να του συστήσω και τα SportContact3 και τα SportContact5 και τα Pilot Sport 3 και τα Eagle F1 Asymmetric

Εφ' όσον όμως ρώτησε για τα 1α, του συνέστησα και τα KUMHO, τα οποία με βάση τις απόψεις των πελατών μου θα τον κάλυπταν καλύτερα.

Τα KUMHO δεν τα εμπορεύομαι, μόνο κατά παραγγελία τα φέρνω και εφ' όσον η τιμή ικανοποιήσει τον πελάτη.

Το συγκεκριμμένο topic, δεν το είδα σαν προώθηση πώλησης (όπως ειρωνικά υπαινείσεσαι βεβαίως βεβαίως), αλλά μετείχα συμβουλευτικά για να βοηθήσω τον Ανέστη να κάνει την επιλογή του.

Άλλο καπέλο αν διάλεξε κάτι διαφορετικό από αυτό που έψαχνε :tongue:

Ανέφερα πουθενά καμμιά τιμή για οποιοδήποτε λάστιχο, είτε γι' αυτά που δουλεύω είτε όχι ? :thumbsd:

Εδω δεν έδωσα τιμή στον Ανέστη, ούτε στα ΡΜ που ανταλλάξαμε, θα δώσω τιμή φόρα-παρτίδα ? :angry2:

Στο κάθε χέρι δεν είναι όλα τα δάχτυλα ίδια :angry2:

και θα έπρεπε να το έχεις καταλάβει, αφού και οι δυο μας είμαστε εδώ μέσα αρκετά χρόνια

That 's all :rolleyes:

Το πιθανότερο.

Μάλιστα, ό,τι πεις!!!

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Tώρα μου το χάλασες αγαπητέ :startle::thumbsd:

Αυτό το τελευταίο το ειρωνικό, τι το 'θελες ?

Το πιάνω λίγο το κουβάρι απ' την αρχή

Ο Ανέστης ρώτησε για τα Bridgestone S001 και όχι για τα Bridgestone ER300 ή RE050A

Αν ρωτούσε για τα 2α ή για τα 3α, τότε προφανώς σαν σωστός επαγγελματίας θα έπρεπε να του συστήσω και τα SportContact3 και τα SportContact5 και τα Pilot Sport 3 και τα Eagle F1 Asymmetric

Εφ' όσον όμως ρώτησε για τα 1α, του συνέστησα και τα KUMHO, τα οποία με βάση τις απόψεις των πελατών μου θα τον κάλυπταν καλύτερα.

Τα KUMHO δεν τα εμπορεύομαι, μόνο κατά παραγγελία τα φέρνω και εφ' όσον η τιμή ικανοποιήσει τον πελάτη.

Το συγκεκριμμένο topic, δεν το είδα σαν προώθηση πώλησης (όπως ειρωνικά υπαινείσεσαι βεβαίως βεβαίως), αλλά μετείχα συμβουλευτικά για να βοηθήσω τον Ανέστη να κάνει την επιλογή του.

Άλλο καπέλο αν διάλεξε κάτι διαφορετικό από αυτό που έψαχνε :tongue:

Ανέφερα πουθενά καμμιά τιμή για οποιοδήποτε λάστιχο, είτε γι' αυτά που δουλεύω είτε όχι ? :angry2:

Εδω δεν έδωσα τιμή στον Ανέστη, ούτε στα ΡΜ που ανταλλάξαμε, θα δώσω τιμή φόρα-παρτίδα ? :angry2:

Στο κάθε χέρι δεν είναι όλα τα δάχτυλα ίδια :ahappy:

και θα έπρεπε να το έχεις καταλάβει, αφού και οι δυο μας είμαστε εδώ μέσα αρκετά χρόνια

That 's all :rolleyes:

Μάλιστα, ό,τι πεις!!!

Δεν σε ειρωνεύτηκα αντιθέτως το δικό σου σχόλιο ήταν υποτιμητικό.Μπήκες σφήνα σε σχόλιο που έκανα για την τελική επιλογή στον Ανέστη.Το ότι προσπάθησες να δικαιολογηθείς αποδεικνύει την ορθότητα όσων λέω.Κλείνω εδώ όλη την ιστορία και πιστεύω το ίδιο να πράξεις και συ σεβόμενος την παλαιότητα και των δύο μας στο club.:twitch:

Link to comment
Share on other sites

peace!!λοιπον..για να δωθουν λιγο οι απαραιτητες διευκρινησεις..η ζυγοσταθμιση και η ευθυγραμηση θα γινουν μετα το ταξιδι μου στην φλωρινα την αλλη εβδομαδα!δεν εγραψα πουθενα οτι θα γινουν αμεσος μετα την τοποθετηση.και ο λαστιχας μου το ιδιο μου πρωτηνε..μετα απο καμια 500αρα...ο φιλος κουμπαρος με συμβουλεψε και τον ευχαριστω γι αυτο.τον θεωρω σωστο επαγγελματια διοτι ο ανθρωπος μου ειπε για λαστιχα τα οποια ουτε καν εμπορευεται..αρα για να λεει για κατι αλλο εκτος των προιοντων του σημαινει οτι σεβεται και τον ανταγωνισμο.εγω του ρωτησα τιμη και ποτε δεν μου την ανεφερε αλλα παντα μου απαντουσε στις ερωτησεις που του εκανα για διαστασεις κλπ..αρα καλο ειναι να μην κατηγορειτε τον ανθρωπο αδικα.τωρα ο Καθηγητης ειναι φιλος μου και τα πρασινα αλογα το ειπε οπως θα το ελεγε σε εναν καφε αν πιναμε..δεν νομιζω οτι ηθελε να θιξει τον κουμπαρο.παιδια ηρεμα..αλλος ειναι ο εχθρος μας...ας τον στοχοποιησουμε ολοι μαζι μηπως και ξανακανουμε του χρονου αυτην την συζητηση για λαστιχα και να μπορουμε να τα αγορασουμε..γιατι αν δεν βρουμε τον σωστο στοχο σε λιγο καιρο..ουτε ο Ανεστης θα εχει χρηματα για λαστιχα..ουτε ο καθηγητης..αλλα ουτε και ο κουμπαρος μαγαζι για να τα πουλησει..ευχαριστω ολους οσους απαντησαν στις ερωτησεις μου..ας επικεντρωθουμε το bringestone potenza s001..λοιπον τα φορεσα και αυτα στο c55 σε διαστασεις 225 40 18 και 255 35 18..το αμαξι εγινε πιο αθορυβο σε σχεση με τα pilot sport2 που ειχα πριν..και πολυ καλυτερο κρατημα..απο το θεμα ζεσταμα μπορω να πω οτι το μερσεντες τα ζεσταινει αρκετα γρηγορα..δεν ξερω ομως αν και το gti θα μπορουσε τοσο γρηγορα..ας μας πει ο τολις που τα φορεσε στο gt του.

Link to comment
Share on other sites

και τα πρασινα αλογα το ειπε οπως θα το ελεγε σε εναν καφε αν πιναμε..

Αυτή είναι η μαγική πρόταση του topic, φίλε Ανέστη :thumbsu:

Άλλο να μιλάς για "πράσινα άλογα" όταν πίνεις τον καφέ σου με τα φιλαράκια σου

και άλλο να γράφεις για "πράσινα άλογα" σε δημόσια συζήτηση,

που θα την διαβάσουν μερικές 100ντάδες μέλη απ' το forum αυτό

και άλλες τόσες από γειτονικά fora

ΥΓ. Και πάω πάσο, άψογος ο λαστιχάς σου :thumbsu:

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

ανεστη για πες για τα conti σε σχεση με τα 3!με γεια ρε φιλε!

δηλαδη τα εβαλες και θα κανεις 500κμ χωρις ζυγοσταθμιση?αυτο δεν ειναι επικινδυνο?η ευθηγραμμιση δεν αλλαζει ταν αλλαζεις λαστιχα ετσι?

Που το ξέρεις ? Δοκίμασες τα sportcontact 5 ή λες αερολογίες ?

δοκιμασα τα 3 και διβασα σε forum για τα 5!πολυ μαλακα!αλλα ειναι τη ζηταει ο καθενας!για καλο κρατημα και ανετο ταξιδι αυτα θα βαζα ειδικα αν ειχα 18αρεσ!γι αυτο αφησα 17αρες να μπορω να βαζω ενα πιο σπορτ λαστιχο!

αλλωστε πειραζω τον ανεστη!του αρεσουν τα πειραγματα ειδικα για το dsg αδυναμια του :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

ανεστη για πες για τα conti σε σχεση με τα 3!με γεια ρε φιλε!

δηλαδη τα εβαλες και θα κανεις 500κμ χωρις ζυγοσταθμιση?αυτο δεν ειναι επικινδυνο?η ευθηγραμμιση δεν αλλαζει ταν αλλαζεις λαστιχα ετσι?

δοκιμασα τα 3 και διβασα σε forum για τα 5!πολυ μαλακα!αλλα ειναι τη ζηταει ο καθενας!για καλο κρατημα και ανετο ταξιδι αυτα θα βαζα ειδικα αν ειχα 18αρεσ!γι αυτο αφησα 17αρες να μπορω να βαζω ενα πιο σπορτ λαστιχο!

αλλωστε πειραζω τον ανεστη!του αρεσουν τα πειραγματα ειδικα για το dsg αδυναμια του :thumbsu:

Δηλαδή το sportcontact 5 δεν είναι αρκετά sport λάστιχο ε ? αχχαχα καλό , το άλλο με τον τοτό το ξέρεις? Δες τα συγκριτικά test σε περιοδικά του εξωτερικού. Το sportcontact 5 είναι μέσα στα 3 καλύτερα στην κατηγορία του σε όλα τα test.

Υ.Γ. Για πιο sport πας σε semi-slick.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ανεστη για πες για τα conti σε σχεση με τα 3!με γεια ρε φιλε!

δηλαδη τα εβαλες και θα κανεις 500κμ χωρις ζυγοσταθμιση?αυτο δεν ειναι επικινδυνο?η ευθηγραμμιση δεν αλλαζει ταν αλλαζεις λαστιχα ετσι?

δοκιμασα τα 3 και διβασα σε forum για τα 5!πολυ μαλακα!αλλα ειναι τη ζηταει ο καθενας!για καλο κρατημα και ανετο ταξιδι αυτα θα βαζα ειδικα αν ειχα 18αρεσ!γι αυτο αφησα 17αρες να μπορω να βαζω ενα πιο σπορτ λαστιχο!

αλλωστε πειραζω τον ανεστη!του αρεσουν τα πειραγματα ειδικα για το dsg αδυναμια του :thumbsu:

σαν μαλακα μπορω να πω οτι ειναι το ιδιο με τα 3αρια που ειχα τα οποια δεν μαγουλιαζαν οπως λες και ητανε υποδειγματικο ελαστικο που το φορεσα 2 φορες.το προβλημα τους ητανε οτι ηταν μαλακα και τελειωναν γρηγορα!σε 1 χρονο πεταμα..κανω και καμια 30000χμ το χρονο υπ οψην..πραγμα που ναμιζω οτι και τα5αρια θα το εχουν σαν μειονεκτημα αφου εχουν το ιδιο tradewear με 3αρια....οχι δεν ειναι επικινδυνο να παω ταξιδι χωρις ζυγοσταθμιση.αν και ουτε τρεμουλο εχω τωρα που το ανοιξα στον περιφεριακο.λοιπον σαν πρωτη εντυπωση εχω να σας πω οτι το αμαξι εγινε πιο αμεσο.αρκετα θα ελεγα...για ολα τα αλλα αφου περασουν λιγα χμ και παω να στριψω στο πηλιο και αφου δοκιμαστουν και σε βροχη...ακομα ειναι αρχη και καλο ειναι να μην βγαλουμε βιαστικα συμπερασματα...για τα s001 σας ειπα ειναι πολυ καλα στο mercedes αλλα αν κανει ενα τικ να τα ζεστανει παραπανω σε συγκρηση με τα ps2 που ειχα τοτε το γκολφ δεν ξερω αν μπορει να τα ζεστανει τοσο ευκολα οσο το κοντι..επισης ο τολις μιλησε για θορυβο...στο μερσεντες μου φανικαν αθορυβα αλλα το γκολφ δεν εχει την ηχομονωση της amg...Πανω να σε ρωτησω κατι...το πιο σπορ λαστιχο εσυ τι το θες??εισαι σπορ τυπος??¨:thumbsu: ..ποτε θα δειξεις πως να στριβω??

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Λίιιιιγο ακόμα, και έρχεσαι στα λόγια μου Στέλιο :thumbsu:

Καλά χρυσά τα semi-slick Βαγγέλη αλλά αντέχουν τα μισά km από τα κανονικά λάστιχα. Επίσης αν δεν έχεις χειμωνιάτικα λάστιχα εδώ στην Βόρεια Ελλάδα και χρησιμοποιείς τα semi-slick και τον χειμώνα πρώτον θα πας σαν κότα όταν βρέχει και δεύτερον δεν μπορούν να πιάσουν την σωστή θερμοκρασία λειτουργίας λόγο των χαμηλών θερμοκρασιών που επικρατούν των χειμώνα.

Υ.Γ. Αν είχα την οικονομική ευχέρεια να έχω άλλα λάστιχα χειμώνα - καλοκαίρι Βαγγέλη θα είχα πάρει σίγουρα semi-slick για καλοκαιρινά.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αν είχα την οικονομική ευχέρεια να έχω άλλα λάστιχα χειμώνα - καλοκαίρι Βαγγέλη θα είχα πάρει σίγουρα semi-slick για καλοκαιρινά.

Σ' αυτό θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω Στέλιο :thumbsu:

Βρίσκεις μια 4άδα ζάντες-πατσαβούρες (γιατί όχι και ατσάλινες) στη μικρότερη διάμετρο που επιτρέπουν οι δαγκάνες των μπροστινών σου φρένων,

ρίχνεις επάνω τους και 4 χιονολάστιχα οικονομικά (ξέρεις πόσα οικονομικά υπάρχουν ?) και είσαι κύριος :whistling:

Έχω πελάτες που κρατάνε τα χιονολάστιχά τους και 4 και 5 σεζόν :thumbsu:

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στελιο οταν λεμε σπορ εννοουμε σε συγκριση με κατι αλλο!και οχι τα sc5 δεν ειναι πως να το κανουμε?η conti εχει τα 5P για σπορ!τωρα εσυ πως εχεις θεση μεσα σου το σπορ δεν ξερω αλλα αν ειναι να λες τα cs5 που ειναι απλα λαστιχο επιδοσεως σπορ τι να πω!δεν ειπα για σλικ!αλλα τα sc5 δεν ειναι το μη slick που θα το πεις σπορ ειναι γεγονος!το 5P ok το Pilot super sport ok το pzero ναι αλλα οχι το sc5!ειπαμε

δεν λεω οτι ειναι κακο λαστιχο!αλλα. μεχρι εκει ειναι ανεσης επιδοσεων.δεν ειπα οτι ειναι κακο!αυτο μπορει να βαλω!αλλα δεν εχει τοσο καλη πληροφορηση στροφες κτλ επισης πιστα τα βγαλα νοκ ουτ σε 5 γυρους

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

playmaker...ο νερωνας της πιστας...βαζει φωτιες με το οπλο του το αλητικο...μην αγχωνεσαι οδηγαρα μου εσυ και hankook λαστιχα απο χιουνταη να εχεις σε φοβουνται τα λαστιχα και σου κανουν τα χατιρια και γινονται σπορ..σαν εσενα! δεν χρειαζεται να ψαχνεις για λαστιχα..τα λαστιχα πρεπει ψαχνουν να κρυφτουν απο σενα..ΟΜΗ ΒΙΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!με ανατριχιασες σκληρε μου νερωνα!

Link to comment
Share on other sites

Να τολμουσα να βαλω στην κουβεντα και το Pirelli P Zero Nero ή το P7 σε 225/45/17 ?

Τι λετε ρε παιδια ,

εχει και εγγυηση 100% λεει 18 μηνες ή 20000Km οτι και να συμβει με νεο .... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι σημαντικο πλεονεκτημα.εχω ακουσει οτι τα p7 ειναι καλα ελαστικα αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια.Για τα p zero nero ομως που τα εβαλα καποτε ητανε πολυ μαπα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στελιο αθηνα.και γενικα ελλαδα οχι βορεια νομιζω μονο με semi slick μπορεις!πολυ λιγα τα κρυα και οι βροχεσ!αληθεια semi slick οταν βρεχει πως παει?δεν εχω δοκιμασει ποτε σε βροχη!αν εισαι χαλαρα με 120 εθνικη μπορει να φυγει ανετα?η θελει στροφη και ζορι?

Link to comment
Share on other sites

Παντως στελιο αθηνα.και γενικα ελλαδα οχι βορεια νομιζω μονο με semi slick μπορεις!πολυ λιγα τα κρυα και οι βροχεσ!αληθεια semi slick οταν βρεχει πως παει?δεν εχω δοκιμασει ποτε σε βροχη!αν εισαι χαλαρα με 120 εθνικη μπορει να φυγει ανετα?η θελει στροφη και ζορι?

Βόρεια Ελλάδα έχει κρύα και βροχές τον χειμώνα nuit-glacee.gif

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

peace!!λοιπον..για να δωθουν λιγο οι απαραιτητες διευκρινησεις..η ζυγοσταθμιση και η ευθυγραμηση θα γινουν μετα το ταξιδι μου στην φλωρινα την αλλη εβδομαδα!δεν εγραψα πουθενα οτι θα γινουν αμεσος μετα την τοποθετηση.και ο λαστιχας μου το ιδιο μου πρωτηνε..μετα απο καμια 500αρα...ο φιλος κουμπαρος με συμβουλεψε και τον ευχαριστω γι αυτο.τον θεωρω σωστο επαγγελματια διοτι ο ανθρωπος μου ειπε για λαστιχα τα οποια ουτε καν εμπορευεται..αρα για να λεει για κατι αλλο εκτος των προιοντων του σημαινει οτι σεβεται και τον ανταγωνισμο.εγω του ρωτησα τιμη και ποτε δεν μου την ανεφερε αλλα παντα μου απαντουσε στις ερωτησεις που του εκανα για διαστασεις κλπ..αρα καλο ειναι να μην κατηγορειτε τον ανθρωπο αδικα.τωρα ο Καθηγητης ειναι φιλος μου και τα πρασινα αλογα το ειπε οπως θα το ελεγε σε εναν καφε αν πιναμε..δεν νομιζω οτι ηθελε να θιξει τον κουμπαρο.παιδια ηρεμα..αλλος ειναι ο εχθρος μας...ας τον στοχοποιησουμε ολοι μαζι μηπως και ξανακανουμε του χρονου αυτην την συζητηση για λαστιχα και να μπορουμε να τα αγορασουμε..γιατι αν δεν βρουμε τον σωστο στοχο σε λιγο καιρο..ουτε ο Ανεστης θα εχει χρηματα για λαστιχα..ουτε ο καθηγητης..αλλα ουτε και ο κουμπαρος μαγαζι για να τα πουλησει..ευχαριστω ολους οσους απαντησαν στις ερωτησεις μου..ας επικεντρωθουμε το bringestone potenza s001..λοιπον τα φορεσα και αυτα στο c55 σε διαστασεις 225 40 18 και 255 35 18..το αμαξι εγινε πιο αθορυβο σε σχεση με τα pilot sport2 που ειχα πριν..και πολυ καλυτερο κρατημα..απο το θεμα ζεσταμα μπορω να πω οτι το μερσεντες τα ζεσταινει αρκετα γρηγορα..δεν ξερω ομως αν και το gti θα μπορουσε τοσο γρηγορα..ας μας πει ο τολις που τα φορεσε στο gt του.

τα λαστιχακια ειναι κορυφη για εμενα.δοκιμασα αρκετα λαστιχα και εχω να λεω για τα Bridgestone,νιωθω ασφαλεια,στις στροφες μπαινω επιθετικα,λειτουργει καπως σαν το ESP,δεν γλιστραει και οταν φτανει στα ορια του νιωθω σαν να κλωτσαει σαν να σου λεει τωρα θα ξεκολλησω.αλλο ενα θετικο ειναι πως οπως ολα τα λαστιχα ειναι ζεστα στη πορεια,παρολο που θα σταματησω σε ενα φαναρι π.χ,θα ειναι ακομα στην ιδια θερμοκρασια και γραπωνουν αμεσως,δεν το προσφερουν πολλες εταιριες αυτο.....

σε σχεση με το RE050A που ειχα πιο πριν ζεσταινεται πιο ευκολα,μου εχει λειψει το σπινιαρισμα...... :clapping::frantics::sorcerer::blush:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.