Jump to content
soto

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΑ

Recommended Posts

Υπήρχε μια προσφορά, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, 2 δυναμομετρήσεις 60 ευρώ. Οπότε πήγαμε με έναν φίλο μου με ένα corolla και μας ήρθε 30 ευρώ στον καθένα. Νομίζω είναι πολύ καλά <_<:):D

Πολύ καλά είναι

Link to comment
Share on other sites

Guest georgemv

Η δυναμομέτρηση που θα σας δώσει θα είναι κάπως έτσι

Passat-dyno.jpeg.

Μετράει τροχό, αλλά υπολογίζει και απώλειες το pc, οπότε τα νούμερα είναι στρόφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Η δυναμομέτρηση που θα σας δώσει θα είναι κάπως έτσι

Passat-dyno.jpeg.

Μετράει τροχό, αλλά υπολογίζει και απώλειες το pc, οπότε τα νούμερα είναι στρόφαλο.

Γιώργο σε ευχαριστούμε πολύ για την βοήθεια. Η φωτογραφία δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ακριβως διπλα στην Powerland εχει και μια σωστη crepperie για να κερασει οποιος ειναι το μεγαλυτερο τουμπανο !

Αν και κάνω δίαιτα, Τουμπανάκι & Dani ετοιμαστείτε για κέρασμα.... :Dnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως διπλα στην Powerland εχει και μια σωστη crepperie για να κερασει οποιος ειναι το μεγαλυτερο τουμπανο !

Αυτά είναι. Εγω πάντως αποκλείεται να είμαι

Link to comment
Share on other sites

Δυναμομέτρησα το κακόμοιρο το passat-άκι μου στην Powerland. (Μωρογιάννη 77, Μπουρνάζι, 210/5786383). Υπήρχε μια προσφορά, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, 2 δυναμομετρήσεις 60 ευρώ. Οπότε πήγαμε με έναν φίλο μου με ένα corolla και μας ήρθε 30 ευρώ στον καθένα. Νομίζω είναι πολύ καλά :(:D :D

Ακομα υπαρχει η προσφορα αυτη , πηγα και πηρα κατι σωληνακια απο εκει και περιμενε απο εξω ουρα για δυναμομετρηση , εχει βαλει και διαφημιση στο power του μαρτιου

Link to comment
Share on other sites

σπύρο κλέισε ραντεβού να πάμε..αφού ειναι τοσο λίγο δεν χρειάζεται να τυρρανάμε και την doria..Πάμε εγώ κι εσύ μαζί και o γρηγόρης με την κατερίνα..Ποιός άλλος θα έρθει για χαβαλέ...?

Link to comment
Share on other sites

σπύρο κλέισε ραντεβού να πάμε..αφού ειναι τοσο λίγο δεν χρειάζεται να τυρρανάμε και την doria..Πάμε εγώ κι εσύ μαζί και o γρηγόρης με την κατερίνα..Ποιός άλλος θα έρθει για χαβαλέ...?

μεσα και εγω , οχι τιποτα αλλο αλλα θελει ενα φιλαρακι μου με ibiza fr να το μετρηση πριν και μετα αφου βαλει intercooler allo αλλα να παρουμε τηλεφωνο πρωτα να ειμαστε 1000% σιγουροι μην φαμε καμια φολα και πλενουμε πιατα. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

γυρίσατε ρε?το πρώτο που σκέφτήκες ήταν αυτό..?εγώ λέω να παμε...με 30 ευρώ δεν θα είναι και σαν το DynoDay βέβαια...!

Ναι ρε γυρίσαμε. Να είναι και αξιόπιστο όμως. Πάμε απλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

To πιό αξιόπιστο είναι το ΤΑΤ στον Ν. Κόσμο...

Αυτο που ειναι στην Υμβριου λες ε?

Ειναι το πιο αξιοπιστο αλλα και απο τα πιο..."σφιχτα" δυναμομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειναι στην Υμβριου λες ε?

Ειναι το πιο αξιοπιστο αλλα και απο τα πιο..."σφιχτα" δυναμομετρα.

Έτσι είναι Κωσταντίνε...Και τα παιδιά είναι τρομερά...Θα σε βοηθήσουν σε ότι θέλεις!!!

Και για τα club κάνουν και καλύτερες τιμές...Σχεδόν όλοι οι βελτιωτές εκεί σε στέλνουν.

Ο προγραμματιστής μου εκεί τα φτιάχνει!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η VAMAG που ειναι σε μια καθετο αναμεσα Βουλιαγμενης και Ηλιουπολεως αλλα νομιζω οτι ειναι αυτη που προαναφερθηκε πριν στην Υμβριου ειναι αυτο το δυναμομετρο αλλα δεν ειμαι σιγουρος! Παντως αν ειναι αυτο ειναι πολυ καλο εκει μετραγα το megane μου τα παιδια ειναι πολυ καλα και το δυναμομετρο πιστευω αρκετα κοντα στη πραγματικοτητα.

Τωρα βεβαια δε σε νοιαζει η πραγματικοτητα και σε νοιαζει η βελτιωση και τι κερδισα απ το καθε τι που εβαλα απανω! Το μονο πραγμα που χρειαζεσαι ειναι ενα οποιοδηποτε δυναμομετρο που να πηγαινεις εκει και να μετρας το αμαξι σου απο μαμα μεχρι οπου το φτασει ο καθενας μας .Για να ξερεις αν αξιζαν τα λεφτα στη βελτιωση που εκανες.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Τελικά θα πάμε ρε σεις?? Σπύρο, dani εμείς είμαστε μέσα και σας περιμένουμε..... το κάνουμε την άλλη εβδομάδα???? Περιμένω απάντηση ΑΣΑΠ ^_^

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα πάμε ρε σεις?? Σπύρο, dani εμείς είμαστε μέσα και σας περιμένουμε..... το κάνουμε την άλλη εβδομάδα???? Περιμένω απάντηση ΑΣΑΠ ^_^

Δεν έχει αλλάξει κάτι απο την πλευρά μου. Πεστε μου που και πότε. Θα έρθω από την ΚΑλαμάτα για αυτόν το σκοπό. Θα με βόλευε καλύτερα Δευτέρα ή Παρασκευή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

την άλλη βδομάδα θα αγναντέυω το λυβικό πέλαγος όπως μου λέει κι ένα φίλος μου..Ρε κατερίνα τώρα τί νόημα έχει να κάνουμε αφού θα αλάξουμε εξατμίσεις κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
την άλλη βδομάδα θα αγναντέυω το λυβικό πέλαγος όπως μου λέει κι ένα φίλος μου..Ρε κατερίνα τώρα τί νόημα έχει να κάνουμε αφού θα αλάξουμε εξατμίσεις κλπ...

πριν και μετά ρε συ, να ξέρουμε....... πότε θα την κάνεις δηλαδή???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.