Jump to content
foti_gti_golf

Vag Com 10.6 Προβλημα!

Recommended Posts

Εχω παρει το καλωδιο vag908 και εγινε αναβαθμιση σε εκδοση 10.6

Στο test που κανω μου βγαζει :

port status: OK

Interface : found!

type: Ross-Tech HEX-USB

Status : Not plugged into car!

το δοκιμασα σε ολες τις θυρες usb στο laptop (μηπως ητανε αυτο) αλλα τιποτα!

Τι μπορει να συμβαινει??

Εχω windows 7 home premium!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το "κλείδωσες" και πλέον είναι άχρηστο.

Δε σου είχε πει κάποιος ότι τα "σπασμένα" καλώδια δεν αναβαθμίζονται ?

(εκτός κι αν έχεις το γνήσιο της ross-tech)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το "κλείδωσες" και πλέον είναι άχρηστο.

Δε σου είχε πει κάποιος ότι τα "σπασμένα" καλώδια δεν αναβαθμίζονται ?

(εκτός κι αν έχεις το γνήσιο της ross-tech)

Λυθηκε το προβλημα!

Στο cd μεσα ειχε την εκδοση 908 V.100 η οποια δεν λειτουργουσε και μετα απο 4-5 φορες που εκανα εγκατασταση!

Εκανα update σε 10.6 μηπως και δουλεψει αλλα και παλι δεν εβλεπε το αυτοκινητο οταν συνδεσα το laptop με το αμαξι!!

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο στο internet,κατεβασα την εκδοση 908 V.150, εκανα απεγκατασταση-επανεκινηση το laptop

και περασα τη νεα εκδοση 908.V150 και λειτουργει τελεια! :):crazy:

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια . Εχω και εγω προβλημα με το καλωδιο

Δεν το βλεπει το προγραμα , στο κομπιουτερ δηχνει οτι δεν

υπαρχουν οι οδηγοι για το καλωδιο , ψαχνει ψαχνει και δεν

τους βρησκει ουτε στο cd ουτε στο εγκατεστημενο στον C:\

Δουλευε κανωνηκα και ξαφνηκα χωρις τιποτα εσηνεβησαν αυτα.

Λογικα δν πρεπει να εχει κλιδωσει , γιατι δεν εχω κανει update

και να πω οτι οταν το βαζω στο αυτοκινητο αναβει για λιγο κοκινο

και αμεσως γυνεται πρασινο το λεντακι που εχει

Ειναι το VAG106

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι καταφΕρα να δΕι το κομπιουτΕρ το καλωδιο μΕ το VID- PID

αλλα δΕν το βλΕπΕι το προγραμμα. Ειναι το 10.6.2 (κινα)

Εχω τα Win 7 sp3 . καμια ιδΕα ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα και το προγραμμα ωλεπει και το καλωδιο ωσ ροσσ τετσ..αλλα οταν πας να κανω εγατασταση τουσ οδηγουσ για το καλωδιο μοθ λεει οτι δεν βρεθηκαν οδηγοι

Ακριβως τα ιδια και σε μενα με τους κωδηκους

Link to comment
Share on other sites

κύριοι τα φώτα σας!!

έχω την έκδοση 10.60 την οποια έχω αγοράσει παλιότερα από εδώ http://www.dealextre...-vw-audi-116388

το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε πανεύκολα και σε mini notebook με ΧΡ και σε κανονικό notebook με 7 και τα 2 32 bit από το cd με 2 κλικ και απλά σύνδεσα το καλώδιο και το βρήκε μονο του πάντα συνδέται και στα 2 αυτοκίνητα και δεν μου έχει βγάλει ποτε κάποιο σφάλμα

το πρόβλημα που έχω είναι στο long coding

όταν ανοίγω την καρτέλα στο golf αν επιλέξω κάποιο byte δεν μου βγάζει από κάτω τις επιλογές να επιλέξω κάποια λειτουργία το έχω δοκιμάσει σε 2 golf 1.4τσι sportline 07 και 14 fsi trendline 04

αντίθετα στο skoda superb 08 που το συνδέω όταν επιλέξω οποιοδήποτε byte όλες οι επιλογες μου εμφανιζοντε κανονικότατα να τικαρω...

υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί? αν όχι γίνετε να βρω κάποιο άλλο σπασμένο πρόγραμμα 10.60 να δοκιμάσω γίνετε η παίζει να κλειδώσει το καλώδιο? είναι πρόβλημα του καλωδίου?

Edited by Deus164
Link to comment
Share on other sites

κύριοι τα φώτα σας!!

έχω την έκδοση 10.60 την οποια έχω αγοράσει παλιότερα από εδώ http://www.dealextre...-vw-audi-116388

το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε πανεύκολα και σε mini notebook με ΧΡ και σε κανονικό notebook με 7 και τα 2 32 bit από το cd με 2 κλικ και απλά σύνδεσα το καλώδιο και το βρήκε μονο του πάντα συνδέται και στα 2 αυτοκίνητα και δεν μου έχει βγάλει ποτε κάποιο σφάλμα

το πρόβλημα που έχω είναι στο long coding

όταν ανοίγω την καρτέλα στο golf αν επιλέξω κάποιο byte δεν μου βγάζει από κάτω τις επιλογές να επιλέξω κάποια λειτουργία το έχω δοκιμάσει σε 2 golf 1.4τσι sportline 07 και 14 fsi trendline 04

αντίθετα στο skoda superb 08 που το συνδέω όταν επιλέξω οποιοδήποτε byte όλες οι επιλογες μου εμφανιζοντε κανονικότατα να τικαρω...

υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί? αν όχι γίνετε να βρω κάποιο άλλο σπασμένο πρόγραμμα 10.60 να δοκιμάσω γίνετε η παίζει να κλειδώσει το καλώδιο? είναι πρόβλημα του καλωδίου?

έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα..... έχουμε κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Προς Deus164 και Makro .

Αυτό το κάνει διότι όπως καταλαβαίνετε δεν είναι γνήσιο το πρόγραμμα και το καλώδιο αλλά "κινεζάκι". Το ίδιο ακριβώς αγορασμένο από την μαμά Rosstech θα βγάζει τα πάντα. Παλιότερα είχα την έκδοση 10.6.2 και ενώ στο Polo 6R δεν έβγαζε τίποτα σε Golf 6άρι φίλου έβγαζε της παναγιάς τα μάτια!

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση να παραγγείλουμε και από που? κάτι που να είναι δοκιμασμένο... τι προτείνεται?

σίγουρα το original Rosstech είναι η καλύτερη λύση αλλα και τα 300 ευρώ είναι πολλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.