Jump to content
arkiou

Rcd 210 Usb Adapter

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

Θέλω να βάλω στο πολακι αντάπτορα για να παίζει μουσική από usb, aux κτλ.

Έχω δει αυτό στο ebay http://viewitem.eim.ebay.gr/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-Adapter-VW-RCD-210-300-500/120801170526/item?signin=1

Έχει τοποθετήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Αν ναι κάνει δουλειά ή ειναι δύσχρηστο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Θέλω να βάλω στο πολακι αντάπτορα για να παίζει μουσική από usb, aux κτλ.

Έχω δει αυτό στο ebay http://viewitem.eim....6/item?signin=1

Έχει τοποθετήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Αν ναι κάνει δουλειά ή ειναι δύσχρηστο!

Λειτουργεί με καλή ποιότητα σε rcd-510 .Πρακτικά αφού αναφέρει συμβατότητα με rcd-210 δεν θα υπάρχει διαφορά.Προσοχή πριν βάλεις το 8-πινο βίσμα να γειώσεις πάνω στο rcd το σχετικό καλώδιο του αντάπτορα.Εχουν αναφερθεί δυσλειτουργίες μέχρι και αχρηστία σε παρεμφερή προιόντα λογω προβληματικής γείωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, και πως επιλέγω την πηγη που θελω να ακουσω πχ. αν εχω και καρτα και usb πανω?

Μόνο μία πηγή παίζει κάθε στιγμή έτσι αν ακους από Usb και κουμπώσεις την SD τότε αυτόματα παίζει από SD και το αντίστροφο.Πάντως καλό

είναι να μην έχεις πάνω 2 πηγές ήχου. Αν και μεταξύ μας κατά 99% θα κάνεις χρήση του USB και άντε λίγο κάποιο εξωτερικό Μp3 στην πόρτα Line In

Link to comment
Share on other sites

Και στο rcd210 πως επιλέγω πχ ραδιο ή cd ή το usb???

Πρέπει να γράφει στο βιβλιαράκι του .Νομίζω έχει επιλογή ΜΕDIA , AUX ή κάτι τέτοιο. Πιθανόν μόλις το συνδέσεις να ενεργοποιηθεί και η σχετική επιλογή στην οθόνη του.Στο rcd-510 αυτές οι επιλογές είναι αχνές και φωτίστηκαν όταν βρήκε τον αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο rcd210 πως επιλέγω πχ ραδιο ή cd ή το usb???

δεν μπορω να μπω στο link που εδωσες, λετε οτι αναφερει συμβατοτητα για rcd210? ελεγξε το διπλά γιατι εγω αλλαξα απο 210 σε 310 για να βαλω το media in (με usb) της VW ομως οποτε μπορει το δικο σου να ειναι οκ.

Edited by Greg
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να μπω στο link που εδωσες, λετε οτι αναφερει συμβατοτητα για rcd210? ελεγξε το διπλά γιατι εγω αλλαξα απο 210 σε 310 για να βαλω το media in (με usb) της VW ομως οποτε μπορει το δικο σου να ειναι οκ.

Ναι κάνει για το RCD 210!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.