Jump to content
sodimitris

Cruise Control Gia Golf 5 Κωδικος

Recommended Posts

παιδια εχω βρει σε ενα μαγαζι εδω με αυτο τον κωδικο 1K0 953 513 A κανει?

Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που ανοίγεις καινούριο θέμα για ότι σου κατέβει στο κεφάλι, ενώ ξέρεις ότι υπάρχει ήδη ανοιχτό αντίστοιχο θέμα ?

Και η ερώτηση αυτή τι είδους είναι ? Θα πρέπει δηλαδή κάποιος να γνωρίζει το αυτοκίνητό σου ? Θεωρείται αυτονόητο ? Για κάποια αυτοκίνητα θα "κάνει". Αν είναι και το δικό σου μέσα σε αυτά τα κάποια με ποιο τρόπο περιμένεις κάποιος να το γνωρίζει από τι στιγμή που δεν αναφέρεις τίποτα ?

Βρίσκεις ειλικρινά κάποια λογική σε όσα κάνεις και όσα γράφεις ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μη μαλώνετε..

Έχει δίκιο ο passater, για να βρεις και συ λύση καλό είναι να πεις και τι χαρακτηριστικά έχει το αμάξι σου.

Ψάξε στο ανάλογο θέμα.

ΥΓ.Ενημερωτικά θα πρέπει ο εγκέφαλος τιμονιού, το ring τιμονιού και το cruise control να είναι συμβατά.

Υπάρχουν πολλές κατηγορίες αναλόγως των δυνατοτήτων αλλά ξεφεύγουμε

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις διευκρινισεις παιδια....

το αμαξι μου ειναι tsi του 07 και ο εγκεφαλος τιμονιου μου ειναι μονο για cc οχι για πολυλειτουργικο και ο κωδικος του 1K0 953 549 BC

Link to comment
Share on other sites

Ο εγκέφαλος που έχεις μπορεί να μην υποστηρίζει το Cruise Control που θέλεις να βάλεις.

Δες εδώ: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

Δίπλα στο BC έχει #1 και παραπέμπει στο (#1: Does NOT allow Cruise Control Retrofitting, in such a Case you need to replace the Steering Wheel Control Module.), δηλαδή δεν επιτρέπει την τοποθέτηση CC και σε αυτή την περίπτωση πρέπει να αλλάξεις εγκέφαλο τιμονιού.

Link to comment
Share on other sites

λεει οτι ειναι Midline

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29679 εχω ρωτησει και μου ειπαν πως κανει,ριξε μια ματια και εδω που αναφερει τα συμβατα με cc το μελος !nikoskalithea

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Δημήτρη, μπορεί να μην το πρόσεξε. Στειλτου ένα P.M. να στο διευκρινίσει.

Σε κάθε περίπτωση αφού έχεις τον BC το δοκιμάζεις και εάν δεν δουλέψει θα ξέρεις τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμή μόνο αρκεί για να μάθεις.

Το βάλε βγάλε δεν είναι τίποτα, δέκα λεπτά υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω,ελπιζω να κανει ο δικος μου οπως εχω δει και μου ειπαν..αλλιως θα αναγκαστω να παρω και εγκεφαλο αλα αν παρω αλλον θα παρω να υποστηριζει και πολυλειτουργικο τιμονι.αληθεια για πολυλειτουργικο το κινεζακι μου λεει οτι ειναι συμβατο,αν δλδ αλαξω τιμονι-εγκεφαλο τιμονιου-καλωδιο τιμονιου αυτο το κιτρινο που ειναι και για τα κουμπακια με αυτα τα 3 πραγματα παιζει?γτ στη φυσα του αυτοκινητου εχει 2 κλωδια can bus απο εκει μεσα απο αυτα τα 2 καλωδιακια δινει τις εντολες στο ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

Για τα κινεζακια έχω διαβάσει πάρα πολλά αλλά προσωπική εμπειρία δεν έχω. Αυτό που έχω καταλάβει πάντως είναι ότι έχουν διαφοροποιήσεις ανά κατασκευαστή οπότε μόνο στην πράξη θα το δεις.

Ο Νίκος ξέρει πολλά για τα κινεζακια.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους καταφερα εγκατεστησα και ενεργοποιησα το cc στο αμαξι μου.με τη μονη διαφορα ενω εχω τριακτινο μικρη οθονη και χωρις κουμπια μου δουλεψε με τον 0000042 και οχι με το 0001042.ευχαριστω παιδια οσους ,με βοηθησατε,και ιδιαιτερα το φιλο αλεξη (@rivol)

28022012328.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε, καλορίζικο :drinks: :drinks: :drinks:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, έγινε :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.