Jump to content
westeros

Μεταχειρισμενο Golf 1.6 Fsi Trendline 2005

Recommended Posts

γεια σας παιδια,

προκειται να αγορασω ενα μεταχειρισμενο golf 1.6 fsi του 2005 με 53000χλμ (εξακριβωμενο) το αμαξωμα ειναι οκ σε μηχανικο θα το παω τη δευτερα για ελεγχο κι αν ειναι οκ το κλεινω, απο αξιοπιστια πως παει ομως?εχω ακουσει και διαβασει πολλα για τους κινητηρες fsi...καποιες συμβουλες να εχετε μου δωσετε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

αν από τον έλεγχο που θα κάνεις προκύψει ότι όλα είναι καλά προχώρα άμεσα στην αγορά.Τα 1.6 fsi μοτέρ είναι από τα πλέον αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Για ατμοσφαιρικό κινητήρα είναι ότι καλύτερο και οικονομικό.

Βενζίνη μόνο να ξέρεις ότι είναι καλό να βάζεις 100αρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες και καλη αγορα.Το θεμα εχει ξανασυζητηθει ,ριξε μια ματια εδω http://www.vwclub.gr...showtopic=51261 θα παρεις πολλες απαντησεις.Παντως να ξερεις αλλο fsi και αλλο tsi.... :db:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

προκειται να αγορασω ενα μεταχειρισμενο golf 1.6 fsi του 2005 με 53000χλμ (εξακριβωμενο) το αμαξωμα ειναι οκ σε μηχανικο θα το παω τη δευτερα για ελεγχο κι αν ειναι οκ το κλεινω, απο αξιοπιστια πως παει ομως?εχω ακουσει και διαβασει πολλα για τους κινητηρες fsi...καποιες συμβουλες να εχετε μου δωσετε?

Τα FSI μπορεί να είναι σχετικά αξιόπιστα, είναι όμως πλέον τεχνολογικά ξεπερασμένα.

Το θέμα είναι η τιμή. Αν η τιμή που διαπραγματεύεσαι πλησιάζει αυτή ενός TSI, μην το σκέφτεσαι.

Αυτή τη στιγμή θα έπαιρνα οποιοδήποτε FSI, μόνο αν η τιμή ήταν όσο χαμηλά πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Τα FSI μπορεί να είναι σχετικά αξιόπιστα, είναι όμως πλέον τεχνολογικά ξεπερασμένα.

Το θέμα είναι η τιμή. Αν η τιμή που διαπραγματεύεσαι πλησιάζει αυτή ενός TSI, μην το σκέφτεσαι.

Αυτή τη στιγμή θα έπαιρνα οποιοδήποτε FSI, μόνο αν η τιμή ήταν όσο χαμηλά πρέπει.

η τιμη του νομιζω οτι ειναι καλη (7000)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

προκειται να αγορασω ενα μεταχειρισμενο golf 1.6 fsi του 2005 με 53000χλμ (εξακριβωμενο) το αμαξωμα ειναι οκ σε μηχανικο θα το παω τη δευτερα για ελεγχο κι αν ειναι οκ το κλεινω, απο αξιοπιστια πως παει ομως?εχω ακουσει και διαβασει πολλα για τους κινητηρες fsi...καποιες συμβουλες να εχετε μου δωσετε?

παιδια γεια σας και παλι,

το golf,μετα τους απαραιτητους ελεγχους,ειναι πλεον στην κατοχη μου...του εκαναν service απο εκει που το πηρα,το εθεσα ως ορο κατα την αγοραπωλησια,του αλλαξα τακακια και λαστιχα,το γεμισα και 100αρα βενζινη (44 και κατι λιτρα 89ευρω,βογκηξα!)το κυκλοφορω εδω και 2 εβδομαδες και μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις...κατ'αρχην καλη καταναλωση 330χλμ εχω κανει (εντος πολεως)κι εχω μισο ρεζερβουαρ εδω να σημειωσω οτι ειναι η απλη εκδοση χωρις ενδειξεις καταναλωσης κλπ οπως ειδα οτι εχουν διαφορα μοντελα απο τις οδηγιες,κρατηματα πολυ καλα,οδηγικα πολυ ανετο...ερωτηση, μεχρι τι ζαντα μπορει να φορεθει?για μελλοντικα το ρωταω,τωρα φοραω 15''...επισης το 1 απο τα 2 κλειδια δεν δουλευει ο τηλεχειρισμος μου ειπαν απο εκει που το πηρα οτι θα ρωτησουν και θα μου πουν,(μπαταρια εννοειται οτι αλλαχτηκε και επισης προσπαθησαν να το προγραμματισουν και δεν μπορεσαν)τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση?και μια ερωτηση για τα λαδια απο οτι διαβασα κιεδω στο forum λαδια παιρνει 5w30 συμφωνα με τον κατασκευαστη,αυτοι ομως μου βαλανε 5w40,παιζει κανενα ρολο?υπαρχουν τιποτα συνεπειες?

ευχαριστω για την υπομονη σας και για τις απαντησεις σας,

ενας καινουριος golfer!!!!

Edited by westeros
Link to comment
Share on other sites

Όταν αρχίσει να καίει λάδια τότε βάζουμε 5w/40

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.