Jump to content
sodimitris

Ξερει Καπιος Τις Ρυθμησεις Του Ενυσχητη?

Recommended Posts

Αυτά στα ρυθμίζει ο μάστορας που σου κάνει την εγκατάσταση εν γνώση του...βέβαια.. είναι λίγο χρονοβορο κ απαιτεί κάποια cd με διάφορες συχνότητες κ tracks που έχει ο μάστορας σου...ο καθένας έχει τον τρόπο του...εξαρτάτε βέβαια κ από τα ηχεία σου κ τον τρόπο που ακούς γιατί όλοι έχουμε διαφορετική ακόυη...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις να το ρυθμίσεις και από πάνω !!!!! για να μας πάρεις τα αυτιά με την Πάολα :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αν δεν κάνω λάθος σε αυτά που θα πω

1.το κουμπι x-over σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις η το φίλτρο χαμηλών (HPF) η το φίλτρο υψηλών(LPF) η τίποτα απο τα δυο (flat)

2.Με το HPF κόβεις τις χαμηλες (αν βλέπω καλά στην εικόνα κόβεις η από 50 hz και κάτω η από 1.ΚΗΖ και κάτω δηλαδή δεν έχεις μπάσα)

3.Με το LPF κόβεις όλες τις υψηλές (Mέχρι 50 ΗΖ σκέτο κύμα σεισμού η μέχρι 500 ΗΖ σκέτο μπάσα)

4.Το gain νομίζω έχει να κάνει με το πόσο ενίσχυση θα δίνει στο σήμα εισόδου ΠΧ χοντρικά μπορεί να έχεις πολύ χαμηλά την ένταση της πηγής σου αλλά και πάλι να ακούγεται δυνατά από τον ενισχυτή.

5. το Bass remote είναι αυτό ποτεσιομετράκι για το επίπεδο των μπάσων

41QJIVHcdtL._SS500_.jpg

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση,εχω τετιο κοντρολ αλλα αν δεις και το δικο μου αλλα και αυτο που εχεις βαλει εχει καλοδιο σαν αφτο του οτε το βυσμα,ενο ο ενυσχητης εχει μεγαλυτερο σαν δυκτιου υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση,εχω τετιο κοντρολ αλλα αν δεις και το δικο μου αλλα και αυτο που εχεις βαλει εχει καλοδιο σαν αφτο του οτε το βυσμα,ενο ο ενυσχητης εχει μεγαλυτερο σαν δυκτιου υπολογιστη.

Μήπως είναι από άλλον ενισχυτή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.