Jump to content

Recommended Posts

ναι ομως ξεχασες κατι βασικο ρε συ ...με μαμα εντοσθια δλδ θα φθασει τοσο ?? μιλαμε για μοτερ 1.2 πανω απο 220 αλογα δεν φθανει με τπτ μετα θελει σφυριλατα μεσα ρε συ τα λεω καλα??:-)

Τα διακόσια θα τα φτάσεις για μένα safe! Ο κινητήρας ειναι διαμάντι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν μπορείς να ξέρεις αν δεν δοκιμασεις...

Όταν ο Αλέξης έκανε σκέψεις για bt υπολόγιζε κοντα 230-240 ψάχνοντας βέβαια τι εντόσθια έχει και αν θα αντεξει!

Στο τέλος έβαλε 270!

Στο θέμα των twin charged,όταν άρχισε η βελτίωση των tsi 160 είχαμε πιστέψει πως το όριο είναι κοντα στα 240...

Μετα του σαραντη(panaua) έβγαλε 250 και μετα άρχισε να μας Τρελαίνει ο Midkin με "τα δικα του"!

270 μετα 290 μετα 320 και λες "τι σκατα" πόσο φτάνει;

Και ατο τέλος το έφτασε ο θεμης 340,ομως του θεμη είναι 140 δλδ σειράς golf gt...σε όποιον και να έλεγες ότι το 140αρι θα μπορει να φτάσει 340 θα σε εκραζε...

Τελειώνοντας,αν δεν δοκιμασεις δεν θα καταλάβεις ποτε τις δυνατότητες του αμαξιου σου εκτός και αν σε προλάβει άλλος ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η πολλη σοβαρη κι αξιοπιστη εταιρεια B&B που μεχρι και ξενοδοχειο σου πληρωνει να πας εκει για να σου το φτιαξει, αλλο θεμα αυτο, το εχει φτασει safe και με ΧΑΡΤΙ ΕΓΓΥΗΣΗΣ στα 170+ περιπου...

ε, εδω στην Ελλαδα ειναι αλλιως.. Ακουμπας και τα 200+ αμα λαχει χυμα και χωρις πολλα πολλα.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

η πολλη σοβαρη κι αξιοπιστη εταιρεια B&B που μεχρι και ξενοδοχειο σου πληρωνει να πας εκει για να σου το φτιαξει, αλλο θεμα αυτο, το εχει φτασει safe και με ΧΑΡΤΙ ΕΓΓΥΗΣΗΣ στα 170+ περιπου...

ε, εδω στην Ελλαδα ειναι αλλιως.. Ακουμπας και τα 200+ αμα λαχει χυμα και χωρις πολλα πολλα.. χαχα

Υπόννεις ότι και τα setup των υπολοίπων που φτάσανε μεχρι κ τα 340 οπωσ αναφερει το παιδι πιο πανω, ειναι χύμα; Οπως και να εχει λειτούργησαν ... Έχω να πω

Link to comment
Share on other sites

Τα διακόσια θα τα φτάσεις για μένα safe! Ο κινητήρας ειναι διαμάντι!

Είπε ο μπακάλης της γειτονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ενα 25% αυξηση της ηδη υπαρχουσας υποδυναμης θεωρηται "Safe"... τα 200 που ειπε ο φιλος ειναι 90% οποτε το κατα ποσο θα ειναι safe θα το κρινει ο δρομος..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες... δν λεω οτι το 1.2 δν παει 200... αλλα εδω θ ημαστε οταν θα σας κυνηγανε οι μπιελες κ οι δικληδες ασφαλειας οι ανυπαρκτες δν θα σωσουν τπτ :D

Link to comment
Share on other sites

Υπόννεις ότι και τα setup των υπολοίπων που φτάσανε μεχρι κ τα 340 οπωσ αναφερει το παιδι πιο πανω, ειναι χύμα; Οπως και να εχει λειτούργησαν ... Έχω να πω

Επίφοβα είναι γιατί δεν υπάρχει καμία εγγύηση για την ασφάλεια του κινητήρα ούτε την αξιοπιστία του σε βάθος χρόνου , ειδικά από την στιγμή που δεν φοράνε σφυρήλατα πιστόνια.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Καλα .. Προφανώς ειναι υποθέσεις και μίλησα με βάση τα στατιστικά των υπολοίπων βελτιώσεων.

@ Billgr4 Δεν νομίζω πως θα συμφωνήσω μαζί σου μιας και project με παραπάνω άλογα κάνουν και άλλοι στο εξωτερικό με custom προγράμμα. Οπότε δεν ειναι θεμα Ελλάδας που απο ότι κατάλαβα το ανεφερες εννοώντας ότι δεν υπάρχουν σωστές δουλειές . Εκτός αν απλα ήθελες να μου την πεις οπότε ξεφύγουμε.

@dimake το παιδί ειναι ήδη 145 νομίζω . Επομένως θεωρω πως με προσεκτικές κινήσεις και προσεγμένη δουλειά θα τα φτάσει τα κοντά 200 χωρίς να εχει θεμα να παίζει με 90 % πίεση του μοτέρ κ με κίνδυνο να του μείνει στον δρόμο.

Δλδ ο Alex με το 122αρι που βρίσκεται; ; Κατάλαβες; Με αυτη την έννοια το είπα και πάντα με βάση τις άλλες δουλειές που έχουν γίνει .. Οπότε εκει θέλω να πιστεύω.

Επίφοβα είναι γιατί δεν υπάρχει καμία εγγύηση για την ασφάλεια του κινητήρα ούτε την αξιοπιστία του σε βάθος χρόνου , ειδικά από την στιγμή που δεν φοράνε σφυρήλατα πιστόνια.

Στέλιο σαφώς ρε φίλε δεν μίλησα για αξιοπιστία! Το safe ίσως σας μπέρδεψε που χρησιμοποίησα. Δεν εννουσα πως θα ειναι σαν stage 1 φπε που ειναι εκει safe αλλά και παλι παίζει μεγαλύτερη πίεση! Ούτως η άλλως τι λέμε ρε παιδιά ποιος βελτίωσε το αμάξι του και του έβγαλε χιλιάδες χιλιόμετρα απροβληματιστα

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου την λεω ρε Αλεξ.. Γιατι εισαι τοσο προκατειλλημενος να πουμε...

Τεσπα, ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ CUSTOM μπακαληδες.. Μιλησα για B&B.. Αν διαβασεις καλα τι παρεχει το ολο tuning τοτε δε νομιζω να θες να εμπιστευτεις το αυτοκινητο σου σε εναν οποιοδηποτε που οπως ειπε ο diMake πανω σου αφαιρει εργοσταασιακες δικλειδες μονο κ μονο να ανεβασει αλογα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάμε καλά ;;;με αύρα τα υπερβολικά άλογα πάνω απο 260 σε 1.4 και πάνω απο 150 σε 1.2 θα πάρετε πολλα πράγματα στο χέρι ...τι να πω γα εσάς το αμάξι παει μέχρι τα 100 200.000km????αχ ρε ατμόσφαιρα αθάνατη...ειναι μεγάλο πράγμα να καθώς το αμάξι σου κα να μη βγάζει Κιχ ενώ με τα αμάξια μας έτσι που τα έχουμε κάνει φοβόμαστε κάθε λίγο και λιγάκι και δεν ειναι γενικά λίγα τα προβλήματα ...να τα χεσω αυτά τα άλογα θα πετάξω πάνω ένα 3.2 stage 2 να τελειωνω γι αυτο φίλε Beckman σταματά εκεί π είσαι γιατί οποίος παει για τα πολλα χάνει και τα λίγα

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου την λεω ρε Αλεξ.. Γιατι εισαι τοσο προκατειλλημενος να πουμε...

Τεσπα, ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ CUSTOM μπακαληδες.. Μιλησα για B&B.. Αν διαβασεις καλα τι παρεχει το ολο tuning τοτε δε νομιζω να θες να εμπιστευτεις το αυτοκινητο σου σε εναν οποιοδηποτε που οπως ειπε ο diMake πανω σου αφαιρει εργοσταασιακες δικλειδες μονο κ μονο να ανεβασει αλογα...

Δεν είμαι προκατειλλημενος. Απλα υποστηριξες τον φίλο σου με σθένος σε πράγματα που αναφερομουν ενώ ήξερες ότι έφταιγε αυτός και δεν έχω πολύ όρεξη να το συνεχίσουμε σε άλλο θεμα τώρα.

Τώρα για αυτό που λες συμφωνώ αλλά θέλω να πιστεύω πως και εδω αυτά τα project!(όχι όλα) που γίνονται σε Ελλάδα έχουν κάποια ελπίδα και γίνονται όσο το δυνατόν σωστά.

Στην τελική ας μπουν και τα παιδιά που έχουν κάνει τις βελτιώσεις να πουν την γνώμη τους .

Ε αυτη την λογικη και 300 παει ;)

Μπα 300 δεν φτάνει ????

Link to comment
Share on other sites

Την αποψη μου υποστηριξα..

Αλλα στο θεμα αυτο τωρα που συζηταμε και αναφερομαστε στο 1.2 tsi ειμαι καθετος.. Καλυτερα να μην παραπληροφορουμε τον κοσμο και να βαδιζουμε με γνωμονα το τι πραγματικα ισχυει κι οχι με το τι βρισκεται σε πειραματικο σταδιο.. Μας διαβαζουν οχι μονο νεα μελη αλλα και επισκεπτες και σχηματιζεται λαθος γνωμη..

Link to comment
Share on other sites

Την αποψη μου υποστηριξα..

Αλλα στο θεμα αυτο τωρα που συζηταμε και αναφερομαστε στο 1.2 tsi ειμαι καθετος.. Καλυτερα να μην παραπληροφορουμε τον κοσμο και να βαδιζουμε με γνωμονα το τι πραγματικα ισχυει κι οχι με το τι βρισκεται σε πειραματικο σταδιο.. Μας διαβαζουν οχι μονο νεα μελη αλλα και επισκεπτες και σχηματιζεται λαθος γνωμη..

Την αποψη του αλλου υποστηριζες και ασε τωρα. Καθόσουν και τόνιζες το ότι δεν γράφω με συνοχή (λογικό για μένα αφού έγραφα απο κινητό κατεβατά ατελείωτα και έχανα τον ειρμό αφού δυσκολευόμουν να τα διαβάσω) αντί να απαντήσεις για αυτα.

Δεν παραπληροφόρησα κανέναν. Στα πλαίσια του Tuning και ότι μπορεί να σημαίνει αυτό, πέρα από ένα απλό ΦΠΕ, θεωρώ πως με κάθε επιφύλαξη για εμένα το αυτοκίνητο μπορεί να φτάσει τα 200 κοντα οπως των υπολοίπων έφτασε τα 280-320-340 δεν μίλησα ούτε για ασπαστο μοτέρ ούτε για εκατομμύρια χιλιόμετρα απροβλημάτιστα. Απλά επειδή κάποια πράγματα είναι αυτονόητα όπως η εγγύηση του Project, τα παρέλειψα και ανέφερα την άποψη μου μιας και τους φόβους αυτούς όλοι τους ξέρουμε. Safe για μένα όταν μιλάμε για βελτίωση πέρα από ΦΠΕ είναι όταν το αυτοκίνητο θα δουλεύει αξιοπρεπώς χωρίς να ζεις σε αντίσκηνο έξω απο το συνεργείο φοβούμενος το σπάσιμο. Και επειδή εχω ζήσει την φάση αυτή με βελτιωμένο από κοντά, σε πληροφορώ πως ειδικά ο αλεξ με το 122αρι έχει βάλει σε πολλούς τα γυαλιά εδω σέρρες που τα διαβάζουν .

Και ας μην μιλάμε για αξιοπιστία γιατί δεν ξέρω τι πρέπει να πούμε για την ίδια την VW. Εγώ π.χ. στο 6μηνο πάνω απλά και μόνο άλλαξα σαζμαν. εννοώ( για να σε προλάβω να μην μου πεις οτι είναι άσχετο), πως η έννοια "αξιοπιστία" έχει χάσει το πραγματικό της νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μιλαγαμε δυο ωρες με τον θειο μου για το μοτερ που μπορουμε να το φθασουμε μου ειπε εγω να σου βαλω την τουρμπινα και την πολλαπλη μαζι αλλα μην ερθεις μετα να μου πεις οτι αναβουνε λαμπακια και τετοια γτ δεν θα ασχοληθω αλλο μου ειπε γιωργη το αμαξι σου ειναι 1.2 tsi και οτι το μοτερ αυτο πανω απο 180 αλογα με αλλαγμενη τουρμπινα δεν φθανει με τπτ μιας και δεν θα αντεξει γτ καθε 50000 χιλιομετρα και λιγοτερα θα βαραει καπακι το μοτερ μου οποτε σκεφτηκαμε κατι αλλο να το χαρω για κανενα χρονο ακομη η και λιγοτερο και μετα να του βαλουμε μεσα ενα μοτερ που εχουμε βρει και το εχουμε απο audi tts 270 αλογα και να τελειωνει η ιστορια και θα ειμαι και ασφαλης και να το κανουμε και τετρακινηση αν θελω να κανουμε κατι σπανιο στο αμαξι και δεν θα εχω κανενα θεμα παιδια τωρα θα δουμε τι θα κανουμε αυτο που περιμενω να κανω στο αμαξι μου ειναι να ερθει η μπαρα θολου και να βαλουμε τα φρενα :-)))

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μιλαγαμε δυο ωρες με τον θειο μου για το μοτερ που μπορουμε να το φθασουμε μου ειπε εγω να σου βαλω την τουρμπινα και την πολλαπλη μαζι αλλα μην ερθεις μετα να μου πεις οτι αναβουνε λαμπακια και τετοια γτ δεν θα ασχοληθω αλλο μου ειπε γιωργη το αμαξι σου ειναι 1.2 tsi και οτι το μοτερ αυτο πανω απο 180 αλογα με αλλαγμενη τουρμπινα δεν φθανει με τπτ μιας και δεν θα αντεξει γτ καθε 50000 χιλιομετρα και λιγοτερα θα βαραει καπακι το μοτερ μου οποτε σκεφτηκαμε κατι αλλο να το χαρω για κανενα χρονο ακομη η και λιγοτερο και μετα να του βαλουμε μεσα ενα μοτερ που εχουμε βρει και το εχουμε απο audi tts 270 αλογα και να τελειωνει η ιστορια και θα ειμαι και ασφαλης και να το κανουμε και τετρακινηση αν θελω να κανουμε κατι σπανιο στο αμαξι και δεν θα εχω κανενα θεμα παιδια τωρα θα δουμε τι θα κανουμε αυτο που περιμενω να κανω στο αμαξι μου ειναι να ερθει η μπαρα θολου και να βαλουμε τα φρενα :-)))

καλά τώρα θα του την πούνε για την αξιοπιστία του αμαξώματος περίμενε και θα δείς !!

Link to comment
Share on other sites

Καιμενο πολακι τι σου μελε να παθεισ...Πήρες όχι απλα λάθος αμάξι αλλα το κάτι άλλο....αυτές τις αλλαγές τις κάνουν στα τόπ ανάξια της κατηγορίας γιατί δεν υπάρχει πιο πάνω εργοστάσιακη έκδοση...εδώ υπάρχει το gti τα golf .πιο λάθος επιλογή ανάξιου για τα ζητούμενα του δεν έχω ξαναδεί πραγματικά!!!!!!!πουλά το όσο ειναι νωρίς αν και πιστεύω δεν θα τα κανείς ποτέ αυτά που λες και ειναι απλά ενθουσιασμός της στιγμής

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

μπα δεν το πουλαω μεγαλε θα το κανω και θα δεις αυτο με το μοτερ αν δεν το κανω θα το δωσω δωρο στον πατερα μου και μολις γυρισω απο το επομενο ταξιδι θα παρω το αμαξι που ονειρευομαι λογικα οποτε μεχρι τοτε ας χαρω αυτο εδω που εχω καλα ειναι κι τα 150 αλογακια μοιραζω καλα τσαγακια οπως ειμαι :-)))

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζει το παπι και οι επιπολαιοτητες.χαχααχαχαχ.....ειμαι περιεργος να δω σε 12 μηνες τι θα γινει....οχι ττσ μοτερ δεν θα εχει μπει αλλα θα χει φαει σουτ το πολακι που θα ειναι ολο δικο του....

βρε τα σ3 πανε 12 χιλιαρικα...μα τιλεμε τωρα ποιο πολακι?που ειναι το παπακι???

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα αν ειναι να αρχησεις τις ματσολιες με κατεβασματα μοτερ να του βαλεις 20βαλβιδο καλητερα που ειναι και πιο δουλεμενο τοσα χρονια...... :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:

Μα ειμαστε σοβαροι εν ετη 2013 (με το καλο) να λεμε για αλαγες μοτερ ενω τα μεταχειρα εχουν ξεφτυλιστει τοσο που οι ευρωπαιοι ερχονται και ψωνηζουν απο εδω πλεον.....?Ας σοβαρευτουμε λιγαααακι....το 1.2 τσι οτι σκατα και να του κανεις δεν εχει φτιαχτει για επιδοσεις αλλα για οικονομια.....οποτε και αλλο ενα πολο να ριξις επανω παλι θα σκαει ενα τσουτσεκι 13αρι ραλι του μποτσαρη και θα στην φερμαρει και θα λες μα.....εχω κανει τοσα....γιατι η σακαρακα με ξετρυπησε....?

Οχι φιλε μου οπως ειπαν και πιο πανω καλητερα δωστο οσο πιανει ακομα λευτα και παρε ενα πιο δυνατο και ξεκινα απο εκει....το 1.2 αστο για εμας τους "φτωχους" που δεν μας περισευουν για βενζινες..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.