Jump to content
DrYannisK

Daytime Running Lights Gti V

Recommended Posts

Οτι ερχετε εκτος Ε.Ε εχει τελωνειο.

το πρωτο λινκ φαινεται για audi....

για κατι που κανει 10 ευρω,το τελωνειο ποσο να ειναι ???κανενα 3 ευρω???

αυτο για το audi δεν θα κανει???

κανενα link για golf 5 GT υπαρχει αλλα φτηνο...υπαρχει καποιο που να μπαινει κατευθειαν στην γρυλιες με βιδουλα???

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

επειδη ερχονται απο hong kong ,εχουν τελωνειο?

υπαρχει τροπος να δω τα ξενον που εχω βαλει στο αμαξι μου ποσα κ ειναι???

 

αυτα μπαινουν σε GT???γιατι βλεπω το τζαμακι κανει μια γωνια απο αριστερα ακι απο δεξια...

 

αυτα εδω τι σας λενε???

http://www.ebay.de/itm/LED-DAYTIME-RUNNING-LIGHT-DRL-VW-GOLF-MK5-PASSAT-B6-/380355099195?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item588eee3a3b

 

ποια ειναι καλυτερα απο τα 2?

 

 

Πέρισυ που είχα παραγγείλει 2 σετ μου ήρθαν χωρίς τελωνείο μέσω ταχυδρομείου. Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω αλλά δεν νομίζω να έχουν γιατί είναι μικρής αξίας. Δεν ξέρω πραγματικά αν μπαινουν σε GT. Αύριο θα παραλάβω τα δικά μου από το ταχυδρομείο για να δω από κοντά πως ακριβώς είναι. Θα βάλω και φώτο να τα δείτε.  Αν υπάρχει και κάποιος εθελοντής από Θεσσ/νικη δυτικά να τα δοκιμάσουμε πάνω σε προφυλακτήρα GT ή GTI γιατί εγώ έχω τον στοκ γιατί, ο δικός GTI θα αργήσει, είμαι διαθέσιμος. Απλά επαναλαμβάνω ότι δεν είναι direct fit αλλά θα το κάνω με πατέντα.

Edited by john30
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα και αυτά εδω http://www.ebay.de/itm/8-LED-Tag-Fahren-Lampe-DRL-Licht-Day-driving-lamp-/111037299342?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AVW&hash=item19da56ba8e#ht_4327wt_1414 μικρότερα (16mm) και πολύ λεπτα.

Δεν θέλω να κόψω πλαστικά αλλα θα δοκιμάσω να δώ τι απο τα 2 κάνει χωρίς πολύ πατέντα.

Απο το S6 τα day lights έχουν 200+ οποτέ το ξεχνάμε..

 

Ρευμα ρε παιδία απο πού να πάρουμε για να μην τραβάμε 100 μέτρα καλώδιο ως τον αναπτήρα?

Link to comment
Share on other sites

οποιος βαλει ας βγαλει κ φωτο να δουμε πως καθησανε.

με βλεπω να βαζω τις κομμενες γρυλλιες κ να τοποθετω τα DRL Project παρατημενο εδω κ 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

ποτε τον περιμενεις???

δεν τα βαζεις τωρα στον παλιο να δουμε χρωμα και ενταση...????χιχι....

Link to comment
Share on other sites

ποτε τον περιμενεις???

δεν τα βαζεις τωρα στον παλιο να δουμε χρωμα και ενταση...????χιχι....

 

 

Χωρίς να το περιμένω σήμερα πήρα τον προφυλακτήρα αφού από εκεί που τον παρρήγγειλα είχε μια ακύρωση και τον έδωσε σ'εμένα :db: .

Τώρα πιστεύω το σαβ/κο να το ξεκινήσω γιατί ο χρόνος είναι περιορισμένος.

Link to comment
Share on other sites

τα αγορασα απο ebay και τα τοποθετησα πολυ ευκολα. οταν αναβω το αμαξι αναβουν και οταν αναψω τα φωτα πεφτει η ενταση τους. πολυ καλο αποτελεσμα

attachicon.gif2222222222222222222222222222.jpg

Μπορείς να μας βάλεις το link απο τα daylights???

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=+LED+Tagfahrlicht+VW+Golf+V&_sacat=0&_from=R40

εδω εχει διαφορα νεα μοντελα.



http://www.ebay.com/itm/VW-Golf-5-GTI-Pirelli-Tagfahrlicht-Tagfahrleuchten-V-Tagfahrlichter-LED-/400335510676?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5d35db1c94

αυτο μοιαζει λιγο με το δικο μου. το δικο μου ειναι χωρις τρυπες οπως ηταν το οριτζιναλ παλστικο που ειχα και ειναι μαυρο φιμε το τζαμι των λεντ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκατσα και ασχολήθηκα με την εφαρμογή των led πάνω στις γρίλλιες. Μετά από κανένα δύωρο το αποτέλεσμα είναι αυτό.

 

 

post-21356-0-25042100-1365451294_thumb.j

 

 

post-21356-0-25301600-1365451307_thumb.j

 

Γενικά το νόμιζα εύκολο αλλά θέλει πολύ προσοχή γιατί άμα γίνει λάθος πάει για πέταμα η γρίλλια. Όσον αφορά την εφαρμογή δεν είναι τέλεια γιατί η καμπύλη από την γρίλλια είναι μεγαλύτερη από την καμύλη των led και δεν κάθεται καλά. Θα προσπαθήσω βέβαια αύριο να το φάω λίγο ακόμη στη μέση για να κάτσει και έτσι να το κλέψω δεξια -αριστερά και να μην έχει μεγάλη διαφορά. Τώρα βλέποντας και κάνοντας.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.