Jump to content

Recommended Posts

Είναι μοντέλο 98 με 174.000 χλμ. Εχω προσθέσει κάποιες πινελιές!Από τα λίγα 1600άρια που πουλήθηκαν στην Ελλάδα καθώς όλοι αγόραζαν το 1.4 με τα 101!

post-23593-0-72582100-1360877177_thumb.j

post-23593-0-94091800-1360877190_thumb.j

post-23593-0-85628000-1360877203_thumb.j

post-23593-0-26933500-1360877218_thumb.j

post-23593-0-17027000-1360877226_thumb.j

post-23593-0-88439500-1360877238_thumb.j

post-23593-0-06373700-1360877248_thumb.j

post-23593-0-60048600-1360877254_thumb.j

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

Πόσα άλογα έβγαζε το 1600?

Ήταν η εποχή που στη Γερμανία τα αυτοκίνητα φορολογούνταν με βάση τα άλογα και όχι τα κυβικά.Είχε 75 και ήταν 8βάλβιδο με 2 κιλά παραπάνω ροπή από το 1.4 των 101.Ύστερα από ψάξιμο ανακάλυψα ότι ταιρίαζει το 16βάλβιβο καπάκι και τοποθέτησα ένα μεταχειρισμένο.Έχω αλλάξει την εξάτμιση με ολόσωμη και έχω κάνει κάποιες αλλαγές στην κεφαλή για καλύτερη ροικότητα. Επίσης έχω κάνει αναπρογραμματισμό και φοράω πιο ελεύθερο φίλτρο στο εργοστασιακό φιλτροκούτι. Δεν το έχω δυναμομετρήσει αλλά το υπολογίζω γύρω στα 110-120 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το πολακι φιλε οι ζαντες ειναι τελειες 2 πραγματακια θελει ακομα φιμε τζαμια μαυρο σημα μπροστα μαυρα φαναρια μπρος πισω και ενα κιτ ξενον και εισαι κομπλε. Απο μηχανικα μπορεις να παιξεις με τους εκκεντροφορους για να βγαλεις καμια 10αρια αλογακια ακομα.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι μου προείνουν φιμέ αλλα δεν μ αρέσουν κ πολύ.Για τη μάσκα μπροστά σκέφτομαι να βάλω μια της JOM που είναι χωρίς σήμα,σκέτες μαύρες γρίλιες.Επίσης και τα φανάρια σκέφτομαι να τα μαυρίσω!Θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με αυτό.Κάποιοι μου έχουν πεί πως τα βάφουν και μετα περνάνε βερνίκι για να γυαλίσουν.Αλλά πιστεύω και με μια φιμέ μεμβράνη θα γίνεται δουλειά!Τέλος όσων αφορά τους εκκεντροφόρους θέλω κανά 600άρι για Shrick και αυτή την στιγμή δεν τά χω. Αλλά θα γούσταρα ένα ζευγάρι για να τρομάζω τους φλώρους με τα Saxoralla

Link to comment
Share on other sites

Τα χω δει μωρέ!Είναι ένα ασημί,ένα κόκκινο,ένα μαύρο και ένα οινοπνευματί!Νομίζω το ασημί το πουλούσε πρίν λίγο καιρό

Link to comment
Share on other sites

Για τους εκκεντροφορους μη πληρωσεις τοσα λεφτα βαλε μπουμπακια στα φαναρια οχι μεμβρανη βαψιμο οπως εκανα εγω και μπροστα βαλε αυτη τη μασκα χωρις σημα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο φίλε το πόλο...οι ζάντες σου ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε πόλο !

Ευχαριστώ φίλε μου.Τον κόσμο ανάποδα έφερα να τις βρω σε αυτό το καρέ και 15άρες.Τις έφερνε ένας ζαντάς στη Λιοσίων,τις εισήγαγε ο ίδιος και είναι διαιρούμενες μεταχειρισμένες, πλήρως ανακατασκευασμένες και βαμένες.Τις φορούσε απο το εργοστάσιο το Golf 2 το G60

Link to comment
Share on other sites

Για τους εκκεντροφορους μη πληρωσεις τοσα λεφτα βαλε μπουμπακια στα φαναρια οχι μεμβρανη βαψιμο οπως εκανα εγω και μπροστα βαλε αυτη τη μασκα χωρις σημα.

 

οχι μπουμπακια.

στην κεφαλη του 16V τα μπουμπακια δεν αποδιδουν + οτι τρωνε τα ωστηρια

Link to comment
Share on other sites

και μενα 16αρη ειναι.. :p

δεν θες μονο ενα σετακι εκκεντροφορους για τα σαξοραλλα δυστυχως...

το ξέρω φίλε μου δεν με ενδιαφέρει να τα πατάω αλλωστε το αμάξι το έχω φτιάξει με μεράκι και στερήσεις σιγά σιγά. Παρεπιπτώντως έχω δεί βιντεάκια με το 14άρι σου στο youtube.Πάει καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ωστηρια τρωγονται απο το βυθισμα αν βαλει light cams δν νομιζω να εχει προβλημα εμενα που εχει 11.3μμ βυθισμα ψιλοακουγοντα αλλα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ωστηρια τρωγονται απο το βυθισμα αν βαλει light cams δν νομιζω να εχει προβλημα εμενα που εχει 11.3μμ βυθισμα ψιλοακουγοντα αλλα κανενα προβλημα.

 

εχω τουλαχιστον 2 παραδειγματα AFH κινητηρα που τα μπουμπακια δεν δουλεψαν ποτε σωστα σε αυτον τον κινητηρα!

φιλε σταυρο μιλαω για παιδικα εκκεντρα και οχι για κανιβαλλους.

δυστυχως ο AFH δεν ειναι σαξοραλο

 

το ξέρω φίλε μου δεν με ενδιαφέρει να τα πατάω αλλωστε το αμάξι το έχω φτιάξει με μεράκι και στερήσεις σιγά σιγά. Παρεπιπτώντως έχω δεί βιντεάκια με το 14άρι σου στο youtube.Πάει καλά!!!!

 

οπως ολοι μας φιλε μου.τα σαξοραλα ειναι ενα κλικ πιο πανω.

να'σε καλα.τωρα το εχω δυναμωσει λιγο και παει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

εχω τουλαχιστον 2 παραδειγματα AFH κινητηρα που τα μπουμπακια δεν δουλεψαν ποτε σωστα σε αυτον τον κινητηρα!

φιλε σταυρο μιλαω για παιδικα εκκεντρα και οχι για κανιβαλλους.

δυστυχως ο AFH δεν ειναι σαξοραλο

 

 

οπως ολοι μας φιλε μου.τα σαξοραλα ειναι ενα κλικ πιο πανω.

να'σε καλα.τωρα το εχω δυναμωσει λιγο και παει καλυτερα

Με ένα ABF μοτεράκι θα βλέπανε το κωλοφάναρα μου αλλά καταραμένη φτώχια!!!!χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Με ένα ABF μοτεράκι θα βλέπανε το κωλοφάναρα μου αλλά καταραμένη φτώχια!!!!χαχαχαχαχα

 

χαχαχαχα.δεν χρειαζεται...

 

 

τι συμπιεση εχεις?

 

 

mpoukou22 ο δικος μου ειναι κανιβαλλος που εχει χαρακτηριστικα 262/11.3 ?

 

ενταξει με 11,2 ειναι μετριοι.τι να πω εγω με τους 264-10...?

μπουμπακι ειναι?

απλα δεν εχεις AFH μοτερακι...

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα.δεν χρειαζεται...

 

 

τι συμπιεση εχεις?

 

 

 

ενταξει με 11,2 ειναι μετριοι.τι να πω εγω με τους 264-10...?

μπουμπακι ειναι?

απλα δεν εχεις AFH μοτερ                                        

Ο AEE από τη μάνα του έχει 9,8 συμπίεση.
Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

Ο AEE από τη μάνα του έχει 9,8 συμπίεση.

 

εχει πολυ χαμηλη συμπιεση.κριμα χαντακωνεται.

αυτο με μια καλη συμπιεση θα πηγαινε πολυ καλα για τα αλογα του.

εισαι απο Αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.