Jump to content
Haldol

Αναγνώριση Κομματιών Αμαξώματος (Τρακάρισμα)

Recommended Posts

Τις προάλλες "λάβωσα" το Polo μου. Μου πετάχτηκε ένας ...τοίχος. :p Έσπασε το αριστερό φανάρι (αγόρασα ένα μεταχειρισμένο προς 50€), μπήκε μέσα το αριστερό φτερό (επανήλθε με βγάλσιμο, ματσόλα και επανατοποθέτηση) και... άνοιξε και μια τρύπα (!) ο προφυλατήρας αριστερά, κοντά εκεί που είναι το προβολάκι ομίχλης. Φυσικά, το αυτοκίνητο δε θα μείνει με αυτή την πρόχειρη επισκευή, θα το φτιάξω κανονικά... (θα παραγγείλω νέο φτερό ή/και προφυλακτήρα και θα τα βάψω μόνος μου— έχω πιστόλι). Έσπασαν όμως και κάποια πλαστικά που απ' ότι κατάλαβα, στηρίζουν τον προφυλακτήρα... τα οποία δε ξέρω πως λέγονται για να τα ψάξω! Θα εκτιμούσα την οποιαδήποτε βοήθεια.

Τα κομμάτια είναι αυτά: (φωτό)

 

6fyuk3.jpg

Προς το παρόν, έχω "ενισχύσει" τη συναρμογή με tie-wraps (τα γνωστά μας "δεματικά") καθότι οι βίδες μόνες τους δε συγκρατούν σωστά τα κομμάτια. Ο αερόσακος δεν άνοιξε στο χτύπημα (μάλλον δεν ήταν και τόσο σφοδρό) αλλά το φτερό, ο προφυλακτήρας και το φανάρι έγιναν σύσκατα... :p

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τα κολλας με κολλα 2 συστατικων.....?

 

Ίσως το (1) και το (3) στη φωτό μου να μπορούν να κολληθούν. Το (2) όμως με τίποτα, έχει σπάσει απίστευτα άσχημα! Αλλά αντέχει τόσες δυνάμεις η epox κόλλα; Στον προφυλακτήρα φαντάζομαι ασκούνται αρκετές δυνάμεις, ακόμα κι από τον αέρα όταν κινείσαι με μια Α ταχύτητα...

 

Για ψαξε στα τεμαχια για τπτ κωδικους

poloa.png

Οδηγοι προφυλακτηρα φτερου

 

Ωραίος, thanks! Με τους κωδικούς φαντάζομαι μπορώ να αναζητήσω τα κομμάτια από κάποια αντιπροσωπεία; Εννοείται θα ψάξω και στο eBay.de πρώτα.

(1) 600 807 723A

(2) 600 807 177A

(3) 600 807 183A

Edited by Haldol
Link to comment
Share on other sites

Ωχ όντως από 6Q0 ξεκινούν οι κωδικοί (εικόνα). Με μπέρδεψε η γραμματοσειρά. Θα τα παραγγείλω απ'την αντιπροσωπεία, όντως δεν αξίζει για τόσα λεφτά... ούτε η αναμονή ούτε το ψάξιμο... έλεγα μην έχουν 20+ ευρώ το κομμάτι. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.